Fullmetal ​Alchemist 10. (angol) (Fullmetal Alchemist 10.) 14 csillagozás

Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 10. (angol)

Barry the Chopper, the psychopathic killer whose soul is encased in a suit of armor, has been captured by Colonel Mustang's troops. Fearing he will reveal the Philosopher's Stone conspiracy, Gluttony and Lust decide to kill him, using Barry's own original soulless body to track him down! Though Colonel Mustang has anticipated their moves and set up an ambush, Gluttony and Lust prove too powerful and easily fight their way through to Barry, who is being protected by Al and Lieutenant Hawkeye. In a terrible battle, a badly injured Colonel Mustang sacrifices all in a last-ditch attempt to stop Lust!

Yen Press, New York, 2014
208 oldal · ASIN: B00JF4R6GS · Illusztrálta: Hiromu Arakawa
VIZ Media, San Francisco, 2013
190 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781421504612 · Fordította: Akira Watanabe
VIZ Media, San Francisco, 2006

ViraMors P>!
Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 10. (angol)

Erős kezdéssel indít a kötet, a kilencesben megkezdett harc második fele több tekintetben is ütős volt. Egyrészt csurran-cseppen némi információ, másrészt minden jelenlévő elég erősen odatette magát. Külön jó pontok járnak részemről, amiért Arakawa továbbra is tisztában ven vele, hogy nincs alkímia kémia nélkül*, és azt sem felejti el, hogy lődözés közben nem árt tárat cserélni!
A kötet második fele amolyan találkozós-beszélgetés, nem kevés érdekességgel, kérdésekkel, gondolkodnivalóval és a múlt megbirizgálásával.

*gondolkodtam, hogy leírjam-e, hogy Arakawa tudja: működik a kémia vagy valami hasonlót :P

Sárkánybaby>!
Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 10. (angol)

Bakker, el is felejtettem, hogy ennyire haladunk! Csak kapkodom a fejem, én eskü azt hittem, hogy egy csomó esemény ebből a kötetből a manga végén van.
Noh, ez a kedvenc borítóm.
Fun Fact:

Fyndra>!
Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist 10. (angol)

IMÁDOM Mustang brancsát. Félelmetesek. Éssss persze félelmetesen megszívják a főnök miatt, de hát ilyen az élet rendje :D
Mustangnak ritkán van alkalma istenesen odapörkölni, és prezentálni, miért is olyan jó, hát, ebben a kötetben kiélheti magát, még ha nem is a legideálisabb körülmények között. Jelentem, joggal van nagy arca. Brrrrrr. Nem jó vele ujjat húzni. (Cserébe mínusz egy homunkulusz, hurrá!)
Maria Ross szála is szépen elvarródik (?), és a kis xerxesi kitérőnek is van (lesz) értelme, éssss mindent imádok ebben a kötetben!
Még Hohenheim felbukkanását is, pedig ha valakinek, neki joggal akarhat behúzni Ed :D

Szelén>!

„I can't stand watching someone I could have protected die before my eyes!!!”

32. oldal, 1. fejezet

Szelén>!

„The first thing you should do to gain control in battle is to immobilize your enemy…”

35. oldal, 1. fejezet

Fullmetal Alchemist sorozat · Összehasonlítás