Fullmetal ​Alchemist 7. (angol) (Fullmetal Alchemist 7.) 16 csillagozás

Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 7. (angol) Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 7. (angol)

Where did Alphonse Elric go during the few short minutes he was wiped from existence, body and soul? From a secret lair in the city of Dublith, a group of outcasts kidnaps Alphonse to find the alchemical secrets of his creation It's up to Ed (and a certain housewife) to go into the Devil's Nest and rescue his brother. But the criminals of the Devil's Nest aren't exactly human either. Now, Al must fight a homunculus--an artificial human being--and the streets of Dublith will run red with blood…

VIZ Media, San Francisco, 2019
274 oldal · keménytáblás · ISBN: 9781421599892 · Illusztrálta: Hiromu Arakawa
VIZ Media, San Francisco, 2016
192 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781421504582 · Fordította: Akira Watanabe
Yen Press, New York, 2014
208 oldal · ASIN: B00JF4R7JO · Illusztrálta: Hiromu Arakawa

ViraMors P>!
Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 7. (angol)

Hogy @Sárkánybaby-t idézzem: nem egy galamblelkű kötet. De az egyik, amit nagyon szeretek ebben a mangában, hogy kezdettől fogva mer kíméletlen lenni.
Azért kár értük, én kedveltem ezt a bandát. Izumi alakítása továbbra is zseniális, és nagyon szeretem, amikor Ed a fejét is használja.

Sárkánybaby>!
Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 7. (angol)

Ebben a kötetben van a kedvenc poénom: „jaj, de sokat játszottunk erre Eddel!”. Régi ismerősök, új ismerősök, felesleges halál. Nem volt egy galamblelkű kötet, az biztos.

Fyndra>!
Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 7. (angol)

… kénytelen leszek minden kötethez beírni, hogy „már megint egy csomó új szereplő, akiknek meg kell jegyezni a nevét”?
Még az a szerencse, hogy a többségüket elég rövid időre megjegyezni – bár nyilván nekik ez a felállás kevésbé szerencsés.
Greed egy baromi érdekes fazon, nem is tudom, lehet-e utálni. Hm, nem, szerintem nem lehet, Greed hatalmas figura. A brancsa is elég pofás, bár kis mínuszt jelent ugye a fent említett „ÚRISTEN, MENNYI NÉV MÁR MEGINT” probléma.
A harcolászós részleg egyre menőbb, Ed ismét az eszére szorul harc közben, és ilyenkor a legjobb.
A lezárásért szeretném megütni Arakawát. Az ilyen fejezetek után szoktak hónapokra szünetre menni mangakák, csak hogy direkt szívassák a magazinolvasókat :D (Még jó, hogy én rögtön olvashatom tovább, és nem kell egy hónapot sem várnom a folytatásra, nemhogy még többet…)
Havoc kis szösszenete őrült jó, minden karakterrel lehetne csinálni ilyen slice of life marhulásokat, mert a fő sztorirészlegben nem tudnak eléggé kibontakozni :D

SayanKimblee>!
Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 7. (angol)

Szerintem az előző kötetekhez képest egy hajszálnyit gyengébb volt ez a rész. Greed (és bandája) nem valami szimpatikus, bár valamiért úgy érzem, hogy ezzel kapcsolatban még változhat a véleményem. Imádom, ahogy az Elric fivérek kiegészítik egymást, Ed lobbanékony természete Al kedvessége és megfontoltsága mellett mindig megmosolyogtat :) És habár az akciók nem kötöttek le a szokásos módon, a zárás zseniális volt, King Bradley egyszerűen fenomenális, nagyon illik hozzá a Führer szerep :)

Szelén>!

„There's no such thing as "no such thing”

21. oldal, 2. fejezet

Szelén>!

„The alchemy book talks about homonculus. But it says it's not something people should do.”

2. oldal, 3. fejezet

Fullmetal Alchemist sorozat · Összehasonlítás