Shaman ​in Tokyo (Shaman King 1.) 12 csillagozás

Hiroyuki Takei: Shaman King 1. – Shaman in Tokyo Hiroyuki Takei: Shaman King 1. – Shaman in Tokyo

From award-winning Hiroyuki Takei, Shaman King was produced as a hit anime in 2001. When he takes a shortcut through a cemetery, Manta Oyamada meets a strange kid with headphones — surrounded by ghosts. The kid is the teenage shaman Yoh Asakura. Tapping the supernatural swordfighting powers of samurai ghost Admidamaru, Yoh fights Bokuto no Ryu, a sword-wielding gang member. But an even more dangerous opponent is stalking Yoh and Manta — a Chinese shaman who wants to possess Amidamaru.

Kodansha, New York, 2020
VIZ Media, USA, 2003
208 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781569319024 · Illusztrálta: Hiroyuki Takei

Hiroyuki Takei: Shaman King 1. – Shaman in Tokyo

Valószínűleg elfogult vagyok ezzel a kötettel kapcsolatban, mivel a Sámán Király anime a gyermekkorom szerves részét képezte. Imádtam akkor is, imádom most is, és ez azt hiszem, később sem fog változni. :) Ezt az 1. részt is nagyon szerettem, átadja ugyanazt a különleges, bohókás stílust, mint az anime. Yoh és Manta spoiler karaktere abszolút kedvenc, mindketten kicsit bolondok, de abszolút imádnivalóak. :) A történet nagyrészt ugyanaz, vannak eltérések, amik érdekességeket adtak a sztorihoz, de semmi meglepő különbség nincs. A manga rajzolása sajnos kevésbé szép, mint az animáció, viszont a sztori annyira elvisz, hogy ez elhanyagolható.
Nagyon örülök, hogy nem olvastam ki hamarabb, történt ugyanis, hogy ma reggel a műtétemre várva a végét választottam olvasnivalónak, és olyan mértékben lekötötte a figyelmemet, hogy egyáltalán nem idegeskedtem azon, mi fog rám várni hamarosan. Szó, mi szó, kedvenc. :)

beitghanima >!
Hiroyuki Takei: Shaman King 1. – Shaman in Tokyo

Hat ez irto jo volt! Laza, konnyen ertheto es szuper grafika. Nem kimondottan vicces, de megis. Nagyon szorakoztato, szerintem. Manta a kedvencem, imadom a kis luzerfele stilusaval meg a vicces kinezetevel :D:D Valamikor regen neztem az animet, de mar nem nagyon emlekszem a dolgokra, de nagyon orulok, hogy elokerult olvasasra ez a manga :)

Regények_kalandora>!
Hiroyuki Takei: Shaman King 1. – Shaman in Tokyo

Kiskoromban nagyon szerettem ezt az Animét sajnos folytatása nincsen így csak a manga maradt de ez is remek. Az alapsztori szuper. Furcsaságnak Mantát tudom felhozni csak a neve miatt én a Morty-t szoktam meg nehéz lesz áttérni az eredetire. Rögtön kezdem a kövi kötetet.

Kaname32>!
Hiroyuki Takei: Shaman King 1. – Shaman in Tokyo

Hú 1000+1 éve láttam az animét lehet újra nézem.
Könnyed bevezetőnek gondoltam de azért, voltak itt durva dolgok a kötet végére. Az elején még csak össze haverkodot Yoh, Mantával és Amidamaruval. El lébecoltak aztán Ren is színre lépet és mánis kijelenti, hogy ő márpedig „Sámán király lesz” és megtisztít mindent mindentől. Azért nem kis tervei vannak. De ezt Yoh nem hagyhatja szó nélkül szal szét rúgta Ren seggét és próbálja jobb belátásra téríteni, kisebb nagyobb sikerrel.
Story pöpec, manga dizájn kifogástalan.

Polyák_Margit P>!
Hiroyuki Takei: Shaman King 1. – Shaman in Tokyo

Imádom Yoh-t és Amidamarut. Előbb találkoztam az animével, mint a mangával, de most szembejött velem és imádom. A fiatal sámánkölyök, aki boldogan barátkozik szellemekkel.

Fyndra>!
Hiroyuki Takei: Shaman King 1. – Shaman in Tokyo

A jó ég tudja, miért, talán a nosztalgiafaktor miatt vettem elő újra – meg azért is, mert egy ideje motoszkált bennem, hogy a fene egye meg, a mangát csak kb. a tizedik kötetig olvastam anno, és igazából halvány sejtelmem sincs, mi a vége :D (Azt tudom, hogy nem az, mint az animének, illetve vannak összevissza infóim arról, hogy le se lett normálisan zárva, mert Takei tulajdonképpen elbliccelte a végét – csak hogy iksz évvel később mégis megírja.)
A történet maga még mindig szenzációs, bár van egy kis Pokémon-beütése a szellemgyűjtögetéssel, de igazából elég sok akciósorozatnál van egy ilyen alap gyűjtögetős felállás, hogy vagy fegyvert, vagy skillt, vagy hasonlót kell összeszedegetni (de legalább nem ékkőszilánkokat :D bocs, Inuyasha :D ). Itt legalább a sámán részleg nagyon király ötlet (csak hogy a címmel poénkodjak, elnézést), és a szellemek sokszínűsége miatt nagyon klassz szereplőgárdát lehet összegereblyézni, ahogy már kapásból az első kötetben is látszik.
Az Amidamaru-Mosuke páros sok-sok év után is a kedvencem, a többiek viszont kivétel nélkül rémesen irritálnak, remélem, ez fog változni. Ahogy a grafika is, mert bár nem ez az első találkozásom a mangával, ma is ugyanúgy meglep, mennyire vicces a dizájn – még szoknom kell.

Sylvanas_Windrunner>!

– […] And he comes with me to the bathroom at night when I'm scared.
– But HE'S the ghost!

Sylvanas_Windrunner>!

– Wait, Manta! There may be people inside!
– People!? I'm people! And you nearly strangled me just now!
– Don't worry! If you die, you can integrate with me!

Shaman King sorozat · Összehasonlítás