Fullmetal ​Alchemist 23. (angol) (Fullmetal Alchemist 23.) 12 csillagozás

Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 23. (angol)

As the battle for Central City rages on, Alphonse faces off against Pride and Kimblee with the aid of a Philosopher's Stone. Can he come up with a plan to take down these two dangerous foes? Meanwhile, Ed and his friends run into Envy below the city. When Roy Mustang learns the truth about Hughes's murder, will he be consumed by hatred and do the unthinkable…?

VIZ Media, San Francisco, 2016
194 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781421536309 · Fordította: Akira Watanabe
Yen Press, New York, 2014
200 oldal · ASIN: B00JF4RE7O · Illusztrálta: Hiromu Arakawa
VIZ Media, San Francisco, 2010

Edward Elric · Roy Mustang · Riza Hawkeye · Alphonse Elric · Solf J. Kimblee

ViraMors P>!
Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 23. (angol)

Ma feltaláltam a spanyol viaszt vagy inkább japánt és ha van rá érkezésem, felvésem a benyomásaimat olvasás közben, és jobbára azt fogom összerakni értékelésnek. Tudniillik, a folytatólagos olvasás hátrányaként össze-vissza keverem, hogy melyik kötetben mi volt. Csak gondoltam, szólok, ne lepődjetek meg. Már ha egyáltalán érdekel valakit, hogy éppen milyen elgondolás alapján írok értékelést :D

1: Bár menthetetlenül, véglegesen és visszavonhatatlanul Ed elkötelezett rajongója vagyok 10+ éve, azért nagyon szeretem, amikor megvillantják, hogy Al mennyire badass tud lenni, ha akar.
2: Az Al-Kimblee beszélgetés a döntésekről és lehetősgekről szép volt, de
3: a végén a bosszúról, meg az irigységről folytatott eszmecsere mindent ütött a kötetben.
4: Továbbra is kedvelem a helyi harcjeleneteket.

És nem mellékesen az 5-ös skálán 6-ot is tudnék adni ennek a kötetnek.

Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 23. (angol)

Roy a borítón olyan morcos, igazán ráférne egy csésze tea.
VÉGRE egy jó érv, miért használhatják a fiúkák a bölcsek kövét, juhú, éljenek a mellékszereplők és a jó meglátásaik! Al máris sokkal táposabb, és sokkal-sokkal kúlabb a harcmodora, hogy a kavicsot is beveti.
Kimblee VÉGRE méltóztatik kellőképp randa mód kilépni a történetből. Még mindig imádom ezt a jelenetet. Kiszámítható a legvége, de ettől még elég jó.
Az Armstrong tesók is látványos harcjeleneteket hoznak össze, kár, hogy ennyi az össz közös jelenetük, bár talán jobb is, mert Olivier úgyis csak alázná más körülmények közt Alexet.
Roy az egyik legkirályabb karakter, pont. Persze, kellenek mellé a többiek is, hogy lerángassák a földre, de ettől még csúcs a fazon. (Tudom, ez itt és most a mangáról kéne, hogy szóljon, nem az animéről, de Hujbernek ennél jobb szerepe soha nem lesz. És parádézott Royként.)
Riza a másik legkirályabb karakter, pont.
A vs. Envy rész is a nagy-nagy kedvenceim között van, ennyire szuperjól megírt jelenetet ritkán látok shounen mangákban. Persze kezdettől fogva esélye sincs a görcsnek, de mégis, a jelenet ütős. Ez is az egyik olyan rész, ami miatt imádom a Fullmetal Alchemistet.

Fyndra>!

'This place really brings back memories, lieutenant. I can still picture you crying. I wish I could see such pure emotion on your face again.'
'I thought you didn't like water, sir. It makes your powers useless!'

Kapcsolódó szócikkek: Riza Hawkeye · Roy Mustang
Fyndra>!

You're allies now?! How boring! Can't you guys muster up a little grudge match?! I love watching you insects fight amongst yourselves!

Fyndra>!

Don't you humans also love watching fools suffer and dance about like puppets? Isn't that why you're always at war?

Fyndra>!

'Why are there only two choices? Either we get our original bodies back but can't save anyone… or we give up our goal so we can save everyone. Those aren't the only two available choices, you know. Who's to say we can't get our flesh and blood bodies back and save everyone?'
'What about the law of equivalent exchange?'
'Humanity's advancement is founded on looking for new possibilities instead of being bound by general principles.'
'Oh, I see. In other words, if you're successful, then the laws of nature will change to fit the new reality. Then here's another possibility. You won't be able to regain your original bodies nor save anyone. You'd do well to beware of that outcome.'

Kapcsolódó szócikkek: Alphonse Elric · Solf J. Kimblee
Fyndra>!

'I can't believe you used such a vague, frivolous word like 'justice'.'
'I'll use whatever word I need to. Everyone loves that word, don't they? It has a nice ring to it.'
'Yup. Whoever says it first wins.'

Fyndra>!

As one who was once driven by vengeance, I know what he's feeling. That man… sooner or later those flames of his will burn away his very soul.

Fyndra>!

I have no right to stand in the way of someone else's vengeance. But I wonder what kind of world can be created by a beast hiding in the skin of a person?

Fyndra>!

Humans are supposed to be so much weaker than you homunculi, but no matter how often we get beaten down, become discouraged, lose our way, come close to falling… and even if we know that it's for superficial reasons, we keep fighting on. We find strength in each other. That's why you're jealous of humans.

Kapcsolódó szócikkek: Edward Elric

Fullmetal Alchemist sorozat · Összehasonlítás