Alice ​Csodaországban 8 csillagozás

Hirata Shogo: Alice Csodaországban

E könyv szerzője, Lewis Carroll, az Oxfordi Egyetem matematikaprofesszora. Mesemondói tehetsége az Alice Csodaországban c. könyve óta ismert. Az Alice Csodaországban a világon szinte mindenütt az egyik legismertebb gyerekkönyv. A mese az álom ajándékáról szól, arról a csodáról, amitől többnyire félünk, pedig csak azt kellene megszoknunk, hogy álmaink legtöbbször érthetetlenek és értelmetlenek – de szépek.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A Pesti Szalon mesélő füzetei Pesti Szalon

Pesti Szalon, Budapest, 1993
26 oldal · ISBN: 9638340282 · Fordította: Köteles Gyöngyi · Illusztrálta: Hirata Shogo

Lilla_Miko>!
Hirata Shogo: Alice Csodaországban

Szép, szép, de nagyon meg van kurtítva. Nemrég spoiler olvastam újra a mesét, és azért hiányoltam pár fontos momentumot. A rajzok persze kicsit kárpótolnak, és ha nem ismeri az ember a történetet, talán még érdekes is lehet. Viszont a 4-et inkább a rajzok miatt kapja.

Dinah>!
Hirata Shogo: Alice Csodaországban

Az eredeti történet két példányban is megvan, azokat még nem olvastam, csak a rajzfilmhez tudtam viszonyítani… Leegyszerűsített verzió ez, de arra jó, hogy a gyerekek nagy vonalakban megismerjék a mesét. :)