Fairy ​Tail 1. (Fairy Tail 1.) 45 csillagozás

THE WICKED SIDE OF WIZARDRY

Cute girl wizard Lucy wants to join the Fairy Tail, a club for the most powerful wizards. But instead, her ambitions land her in the clutches of a gang of unsavory pirates le by a devious magician. Her only hope is Natsu, a strange boy she happens to meet on her travels. Natsu’s not your typical hero – he gets motion sickness, eats like a pig, and his best friend is a talking cat. With friends like this, is Lucy better off with her enemies?

Eredeti mű: 真島ヒロ: Fairy Tail 1.

Eredeti megjelenés éve: 2006

Del Rey, 2008
208 oldal · ISBN: 0345501330 · Illusztrálta: Hiro Mashima

puncsoscukor63 P
Hiro Mashima: Fairy Tail 1.

Nagyon tetszik a történet, de leginkább a grafikája ragadott magával. Egyszerű, de nagyszerű alakok, amikor harcolnak, ott is kivehetőek az ütések, nem egy nagy káosz az egész. mint pl. Árnybíró.
Szimpatikusak a szereplők, követhető a cselekmény. Biztos, hogy folytatni fogom. :D

AniTiger MP
Hiro Mashima: Fairy Tail 1.

Imádom a zabagép karaktereket. A mágiával kapcsolatos történeteket is. Főleg azokat, amelyekben van macska (főbb) szereplő. Hiro Mashima új mangaka számomra, mert még nem olvastam tőle… bár eléggé hasonlítanak a rajzok a Soul Eaterre. Mindegy.
Jóféle rajz+karakterek+sztori kombó.
♥Mindenki kretén a mangában!♥

Avatarfan_Oncer
Hiro Mashima: Fairy Tail 1.

Kicsit nehezem kezdtem bele, de ez nem a történet hibája (épp előtte való nap fejeztem be a Narutot, és nem akartam új mangát kezdeni). De nagyon tetszett és egyébként is már régóta szemeztem vele Lucyt, Natsut, Happyt és a többieket rögtön megkedveltem, de egy konkrét kedvenc szereplőt nem tudnék választani.
utólag fura visszagondolni arra, hogy milyen „bénák” voltak, és még a grafika is más volt… :D

Luki
Hiro Mashima: Fairy Tail 1.

Ez shounen, azaz fiúknak szóló manga, és hát életkori kategóriában sem nekem szánták, de konkrétan élek-halok érte, mert egyrészt halál vicces, másrészt pedig nagyon EPIC :-D
Varázsló guildről van szó, tele nagyon jól kitalált, mókás karakterekkel, akiknek változatos, ötletes mágiájuk van. Az egész mangában szinte mindennek az a mozgatórugója, hogy ők „nakama” (kb. azt jelenti, hogy bajtársak, de erről többet itt: http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/TrueCompanions…)… avagy the power of friendship rulz! :-D

becky_b
Hiro Mashima: Fairy Tail 1.

Óóóó, új kedvenc. Félelmetes, mennyire megkedveltem Natsuékat ilyen rövid idő alatt. IMÁDOM.

Szyszyyy

Egész jó volt. :D
Bár nagyon híres manga/anime, én még különösebben nem ismerem.
Persze látásból igen, meg az animéből is láttam kb. 3-4 részt.
Csak olyan nagyon hosszú… És a hosszú mangákba/animékbe mindig nehezen kezdek bele. :D
De vicces és a rajzolása sem rossz, sőt egészen egyedi. :D

Kittyki
Hiro Mashima: Fairy Tail 1.

Hihetetlen! :) Eddig mindannyiszor halogattam az elolvasását. Több évig halogattam. De most mégis belevágtam. És egyáltalán nem bántam meg! Ennyi izgalom, akció, és bajtársiasság. Ezt végig kell olvasnom, ha törik, ha szakad :3

Kriana
Hiro Mashima: Fairy Tail 1.

Nagy kedvencem a Rave Master, Hiro Mashima másik nagy sikerű mangája, ezért már régóta tervben volt a Fairy Tail is.
A belőle készült animét ismerem, így nem volt számomra nagy újdonság a történet, de nem is unatkoztam rajta, mert olvasni azért mégiscsak jobb :)
Nem csalódtam benne. Nagyon kellemes, humoros kis történet, szerethető karakterekkel és szép, egyedi rajzokkal. Imádom :)

smileyboy
Hiro Mashima: Fairy Tail 1.

Remek alap, szerethető karakterek, bár valamiért számomra hajaz a Narutora. Fogalmam sincs melyik volt előbb, de ezért egy fél csillagot levonok.

Fairy Tail sorozat · Összehasonlítás