Híres ​festők 92. – A kubizmus 1 csillagozás

Az életük, ihletőik és műveik
Híres festők 92. – A kubizmus

A kubizmus minden kétséget kizáróan XX. század legfontosabb művészi forradalma. A perspektívának a reneszánsz korában történő felfedezése óta először jelenik meg a valóság ábrázolásának új módja. Ez a transzformáció óhatatlanul megváltoztatja a világszemléletünket és a világról alkotott koncepciónkat – a kubizmus ezért vált ki kezdettől fogva botrányt. Mi döntött tehát ennek az áttörésnek a sorsáról? – A történelemben eddig ismeretlen az a rendkívül intenzív párbeszéd, amelyet 1907–1914 között Braque és Picasso folytatott egymással. A francia és a spanyol művész között folytatott eszmecseréből alakultak ki a mozgalom legfontosabb újításai. A papiers collés, kollázsok, a szobor-festészet és egyéb alkotó technikák rendkívül inspirálóan hatnak a művészeti áramlatok többségére, amelyek a kubizmus után következnek, tehát a futurizmusra, szürrealizmusra, dadaizmusra és a különböző absztrakt formákra.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Híres festők Eaglemoss Hungary · Híres festők – Az életük, ihletőik és műveik Eaglemoss Hungary

Eaglemoss Hungary, Budapest
32 oldal