Fullmetal ​Alchemist 13. (angol) (Fullmetal Alchemist 13.) 13 csillagozás

Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 13. (angol)

In the midst of heated battle, Ed and Prince Lin of Xing are swallowed whole by the homunculus Gluttony. Will they survive the depths of Gluttony's gullet like Jonah inside the whale, or has Al lost his brother for good? And the political power structure of the military may be irreparably shattered when Colonel Mustang confronts FÜhrer President King Bradley with his horrifying suspicion that Bradley is a homunculous!

VIZ Media, San Francisco, 2016
190 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781421511580 · Fordította: Akira Watanabe
Yen Press, New York, 2014
192 oldal · ASIN: B00JF4R8HK · Illusztrálta: Hiromu Arakawa
VIZ Media, San Francisco, 2007

ViraMors P>!
Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 13. (angol)

Általában kedvelem, ami bizarr. Márpedig ennek a kötetnek a nagyja több mint bizarr volt, és nekem nagyon tetszett. Az is, ahogy végül Ed-ék többet ésszel hozzáállással találtak megoldást, és közben megint tanultunk ezt-azt alkímia-témában.
Továbbá értékelem, amikor Lin és bandája kicsit komolyabbra veszik a formát, mert egyébként csak idegesítenek…
Végül azt kell, hogy mondjam, én bízom Arakawában, bwcs szó, bízom, de azért nem vártam volna, hogy Roy Mustang ennyire meggondolatlanul használja fel az új infót…

Fyndra>!
Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 13. (angol)

Mustang egy idióta vadbarom. Hughes nem azt mondta neki, hogy teregesse ki a führer és a katonaság szennyesét boldog-boldogtalannak, és miután eddig egész jól taktikázott, nem értem ezt a mostani baklövését. „Helló, bajtárs, olyan tök vicces hülyeségeket hallani, állítólag a führer egy homunkulusz, háháháhá!” – … jól van, ennyi erővel ez csajozós dumának is elmehetne lassan, van olyan jó annak is, mint szövetségeskeresőnek.
Ha már a führer, az ő háttere nagyon izgi lett, ha az összes homunkuluszt hasonlóképpen kreálta a fater, akkor ez egy rém érdekes koncepció, ha meg mindet máshogy, az pláne :D
Gluttony gyomra az egyik legparább rész eddig, sőt, szerintem VÉGIG. Oké, mangában ez a fekete-fehér paneleken nem látszik, de térdig vérben gázolnak Edék, uhhh. (De komolyan, hála a jó égnek, hogy fekete-fehér a manga!) Az, hogy ő egy mesterséges kapu… Huhhh… Ez is para. Ahhoz képest, hogy eddig őt tartottam a legbénább homunkulusznak, mert szimplán annyit tud, hogy erős, regenerálódik, és mindent felfal, hát, most majdhogynem őt tartom a legütőképesebbnek.
A kötet legeslegeslegeslegpofásabb részét nem fogom lespoilerezni, de áldott legyen a mangaka, amiért ad megint némi extra infót a humán transzmutációról és a kapuról! :D

Fullmetal Alchemist sorozat · Összehasonlítás