Fullmetal ​Alchemist 12. (angol) (Fullmetal Alchemist 12.) 14 csillagozás

Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 12. (angol)

The hunters become the hunted when the Elric brothers and Prince Lin set a trap for the homunculus with the insatiable appetite--Gluttony! On another front, state politics are shaken up when a horrifying truth about Führer President King Bradley is revealed--and Colonel Roy Mustang is right there to capitalize on the situation.

VIZ Media, San Francisco, 2016
190 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781421508399 · Fordította: Akira Watanabe
Yen Press, New York, 2014
192 oldal · ASIN: B00JF4R834 · Illusztrálta: Hiromu Arakawa
VIZ Media, San Francisco, 2007

ViraMors P>!
Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 12. (angol)

Utólagos észrevétel: a borítóra aggathatna valaki egy szép nagy 'spoiler' feliratot :P

A kötet közepe felé azon gondolkodtam, hogy beszélgethetnénk egy kicsit a bosszú témaköréről. Arról, hogy mennyire értelmetlennek, önpusztítónak tartom. És arról, hogy mennyire tetszik, hogy ezzel Arakawa is tisztában van, ráadásul pár képkockában sikerült nagyon sok szemszögből körbejárnia a témát.
Összességében ez is egy ügyes kötet volt, főleg az első fele tetszett. A második fele is pörgős ütős meg pofátlan – szokás szerint – de nekem kissé túlzsúfolt volt.

Fyndra>!
Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 12. (angol)

Ilyen nincs, nem lehet ezeket a köteteket ötnél kevesebb csillagra értékelni.
Azon filózom az olvasás közben folyamatosan, van-e másik olyan shounen manga a listámon, ahol nem volt egyáltalán holtpont, amit soha semmi pénzért nem akartam félretenni (most az más kérdés, hogy szegény FMA-t nem tudom olyan tempóban olvasni, ahogy szeretném, mert a munka világa kegyetlen), és ahol nem sóhajtottam fel egyszer sem, hogy „mi a bánat ez már?”. Mondjuk talán igazságtalan vagyok, mert más futó és más befejezett sorozatot olvasni :D

Most, hogy a szokásos fényezés megvolt, nézzük magát a kötetet.
Hohenheim egyre jobb karakterré válik, és egyre több az infócsepegtetés róla, bár még messze nem elég.
A Winry vs Scar részt iszonyúan bírom. Az első anime oltári nagy csalódás volt számomra ezen a téren, mert Scar helyett olyan viszi el a balhét Rockbellékért, aki a személyisége ismeretében marhára nem gyilkolna le így, ilyen körülmények között két embert.
A xingiek furcsa módon eddig a pontig nem túl érdekesek számomra (Lin a szokásos éhenkórász shounen sidekick-szerűség), de Lanfan extrém harci stratégiája miatt csak elkezdtem nekik drukkolni :D (Ha valaki képes bármit beáldozni egy Lin-féle zabagépért, akkor azokra a karakterekre érdemes odafigyelni.)
Bradley pedig elég hamar lelepleződik, nem rémlett, hogy ennyire korán mindenki tudni fogja róla, kicsoda, és hála a jó égnek, pocsék a memóriám továbbra is, úgyhogy kíváncsi leszek, Mustang mit lép majd ellene :D

Fullmetal Alchemist sorozat · Összehasonlítás