Híres ​állattörténetek 1 csillagozás

Híres állattörténetek

Az állatokról szóló történetek mindig a szívünkhöz szólnak, különösen ha a magyar és világirodalom nagyjai mesélik el őket. Kötetünkben Ambrose Bierce, Wilkie Collins, Csáth Géza, Jókai Mór, Krúdy Gyula, Jack London, W. Somerset Maugham, Móra Ferenc, Edgar Allan Poe, Szaltikov-Scsedrin és mások történeteit olvashatjuk a fekete macskáról és a fehér uszkárról, a rókákról és az agarakról, a kígyóról és a csodabékáról, a jellemes tapsifülesről és a szegény farkasról, a tigrisről, a pumáról és a vadmacskáról, a rigóról és a fülemüléről, a fehér hollóról és a vadludakról, és még sok olyan állatról, amelyeknek nagyon is emberi tulajdonságaik vannak.

maneki_neko
Híres állattörténetek

A szerkesztő nagyon hanyag munkát végzett. Biztos, hogy nem olvasta el a beválogatott novellákat. „Állat szerepel a címében? Akkor állattörténet lehet, úgyhogy betesszük!” Jelentem, tévedett. A novellák egy részében – a címen kívül – egy megveszekedett állat sincs. Másik nagy részükben is épp csak említés szintjén, semmiképpen sem fő(bb) szereplőként. Engem ez rendkívül bosszantott.