Terka ​és a varázscsizma (Terka) 32 csillagozás

Hohol Ancsa: Terka és a varázscsizma

Terka egy cserfes, négyéves kislány. Önálló véleménye van mindenről, szüntelenül kérdez, és más szemmel nézi a világot, mint a felnőttek. Azt is mindig pontosan tudja, hogy mikor mit szeretne felvenni. Leggyakrabban – évszaktól függetlenül – kedvenc gumicsizmáját. A sorozat második részében tanulhatunk az öltözködésről és az évszakokról, Terka pedig ezúttal is bebizonyítja leleményességét!

„Újra itt van Terka! Sárga esőkabátban és gumicsizmában érkezett. Hogy miért? Az meglepetés. De fogadjunk, hogy ilyen különös mesét még sose hallottál!” Marék Veronika

Móra, Gyoma, 2015
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634151760 · Illusztrálta: Boris Juli
Manó Könyvek, Budapest, 2010
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639737938 · Illusztrálta: Boris Juli

Molymacska>!
Hohol Ancsa: Terka és a varázscsizma

Gyurmukis részhez képest hatalmas különbség volt. Nagyon jó volt a történet, érdekes, hiszen tanított is az öltözködésről és az évszakokról, de mégis volt kis történet, kis születésnapi buli, kis probléma, kis megoldás.
Bár a rajzolás még mindig nem tetszik, de nagyon jó témák vannak benne, és bátran ajánlom kicsiknek olvasásra.

Doreen>!
Hohol Ancsa: Terka és a varázscsizma

Aranyos történet kisgyerekeknek, szép rajzokkal.
Megtanítja nekik, hogy mit kell viselni a különböző évszakokban.

nagara>!
Hohol Ancsa: Terka és a varázscsizma

Jópofa történet, ami megtanítja a kicsiknek, hogy mit kell felvenni bizonyos időjárás esetén. Persze egy négyévest ez nem befolyásol, pláne ha még piros varázscsizmája is van.

anni_olvas>!
Hohol Ancsa: Terka és a varázscsizma

Fokozódtak az élvezetek, Terka bizony ragaszkodik a piros gumicsizmájához, ha törik, ha szakad. Igazi évszakos könyv, ahol igyekeznek bemutatni az évszakok jellemzőit és az ahhoz illő ruházatot, mely legalábbis elméleti szinten fontos lehet a korosztálynak. A varázscsizma tovább erősítette kapcsolatunkat a sorozattal, tetszett!

Trudiz>!
Hohol Ancsa: Terka és a varázscsizma

Ez a csizma a belé vetett hit következtében lett varázslatos :)
Aranyos.

dianna76 P>!
Hohol Ancsa: Terka és a varázscsizma

Tipikus történet: a négy éves gyerek azt szeretné felvenni ami éppen teszik neki, nem azt amit az időjárás, és alkalom megkíván.
Nekem ez tetszett. A kedvenc piros csizma, aminek szivárványhoz köthető története van, sőt varázsereje.
Végül csak jól döntött Terka az öltözködését illetően, sőt megmentette vele Ottó szülinapi tortáját is.
A mesén túl megtanítja a könyv, mikor, melyik évszakban mit kell felvenni magunkra.
Az ilusztrációk aranyosak voltak. A gülüszemű-békás esernyő különösen tetszett. A keresztbe tett karnak pedig olyan hatása volt, mintha éppen összegabalyodott volna a két kar.

Manó Könyvek, Budapest, 2010
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639737938 · Illusztrálta: Boris Juli
TiszlaviczMarcsi I>!
Hohol Ancsa: Terka és a varázscsizma

Ismerős, amikor a gyerek ragaszkodik valamihez :D Kedvesen összehozta a szerző ezt a szokásukat a véletlennel. Bárcsak így teljesülnének a kívánságok!

Niko_oka>!
Hohol Ancsa: Terka és a varázscsizma

Legjobbkor jött ez a történet, bár mifelénk amúgy is minden harmadnap esik… És enélkül is nagyon gumicsizma-pártiak vagyunk, de ezek után főleg :)
Szórakoztatóak a Terka-történetek, és igényes kivitelezésével igazán szép dísze a gyerekszobának.
Mint mindig, most is csak azt sajnálom, hogy rövidek ezek az új típusú „csodakönyvek”. Hiába, az én gyerekkoromban a vaskos mesekönyvek porszaga hozott izgalomba mindenkit lefekvés előtt nevelési szándékú „meglegyintésével” pedig olvasás nélkül is álomvilágban találtad magad :'D, nehéz elvonatkoztatni…

Miti_Jónás>!
Hohol Ancsa: Terka és a varázscsizma

Nagyon kedves kis könyv, aranyos figurákkal. Jól elmagyarázzák, hogy melyik évszakban hogyan kell öltözködni. Kislányom leginkább a „varázscsizma” miatt olvastatta el velem újra és újra. Úgy tűnt, azonosul Terkával.

Muzsika P>!
Hohol Ancsa: Terka és a varázscsizma

a 3 éves szereti, aranyos rajzok, kicsit bugyuta történet, de nem nekem íródott, ezt be kell látni :)