Fullmetal ​Alchemist 5. (angol) (Fullmetal Alchemist 5.) 16 csillagozás

Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 5. (angol) Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 5. (angol)

Winry, Ed and Alphonse go south in search of Izumi Curtis, the master alchemist who taught the brothers how to use alchemy many years ago. But in the boomtown of Rush Valley, an encounter with a pickpocket turns them down a different path, in search of an auto-mail blacksmith whose handiwork is the best that Winry’s ever seen. Then the action flashes back to the past, to show how Ed and Alphonse first learned alchemy…

VIZ Media, San Francisco, 2019
192 oldal · ASIN: B00JF4R3NY · Illusztrálta: Hiromu Arakawa

Edward Elric · Alphonse Elric

ViraMors P>!
Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 5. (angol)

Arra jutottam, hogy nem lennék elkötelezett Ed-rajongó most már több mint tíz éve, akkor Izuminak elég komoly esélye lenne a 'kedvenc' posztjára :)
Arakawa továbbra is a megszokott magas szintet hozza. Kevesen tudják ilyen rövid terjedelemben ennyire jól felépíteni az élet értékéről szóló gondolatokat, születéstől egészen a halálig úgy, hogy közben – nem éppen mellékesen – az alkímiát is beleszövik. Mindezzel Arakawa remekül megalapozta, előkészítette a múlttal foglalkozó újabb részeket.

Sárkánybaby>!

Izumi.
Óóó, Izumi.
Kezdődik az egyik kedvenc részem, megismerjük a gyerekek múltját!

Tetszik, ahogy Arakawa láthatóan megcsinálta a házi feladatát spoiler. Tisztelem az olyan mangakákat, akik átlépnek azon, hogy „létezik Japán”, és képesek a nyugatra másként tekinteni, mint valami mesebeli távoli helyre várakkal meg dúsgazdag nemességgel (igen, a túlromantizált nézet ez).

Eszembe jutott az első anime is spoiler, ahol Alphonse kék szemű. Ez egészen addig nem zavart, amíg nem láttam a hivatalos verziót. (Valami ilyesmit: https://s1.zerochan.net/Fullmetal.Alchemist.600.1625146.jpg) A srácok le se tagadhatnák a másikat, függetlenül attól, hogy személyiség terén vadul különböznek egymástól.
Jaj de jó kötet lesz a következő! :D

Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 5. (angol)

Annyira szeretnék már egy kötetet, amit jól lepontozhatok (na jó, nem is), mert tiszta gáz, hogy alig bírok belekötni valamibe :D Ennél a kötetnél Rush Valley nem igazán jött be, az az egy erőssége, hogy Winry kap egy kis bónuszt, ha már nem róla szól a sorozat. (Azért így is bekerült nálam a tíz legjobb shounen mangás, love interest kategóriás szereplő közé.) Oké, az sem utolsó mondanivaló, hogy az alkimisták sem képesek bármire, és hogy nem nyitogatjuk engedély nélkül más zsebóráját.

Ésss végre, felbukkan kedvenc „átlag háziasszonyom”, avagy Edék mestere :D Az ő részlegénél két dolgot nem tudtam hova tenni – 1. tök normális dolog, hogy valaki páncélban mászkál?? (ezzel korábban sem tudtam mit kezdeni, de itt Izumi még külön el is magyarázza, hogy üresnek érezte a páncélt) 2. Ednek egész eddig nem ütött szöget a fejébe, hogy az első találkozásukkor Izumi szimpla tapsikolással transzmutálgatott?

Batus>!

Ed: I'M GONNA KICK HER BUTT!!!
Al: Kick her butt…? I mean, if it was a guy that would be one thing, but… You're gonna beat up a girl!?
Ed: I'M NOT SEXIST!

page 28

Kapcsolódó szócikkek: Alphonse Elric · Edward Elric

PRODUCT NAME: Fullmetal Alchemist
INGREDIENTS: Alchemy (non-genetically modified)
AMOUNT PER SERVING: 192 pages
STORAGE GUIDELINES: Store in a cool, dry place.
HANDLING PRECAUTIONS: If any of it gets in your eyes, quickly purchase every volume of the series.

Fyndra>!

You burned down your own home… And then you wrote that in your watch… So you'd never forget and never turn back. If you can do that, I should be just as serious about the things I believe in. I want to be able to help you so your road's not so hard.

Fullmetal Alchemist sorozat · Összehasonlítás