Hana-Kimi ​2. (Hana-Kimi 2.) 5 csillagozás

Personal Best
Hisaya Nakajo: Hana-Kimi 2.

High jump champion Izumi Sano has realized that his slender new roommate Miyuki is a girl, but he's decided to keep her secret so she doesn't get kicked out of their all-boys' high school. Now they're becoming good friends, without worrying about „guy” or „girl” stuff--or so Miyuki thought until Izumi kissed her one night! Before Miyuki has time to freak out, in steps a bigger problem: her American half-brother Shizuki, who's not too thrilled to find out that his little sister is cross-dressing 24 hours a day. But handsome Shizuki has problems of his own…

VIZ Media, San Francisco, 2013
200 oldal · ASIN: B00FDZE9ZE · Illusztrálta: Hisaya Nakajo
VIZ Media, San Francisco, 2004
200 oldal · ISBN: 1591163986 · ASIN: 1591163986 · Illusztrálta: Hisaya Nakajo

Xylaryss P>!
Hisaya Nakajo: Hana-Kimi 2.

Az izgalmas, fordulatos történet folytatódik, és továbbra is imádom. Kicsit más, mint a dorama, de semmivel sem kevesebb nála, sőt! Nehéz lenne különbséget tenni köztük, melyik jobb, vagy szerethetőbb, mert a különbségek csak pluszt adnak hozzá.
Nagyon szeretem Nakatsut és Kagurazakát, a doramában ők voltak inkább a kedvenceim, no meg a doki. Ám a mangában Sano is csatlakozott a kedvencek közé.
Nyugodtan olvassátok, ha szeretitek a sulis mangákat, mert ezt is imádni fogjátok!

Hana-Kimi sorozat · Összehasonlítás