Állatkertjeink ​lakói 5 csillagozás

Holdas Sándor – Kapocsy György: Állatkertjeink lakói

Holdas Sándor sok éven át a budapesti állatkert főigazgatója, Kapocsy György az állatkert fényképésze – jól ismerik tehát a „lakókat” és szokásaikat. Közös könyvükben a legérdekesebb állatok származását, életmódját, állatkerti táplálását írják le és sok megtörtént epizódot. Arról írnak, ami a látogatókat érdekli, amit a gyerekek kérdezni szoktak s amire az apukák rendszerint nem tudnak felelni. Nemcsak a fajok jellemzőiről, hanem az ismertebb egyedek tulajdonságairól is szó esik e könyvben. A könyv fő vonzóerejét a teljes terjedelem közel felét kitevő fényképek adják.

Natura, Budapest, 1987

loz>!
Holdas Sándor – Kapocsy György: Állatkertjeink lakói

A könyv pont arról szól, amit a cím ígér. Tetszett az elején a rövid áttekintő a magyarországi állatkertekről. Aztán jönnek a rövid, de éppen elégséges leírások az állatokról, fényképpel. Nem lexikon, így nem a számadatok, hanem inkább az érdekességek dominálnak. Elég sok szó esik benne az aktív természetvédelemről, a fajmentésről. Viszonylag régi könyv, de nem éreztem idejétmúltnak.

worsi P>!

A krokodilok gondozása általában mindig elővigyázatot igényel. A gondozók szerint: „Az eleje harap, a vége üt!”

19. oldal, A verekedős krokodil

Kapcsolódó szócikkek: krokodil