Terka, ​a világutazó (Terka) 47 csillagozás

Hohol Ancsa: Terka, a világutazó

Terka egy cserfes, négyéves kislány. Önálló véleménye van mindenről, szüntelenül kérdez, és más szemmel nézi a világot, mint a felnőttek.
A nagyvilágról azonban – fiatal kora miatt – még sok tanulnivalója van. Erre egyszeriben lehetősége nyílik, mikor két új kislány érkezik az óvodába. Terka rögtön összebarátkozik velük, és együtt izgalmas, világraszóló kalandokat élnek át.
„Ki hallott ilyet? Terka utazik! Távoli tájakon járkál – pedig még csak óvodás. Az, hogy miként röppen el olyan messzire, kiderül ebből a meséből.”
Marék Veronika

Móra, Gyoma, 2015
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634151753 · Illusztrálta: Boris Juli
Manó Könyvek, Budapest, 2010
32 oldal · ISBN: 9789639737945 · Illusztrálta: Boris Juli

Molymacska>!
Hohol Ancsa: Terka, a világutazó

nagyon szeretem azokat a meséket, ahol a gyerekeknek megmutatják, hogy attól még, hogy máshonnan származik valaki, sok hasonló tulajdonságuk van. Erről szól ez a történet is, ahol bejárjuk a világot Terkával, és mindenhol találkozunk érdekes gyerekkel, akik mesélnek az ottani életükről.
Egyetlen negatívuma a könyvnek, hogy Dél-Amerika valahogy kimaradt, pedig ott is vannak érdekes szokások.
Mindenképpen csak ajánlani tudom ezt a könyvecskét, hiszen az ovisoknak nagyon hasznos lehet. Egyrészről földrajzi ismereteik is fejlődik közben, másrészről pedig az elfogadás is, hogy a bőrszíntől függetlenül fogadjuk el a másikat.

Doreen>!
Hohol Ancsa: Terka, a világutazó

Ez jobban tetszett, mint az előző. Aranyosan lett elmesélve a világjárás, miközben különböző országokat mutattak be és különböző szokásokkal ismerkedett meg Terka.

anni_olvas>!
Hohol Ancsa: Terka, a világutazó

Terka ovis, kapnak egy új kislányt a csoportba, akiről hamar kiderül, hogy külföldről érkezett és hamarosan tovább is költöznek. Terka összebarátkozik vele és a délutáni alvás alatt izgalmas országokat járnak be együtt. Elég sok információ elhangzik a könyvben, cuki a különböző országok bemutatása (különösen a tejcsoki gyerekek tetszettek), úgyhogy ezzel a kötettel kezdve azt gondoltam, a sorozat jöhet is hozzánk a polcra, mert ott a helye!

ppeva P>!
Hohol Ancsa: Terka, a világutazó

Együltő helyemben kb. hatszor kellett végigolvasni-beszélni-magyarázni. Bruno imádja, igazán nekivaló könyvecske. A névnapjára kapta, alig 10 napja, és már fújja kívülről az egész könyvet, minden kérdésre tud válaszolni, ami egy 3 évestől szép teljesítmény. Hollandia, szélmalom, eszkimópuszi, Finnország a Télapóval, Hawaii a virágfüzérrel – mindent megjegyzett. A földgömbön is meg tudja mutogatni Európát és Afrikát.
Igaz, Ausztráliát még „Asztójiá”-nak hívja… :))
Nagyon tetszett a „félvér” (rémes egy szó!) gyerekek óvodás szintű elmagyarázása: „étcsoki” apuka + „fehércsoki” anyuka = „tejcsoki” gyerekek.

2012. április 14.: Bruno beteg. Egyáltalán nem kelhet fel az ágyból, ami nagy csapás egy ilyen örökmozgó kisfiúnak. Ez a könyvecske körülbelül két órányi felhőtlen szórakozással rövidítette meg a kényszerű fekvés idejét… Nemcsak elolvastuk újra, de el is játszottuk az egészet.

Zsuzana>!
Hohol Ancsa: Terka, a világutazó

Olvas,magyaráz,lapoz,visszalapoz,újra magyaráz,újra lapoz,megint magyaráz,ismét visszalapoz…. Kb. mintha földrajzórát tartottam volna. Már Terka rengeteg kérdése is sok volt,de az én lányom még megfejelte vagy százzal. :) Aranyos kis bemutatása a föld különböző pontjainak sajátosságairól, egy négyéves szemszögéből. Ahogy vége lett, meg kellett ígérnem,hogy holnap ismét ezt olvasom neki. Így mást nem is kaphat mint 5csillag.

danlin>!
Hohol Ancsa: Terka, a világutazó

Aranyos kis könyv, és meglepően informatív, több ország sajátosságait bemutatta. Négyéveseknek biztos nagyon tetszik, és ráadásul meghozza a kedvet más kultúrákhoz.

Juca P>!
Hohol Ancsa: Terka, a világutazó

Jobban tetszett, mint a piacos rész. Rengeteg országot megismerhetnek belőle a gyerekek, kellő mennyiségű információt tartalmaz, és mindezt egy aranyos mesébe illesztve.

lenne P>!
Hohol Ancsa: Terka, a világutazó

A Gyurmukis történet jobban tetszett, de azért ebben a történetben is volt fantázia. Azt viszont szerintem jól sejtem, hogy négy éves korban még az álom és valóság elkülönítése nem tudatos. Ilyenkor szoktak „hazudozni” a kicsik, mert igazából nem tudják még a különbséget a megtörtént és az elképzelt események között.

dianna76 P>!
Hohol Ancsa: Terka, a világutazó

Nem volt rossz, de valahogy mégsem az igazi. Bár leszögezném, hogy a Terka könyvek egyike sem érte el nálam eddig az öt csillagot. Tetszett benne, hogy több tájra, kultúrába elviszi az olvasót a szerző. Mindezeket egy-egy fontos jellemzővel illeti. Ráadásul arra is ráébreszti a gyerekeket, hogy sokszínű maga az ember is.

Manó Könyvek, Budapest, 2010
32 oldal · ISBN: 9789639737945 · Illusztrálta: Boris Juli