Fészkek, ​odúk, bölcsők 4 csillagozás

Holdas Sándor: Fészkek, odúk, bölcsők

„Küzd, mint az anyafarkas” – mondja a szólásmondás, de azt is hallhattátok: „az egy igazi kakukkfióka”. S igaz-e, hogy vannak krokodilkönnyek a tojásrakó krokodilanya szemén, s majomszeretettel szereti-e kölykét minden majomféle? Dajkálják-e kicsinyeiket a vizek hideg vérű halai vagy a kétéltű békák s a ridegnek tartott hüllők? Mely állatoknak jut születésükkor meleg, puha fészek vagy éppen várpalota? S melyeknek csupasz kőrakás a bölcsőjük? Erről szól ez a kis könyvecske, melyet Szecskó Péter rajzai illusztrálnak.

Kiadói ajánlás: 8 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Bölcs Bagoly Móra

Móra, Budapest, 1979
32 oldal · ISBN: 9631111032 · Illusztrálta: Szecskó Péter

imma P>!
Holdas Sándor: Fészkek, odúk, bölcsők

Nem meglepő módon az állatok fészkelési szokásairól szól ez a könyv: melyik hol, hogyan neveli utódait. Van benne farkas, halak, békák, hüllők, madarak, kenguru, hód, jegesmedve és majom is.
Jó, meg biztos jobban is tetszett volna, de A természet csodái sorozat sokkal jobb. Szépek a képek, de nem elég informatívak, jó a szöveg, de néhol fura (pl.: „A pitonanya három hónapig rostokol a fészek mellett, várja – talán türelmetlenül – a fiókák kibújását.” Szerintem inkább ne ruházzuk fel emberi tulajdonságokkal az állatokat egy ismeretterjesztő könyvben. Ennek így a „talánnal” együtt még annyi értelmét sem látom, mint amúgy.)

Gáborr_Nagy>!
Holdas Sándor: Fészkek, odúk, bölcsők

Könyv az állatvilágban megfigyelhető szülői gondoskodásról. Törekszik a különlegességeket megragadni. Szerintem néha túl szűkszavú, mint pl. a hódok vagy a piton esetében, és adós marad a miértekkel, (pl. a lazacok vándorlása)