Fullmetal ​Alchemist 13. (angol) (Fullmetal Alchemist 13.) 28 csillagozás

Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 13. (angol)

In the midst of heated battle, Ed and Prince Lin of Xing are swallowed whole by the homunculus Gluttony. Will they survive the depths of Gluttony's gullet like Jonah inside the whale, or has Al lost his brother for good? And the political power structure of the military may be irreparably shattered when Colonel Mustang confronts FÜhrer President King Bradley with his horrifying suspicion that Bradley is a homunculous!

VIZ Media, San Francisco, 2016
190 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781421511580 · Fordította: Akira Watanabe
Yen Press, New York, 2014
192 oldal · ASIN: B00JF4R8HK · Illusztrálta: Hiromu Arakawa
VIZ Media, San Francisco, 2007

ViraMors P>!
Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 13. (angol)

Általában kedvelem, ami bizarr. Márpedig ennek a kötetnek a nagyja több mint bizarr volt, és nekem nagyon tetszett. Az is, ahogy végül Ed-ék többet ésszel hozzáállással találtak megoldást, és közben megint tanultunk ezt-azt alkímia-témában.
Továbbá értékelem, amikor Lin és bandája kicsit komolyabbra veszik a formát, mert egyébként csak idegesítenek…
Végül azt kell, hogy mondjam, én bízom Arakawában, bwcs szó, bízom, de azért nem vártam volna, hogy Roy Mustang ennyire meggondolatlanul használja fel az új infót…

Fyndra>!
Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 13. (angol)

Mustang egy idióta vadbarom. Hughes nem azt mondta neki, hogy teregesse ki a führer és a katonaság szennyesét boldog-boldogtalannak, és miután eddig egész jól taktikázott, nem értem ezt a mostani baklövését. „Helló, bajtárs, olyan tök vicces hülyeségeket hallani, állítólag a führer egy homunkulusz, háháháhá!” – … jól van, ennyi erővel ez csajozós dumának is elmehetne lassan, van olyan jó annak is, mint szövetségeskeresőnek.
Ha már a führer, az ő háttere nagyon izgi lett, ha az összes homunkuluszt hasonlóképpen kreálta a fater, akkor ez egy rém érdekes koncepció, ha meg mindet máshogy, az pláne :D
Gluttony gyomra az egyik legparább rész eddig, sőt, szerintem VÉGIG. Oké, mangában ez a fekete-fehér paneleken nem látszik, de térdig vérben gázolnak Edék, uhhh. (De komolyan, hála a jó égnek, hogy fekete-fehér a manga!) Az, hogy ő egy mesterséges kapu… Huhhh… Ez is para. Ahhoz képest, hogy eddig őt tartottam a legbénább homunkulusznak, mert szimplán annyit tud, hogy erős, regenerálódik, és mindent felfal, hát, most majdhogynem őt tartom a legütőképesebbnek.
A kötet legeslegeslegeslegpofásabb részét nem fogom lespoilerezni, de áldott legyen a mangaka, amiért ad megint némi extra infót a humán transzmutációról és a kapuról! :D

Lilla_Miko>!
Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 13. (angol)

Úristen, ez a kötet nagyon izgalmas volt, és a vége… Ennél jobb csavart bele. Hűha, hát lesokkolt.
A kötet igazán érdekes. Láthatjuk Gluttonyt belülről, információk derülnek ki. Még próbálom megemészteni őket. off
Mustangot nagyon sajnáltam, meg a csapatát is. Mi lesz még velük? Arakawa mesterien hint el részleteket, le a kalappal. Pici pandát imádom, meg hogy Al-lal mennyire egymásra találtak. Kíváncsi vagyok, hogy kerül a képbe Hohenheim, és ki is ő valójában.

Xylaryss P>!
Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 13. (angol)

Gluttony zseniális egy figura, az biztos! Envyvel karöltve aztán tudnak alkotni, és bár elég durva, ahogy a világhoz állnak, a poénok itt is megvoltak. Ó, Edéket ne edd meg, de a vágottszeműt csak nyugodtan!
Ezen besírtam :)
Aztán ott volt a kis baleset, ott milyen kis megszeppent volt. Gluttony egy kisgyerek szintjén van, szinte megsajnálom, mikor a parányi agyával lelassul, mert valamit elrontott.

Roy nagyon jó karakter, és a csinos külső, messze mutató célok egy érző embert takarnak, ezt eddig is tudtuk. De minél többször olvasom a mangát, annál jobban megszeretem azokat a részeket, ahol meginog, és tanácstalan, majd követve a megérzéseit/benyomásait, tovább megy.
Nos, ebben a kötetben mindig izgulok érte, pedig tudom, hogy pofára esik, ráadásul briliánsan tőrbe csalták! Nagyon-nagyon fáj érte a szívem, ugyanakkor oda és vissza vagyok egy ilyen csavarért. Az animében kicsit jobban rámentek az önelégültségére, pedig a mangában több képkocka is rávilágít, hogy fél, izgul – ezek teljesen rendben is vannak.
Mustang sok mindenkit elvesztett, és még többet veszélybe is sodort azzal, hogy őt követik.
Persze ehhez hozzá jön az is, hogy ő kevésbé ért a cselszövésekhez, mint Maes. Mire rádöbben erre, már késő.

Gluttony bendője a másik tragédia. Most már láthatjuk, miféle lény ő.
Sokszor olvastam el ezt a kötetet, mert az egyik kedvencem.

Fullmetal Alchemist sorozat · Összehasonlítás