Hitébresztő 0 csillagozás

Szakiskolások hittankönyve
Hitébresztő

A ​Magyar Kolping Szövetség kiadásában közreadjuk a németországi Patmos Kiadó gondozásában korábban megjelent szakiskolások részére íródott „hittankönyv” második kötetének magyar változatát. Az első kötet „Cselekvő hit” címmel 1994-ben jelent meg, és jó visszhangja volt, mert ebben a „műfajban” sikeres hézagpótló próbálkozásnak bizonyult.
A „Hitébresztő”, amit az olvasó a kezében tart, nem szolgai fordítása az „Impulse” című német eredetinek, hiszen az mintegy 20 esztendővel ezelőtt jelent meg és számos olyan utalás szerepel benne, ami ma már nem időszerű. Továbbá a sajátosan magyar viszonyokat is figyelembe kellett vennie a fordítónak, illetve a könyv átdolgozóinak. Mégis gyümölcsözően gondolat- és ötletébresztő ez a munka és úgy érezzük, hogy azoknak, akik már fiatalabb korukban felelősen kénytelenek az élet sűrűjével találkozni, valóban a keresztény hit ébresztését és megerősítését jelenti majd e könyv magyar változata.

Budapest, 1996. július 1.
Dr. Bolberitz… (tovább)

Magyar Kolping Szövetség, Budapest, 1996
282 oldal · ISBN: 9630469030 · Fordította: Lang György

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Aki nem kész annyi áldozatot hozni a békéért, mint amennyit mások hoztak a háborúért, az kevéssel képes hozzájárulni a békéhez.

Anza Des Vasta

243. oldal Béke

Kapcsolódó szócikkek: béke
Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

A valódi szeretet mindig a másikra irányul. Nem vak, hanem látó, és a másikat olyannak fogadja el, amilyen. Szereti őt valamennyi tulajdonságával és bogarával együtt…
De nem is éri be ennyivel, hanem meglátja benne azt a férfit, akivé éppen ő válhatna, ha képességeit megfelelően fejlesztené, és segíti is neki ennek a célnak a felismerésében és elérésében…
A valódi szeretet mindig felemel: látja ugyan a másik végső korlátait és hiányosságait, de ismeri a sajátjait is, és tudatában van annak, hogy egymást kölcsönösen kiegészítve kell közös életüket kialakítani.

38. oldal A valódi szeretet jellegzetességei

Kapcsolódó szócikkek: szeretet
Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Idejöttek a misszionáriusok és azt mondták : imádkozzunk, és mi lehunytuk szemünket. Amikor a végén kimondtuk az Áment, bibliát tartottunk a kezünkben és az országunk már nem volt a mienk.

Az egyik afrikai

163. oldal Miért VANNAK MÉG MA IS MISSZIÓK ?

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Boldogok, akik megértőek botladozó lábam és ernyedő kezem iránt.
Boldogok, akik felfogják, hogy a fülemnek nagyon kell erőlködnie, hogy
felfogjon mindent, amit mondanak nekem.
Boldogok, akik felismerik, hogy a szemeim elhomályosodtak és gondolataim lelassultak.
Boldogok, akik barátságos mosollyal jelzik, hogy egy keveset beszélgetni kívánnak velem.
Boldogok, akik sohasem mondják : ezt már kétszer elmesélted nekem.
Boldogok, akik értenek hozzá, hogy régi idők emlékeit felébresszék bennem.
Boldogok, akik éreztetik velem , hogy szeretnek, tisztelnek és nem hagynak magamra.
Boldogok, akik jóságukkal megkönnyítik még hátralévő napjaim elviselését.

Afrikai gondolatok

206. oldal Egy öregember boldogság mondásai

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

A béklyóitól kiszabadított atom mindent megváltoztatott, csak a gondolkodásmódunkat nem. Így egy összehasonlítatlan katasztrófa felé sodródunk.
Ahhoz, hogy az emberiség életben maradjon,egy lényegében új gondolkodásra van szükségünk.

Albert Einstein

250. oldal Lehet bélére nevelni ?

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Az ember leértékelődik : egy tenyészállat szintjére… Végül egy fizikai rendszer szintjére…
Tehát nem az emberek megjavításáról van szó, hanem annak az elpusztításáról, ami az embert emberré teszi.

W. Heitler, fizikus

274. oldal Emberek lombikból ?

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Kenyerünkből egyenlő szeleteket vág a kés.
A pohárból a második kortyot én iszom.
Járj csak az én cipőmben!
A kabátom melegít, ha jön a tél.
Egy szemmel ketten sírunk, és
magunkra zárjuk a az ajtót, hogy egyedül legyünk.
Alvásközben az álmod az enyémbe szövődik.

Hans Bender -Együtt

és sírtam.

Jacques Prévert Költő

55. oldal Házassági válságok

Ha igaza volna a Bibliának :
…akkor a vörös tenger vize két méteres falként állt volna, amikor az izraeliták száraz lábbal átkeltek rajta :
…akkor Jónás próféta három napig ült volna a cethal gyomrában, amíg az kiköpte őt a szárazföldre.
…akkor Mária , Jézus anyja, egy angyallal társalgott volna, aki megvitatta vele híres fia születésének körülményeit.
Miért ne találhatták ki szabadon a Bibliát, mint bármely más regényt ? Talán
egy kétezer évvel ezelőtt élt vallásos író ? Hiszen akkoriban is mesemondók, akik utazgatásuk közben hallottak történeteket és azokat továbbadták.

Egy 16 éves iskolás lány

115. oldal Helytálló az, amit a biblia ír ?

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Néhány napja tértem vissza Indiából. Egy barátommal jártuk be az országot,
mert érdekelt a hinduizmus. Nem mondanék le erről az utazásról, bármilyen fárasztó volt is, nem szeretném elfelejteni soha. A legmélyebb benyomást a még a fiatal indusokban is élő mély vallásosság tette rám. Ez a magától értetődő erős hit nálunk európaiaknál szinte elképzelhetetlen. Ott tudatosult bennem, hogy mi nyugati keresztények ezekkel az emberekkel összehasonlítva tulajdonképpen pogányok vagyunk, és nem értem, egyáltalán miért is végzünk missziós munkát ezekben az országokban.

Rudolf,19 éves

163. oldal Miért VANNAK MÉG MA IS MISSZIÓK ?

Kapcsolódó szócikkek: hinduizmus