Karma ​és reinkarnáció 2 csillagozás

Hirosi Motojama: Karma és reinkarnáció

Mr. Motojama szilárdan hisz abban, hogy a lét célja az egyén spirituális fejlődése, amelyhez a karma és a lélekvándorlás természetének megértése nélkülözhetetlen. Jelen kötet nem vitairatnak készült a karma és a lélekvándorlás igazsága mellett vagy annak ellenében, hanem arra törekszik, hogy megmagyarázza ennek az egyetemes világtörvénynek a működését.

Édesvíz, Budapest, 2003
182 oldal · ISBN: 9635286570 · Fordította: Béresi Csilla

Hirosi Motojama: Karma és reinkarnáció

Nehéz róla véleményt mondani, mert végig fura kettősséget éreztem. Egyrészt sok tanulságos dolog volt benne, másrészt viszont tele volt meglepően idejétmúlt gondolatokkal, amitől eleve kérdéses lett nekem az egész könyv hitelessége. Kettő ezek közül: „az embergyerekek a majmokhoz hasonló érzelmi és szellemi szinten állnak” és „ha egy családban nemzedékek óta csak lányok születnek, ez annak a jele, hogy a család kihalásra ítéltetett”. Fura ilyesmit olvasni egy állítólag bölcs és széles látókörű ember tollából.

zalus
Hirosi Motojama: Karma és reinkarnáció

Autentikus mű, egy kortárs reinkarnáció „kutatótól”. Motojama úr egy mérnökből lett reinkarnáció kutató, de emellett pap, pszichofiziológus, keleti orvoslás kutatója, és látnok is…
A japán reinkarnációelmélet alapos bemutatása.

Purpur

Valamely karmikus kötelék feloldása olyan fontos lehet, hogy akár a halál óráját is késleltetheti.

Purpur

Az én csapdájába esett tudat soha nem ébredhet rá önmagára.

Purpur

Aki beleveti magát Istenbe, az nagyobb mélységnek adja magát oda, mint az óceán.

Purpur

Cselekvés nélkül nincs élet. A végzet a karmával ellentétes fogalom, amennyiben nem vesz tudomást a tettről. Tohonya elmék találmánya, akiknek az volna kedvére, ha Isten útmutatása szerint vonszolná magát előre a világ és benne az ember. Eszerint egyszer hopp, másszor kopp mindenkinek, a sors rendelése szerint, legjobb tehát nem csinálni semmit. Aki így tesz, az valamiféle álomszerű állapotban vegetál, s nem is él igazán. Hagyja magát sodortatni az árral.

Aki értékrend híján él, és várja, hogy a sült galamb a szájába repüljön, annak szemében valóban üresnek tetszhet az élet. Az nem gondol sem az emberség parancsára, sem önmagunk és a világ jobbítására, ehelyett önös érdekek foglalkoztatják. Aki a végzetben hisz, az nem találja meg élete értelmét.