Fullmetal ​Alchemist 4. (angol) (Fullmetal Alchemist 4.) 17 csillagozás

Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 4. (angol) Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 4. (angol)

Trapped and injured in a secret alchemical laboratory, Edward Elric is at the mercy of his enemies, Lust and Envy. But they don't want him dead… they have other plans for him. As the laboratory goes up in flames, the brothers find themselves back at square one, with only an inkling of the massive scale of the Philosopher's Stone conspiracy. But then, Lieutenant Colonel Maes Hughes uncovers a shocking secret…

VIZ Media, San Francisco, 2019
200 oldal · ASIN: B00JF4R6Y0 · Illusztrálta: Hiromu Arakawa

Roy Mustang · Maes Hughes

ViraMors P>!
Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 4. (angol)

Ez a kötet, spoiler még úgy is ütött, hogy tisztában voltam vele, hogy be fog következni, és így fog bekövetkezni. Pedig nem vagyok egy könnyen elérzékenyülő típus…
Egyébként remek kötet volt, némi humorral, rengeteg drámával pár érdekes beszélgetéssel és a végére egy adag tragédiával. Nagyon örültem Ed és Al beszélgetésének arról, hogy Al valós személy vagy sem, az ő helyzetükben azt gondolom, hogy ez egy fontos kérdése a mangának. Kivételesen Winry jelenlétének is örültem, első sorban mint katalizátornak, kellett az a fenéken billentés, amit valahol félidő környékén kiosztott.

TiaManta>!
Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 4. (angol)

A Fullmetal Alchemist manga olvasása közben: Ez egy jó kötet volt, Ez egy még jobb kötet volt, Ez baromi jó kötet volt, Ez hogy lehet már de ez még jobb volt, és így tovább a továbbiakban újra olvasásnál is, újra és újra. Mert az és kész.
„Ed komoly pácban van láthatóan. Vajon, hogy ússza meg ezt helyzetet? Kik ezek a fura emberek? Miről beszélnek egyáltalán? Fontos Áldozat? Az meg mi? És Al lelkivilága?" – Hjjaj a manga olvasásának (anime nézésének) első édes élménye. És még mindig azt látom, hogy milyen jól és érdekesen van ez megírva. Kimbley első képkockái is itt láthatóak. Húúú. Ezután láthatjuk Morcos Ed fejét az első manga kihívásom plecsnijéről is. Azt hiszem itt éreztem elsőnek a szerelem szelét a történetben… pedig minden csak nem romantikus. És még még kevésbé vidám manga / anime kultusz történeti pillanatokat.
Edward a tejbetök, vakarcs kalandjai örökre nekem valóak maradnak. És ez olyan jó érzés.

Sárkánybaby>!
Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 4. (angol)

Maes Hughes négy kötet alatt összerakta azt, amit az olvasónak (és az Elric fivéreknek) kb 25+ kötet alatt sikerül csak. Végül is, van benne valami, most, hogy tudom, mire kell figyelni, van benne valami…

A kötet persze még úgy is ütött, hogy az „esik az eső” mémet redditen unásig ismételgetik.

És egy kis rejtvény: ha egy ember a testből, lélekből és elméből áll, Al teste nincs sehol, a lelke a páncélban van… akkor hol az elméje? spoiler

Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 4. (angol)

Ha nem lennék ellene bármiféle könyvégetésnek, ezt a kötetet azonnal máglyára vetném, majd a hamvakon átmennék traktorral.
Nina után ez a második olyan pont a sorozatban, amit őszintén gyűlölök, mert hiába ismerem már Arakawát annyira, hogy tudjam, nem finomkodik, ha emberéletekről van szó, azért nagyon kemény, amit itt művel. Ez egyszerűen nettó rohadékság :( (Jó, ha nem halna meg senki a jók oldaláról egyáltalán, akkor reklamálnék, hogy vért akarok látni, vért. De… ehhh… nehéz ügy ez :( )
Nagyon-nagyon-nagyon szépen csavarodik a történet, megint bejön a képbe pár új karakter, akiket szintén listáznom kéne, ha nem ismerném régről őket, akad köztük baromi szimpi, akiknek velem együtt megtapossa a mangaka a szívét, meg akad gennyláda is, akit nyugodtan lehet utálni.
Az Ouroboros tetkó az egyik legkirályabb dolog, amit ez a manga népszerűvé tett, kár, hogy azokon van, akiken. Még jó, hogy ellenpontként ott az a menő kis Flamel-kereszt is, ami meg Eden virít :D

Amúgy lehet, hogy a memóriám rossz már, de mintha az első anime-adaptációban egy egész angstcunamit kreáltak volna Al lelki válságából, ehhez képest itt Winry olyan gyönyörűen helyrerakja seperc alatt a kis csavarkulcsával, hogy csak pislogtam :D

ideali_zed>!
Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 4. (angol)

Ez a kötet tetszett eddig a legjobban. Talán azért, mert már megvannak alapozva a karakterek, talán azért, mert szeretem a drasztikus pillanatokat. spoiler Amit külön kiemelnék, az az, hogy a testvérek dinamikáját néhány rajzzal, jelenettel érzékeltette, ami nagy emberismeretre vall. Winry itt továbbra is szimpatikusabb, valahogy a kisebb pillanatok azok, amelyek hihetőbbé teszik számomra a karaktert.
Örömmel vettem tudomásul. hogy a kötet végi szösszenetek nem lettek laposak, hanem továbbra is ötletesek, nevetésre sarkalltak

Földes_Viktória P>!
Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 4. (angol)

Olyan régen olvastam már a mangát (és láttam az animét), hogy teljesen elfeledkeztem spoiler. Így olvasok, olvasok, mondom jó, oké spoiler
Én meg :O
What the actual fuck?!

Fyndra>!

„You'll make a lot of enemies if you join military command at your age.”
„I'm prepared for anything.”
„Make sure you have as many people around you as possible that understand and support you. So hurry up and get a wife!”
„Will you shut up?!”

Kapcsolódó szócikkek: Maes Hughes · Roy Mustang
Fyndra>!

Men express themselves through their actions more than their words. They would rather shoulder their pain themselves than cause their loved ones to worry. That's why they won't say anything about it. When they decide to tell you their troubles… that's when they'll need you to be there for them. Isn't that enough?

Batus>!

Mama… Why do they have to bury papa? Why are you guys burying my papa? If they do that, papa won't be able to go to work anymore… Papa said he had lotsa work to do! Please don't bury him…

page 144-145

Fullmetal Alchemist sorozat · Összehasonlítás