Hófehérke ​és más mesék 17 csillagozás

Hófehérke és más mesék Hófehérke és más mesék Hófehérke és más mesék Hófehérke és más mesék Hófehérke és más mesék Hófehérke és más mesék

A szép mese mindig fontos szerepet játszott az emberiség történetében. Szórakoztatott, nevelt, legfontosabb értékeink megőrzésében segített.
Ebben a sorozatban a világirodalom legszebb meséit gyűjtöttük össze, Hamupipőke, Csipkerózsika, Hófehérke és több más közkedvelt mesehős történetét.
Bízunk benne, hogy ezek a szép és tanulságos mesék nemcsak a kisebb, hanem a nagyobb gyerekek számára is kellemes szórakozást és kikapcsolódást jelentenek majd.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: A világ legszebb meséi Juventus · A világ legszebb meséi Black & White

Pannon-Literatúra, Kisújszállás, 2007
32 oldal · ISBN: 9789639677944 · Fordította: Dürwanger Gyöngyi · Illusztrálta: Jenkovszky Iván
Black & White, Tyukod, 1995
208 oldal · ISBN: 9638538031 · Illusztrálta: Zubály Sándor
Juventus, Budapest, 1992
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637791116 · Fordította: Ballér Piroska · Illusztrálta: Tony Wolf

Kulcsár_Márk>!
Hófehérke és más mesék

Ha valaki egy könnyed, délutáni olvasásra vágyna, annak kötelessége elolvasni ezt a kötetet. A könyv tele van érdekes, ismert- és kevésbé ismert mesével is egyaránt. Tökéletes könyv, amit a gyerekek kezébe lehet adni.

hypedne>!
Hófehérke és más mesék

Tényleg nagyon szép mesék, de elszomorodtam, mikor A kis hableányt olvastam, mert elfelejtettem az eredeti történetet. :( Viszont a rajzokra emlékszem gyerekkoromból, nagyon szépek!

Lilla_Miko>!
Hófehérke és más mesék

Ebben a kötetben minden mesét ismertem. Persze megint zavart, hogy egy már egy másik kötetben is szerepelt spoiler. Volt tanulságos mese, de szomorú is. A kis hableány nagyon fájdalmas volt. A bölcs kisleány tetszett a legjobban. A Hófehérke kicsit kurta lett, de még élvezhető. A rajzok még mindig szépek.

Filippino P>!
Hófehérke és más mesék

Másabbak, mint a Disney mesék, sőt, A kis hableány története jóval eltér a filmes verziótól, itt ugyanis nincs happy end. Viszont az illusztrációkra jól emlékszem kiskoromból, főleg Az aranyhalacska mesében megjelenő kövér, házsártos asszonyra, és töpörödött férjeurára.