Fullmetal ​Alchemist 9. (angol) (Fullmetal Alchemist 9.) 34 csillagozás

Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 9. (angol)

Ed, Al and Winry return to Central Command, but only bad news greets the Fullmetal Alchemist and his friends. Lieutenant Colonel Maes Hughes has been murdered--and Second Lieutenant Maria Ross is the prime suspect! While Maria awaits an uncertain fate in jail, the living suit of armor bearing the soul of serial killer „Barry the Chopper” breaks free of the military and goes on a rampage. Now, the mysterious Homunculi must come out of the shadows to deal with the mess before their monstrous conspiracy is exposed. But for Colonel Mustang, Maes Hughes's former best friend, it's not about the truth; it's about revenge…

VIZ Media, San Francisco, 2016
188 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781421504605 · Fordította: Akira Watanabe
Yen Press, New York, 2014
ASIN: B00JF4R6CM · Illusztrálta: Hiromu Arakawa
VIZ Media, San Francisco, 2006
208 oldal · ISBN: 142150460X

Sárkánybaby>!

Fun Fact:
– Arakawa háborús veteránokat látogatott, hogy az elmondásaik alapján hitelesebb képet adjon a poszt traumatikus stresszről.
– A borító vicces dolog: mindenki odáig volt érte: „fúúú, Mustang mintha azt mondaná: kövessetek, bízok bennetek!”, mikor valójában a mangaka nem tudta megrajzolni az arcát, ezért áll háttal…

ViraMors P>!
Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 9. (angol)

Az Elric testvérek megérkeztek az amúgy sem nyugodt fővárosban, és természetesen az eddiginél is jobban elszabadul a pokol. Ebben a kötetben – bár Arakawa nemnormális humora természetesen nem maradhatott el – a dráma az akció és az indulatok dominálnak. Nagyon tetszettek azok a képkockák, ahol az erőteljesebb karakterek lelkileg, és/vagy verbálisan egymásnak feszültek.
Ja, és Hawkeye kezében nagyon jól áll a puska :)

Lilla_Miko >!
Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 9. (angol)

Ez egy nagyon-nagyon izgalmas kötet volt. Csak úgy pörögtek az események. A legkedvencebb szereplőm ebben a kötetben Mészáros Barry. XD Annak ellenére, hogy mennyi borzalom történik,ő adja most a humort. Rengeteget mosolyogtam, míg ő szerepelt.
Ennek ellenére mégis olyan érzés, mintha alig történt volna valami, és már vége is lett, pedig olvastam volna tovább.
Ed-ék megtudták az igazat. Az fájó rész volt. Viszont nagyon sajnáltam a gyanúsítottat, végig azt reméltem, hogy Mustang spoiler

Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 9. (angol)

Eddig sem vacakolt a mangaka, de mintha ennél a kötetnél külön rákapcsolt volna; iszonyatosan pörögnek az események.
Már lassan nem tudom, ki a fenét sajnáljak jobban, eredetileg ugye a fiúkkal kéne együtt éreznem, de a fene egye meg, Hughes a síron túlról is magára vonja a reflektorfényt, Falmant az új lakótárs miatt sajnáltam végig, Havocot pedig a konstans elszúrt randijai miatt, ami jelen esetben nem is olyan nagy baj, hogy nem sikerül, csak hát szegény srác nagyon ráfázik még így is. (Utálom, hogy már ismerem végig a történetet :()
A keverés-kavarások SZENZÁCIÓSAK, még mindig! Hogy lehet ennyire jól összebogozni, és aztán menet közben kisimítani a szálakat??? Arakawa tuti nem úgy gondolkodott, hogy „na, még iksz hétig biztos helyem van a magazinban”, hanem ment előre a maga kis tempójában, mert a sztori harmadánál még mindig nem látok sehol egy felesleges jelenetet.

zzzizzzi>!
Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 9. (angol)

Az utolsó poén nagyon ütött. :D
Izgalmas, pörgős kötet, bár kamukázás szaga van a Ross hadnagyos résznek. Várom a szerelmi szál erősödés is.

Fyndra>!

I had to cancel my date for this job! If I get dumped again I'm filing for workman's comp!

Fyndra>!

I know I said that I'd get my original body back no matter what… but if people are going to die because of me… I'd rather stay in this body forever.

Fullmetal Alchemist sorozat · Összehasonlítás