Hellsing ​3. (Hellsing 3.) 87 csillagozás

Hirano Kohta: Hellsing 3.

Hirano Kouta kultikus mangája végre magyarul!

A Hellsing egy veszett tempóban pörgő, kíméletlenül vicces és véres vámpírtörténet, csupa póz és coolness – Bram Stoker óta a legjobb dolog, amit az éjszaka urairól írtak!

A Hellsing Királyi Protestáns Lovagrend az Angol Korona évszázados szervezete – egy család, melynek a feladata a birodalom védelme a természetfeletti és istentelen veszedelmektől. A lovagrend lelke Sir Integra Wingates Hellsing, legfőbb fegyvere pedig Alucard, a szervezet szolgálatában álló titokzatos ősvámpír, valamint – újabban – Seras Victoria, egy balul elsült bevetésen született vámpírlány.

A Hellsing 12 országban jelent meg, jellegzetes humora és nyers ábrázolásmódja számtalan lelkes rajongót szerzett. Japánban óriási érdeklődés kíséri a most futó második anime-adaptációt.

Eredeti megjelenés éve: 2000

Mangafan, Budapest, 2008
188 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639794061 · Fordította: Koch Zita · Illusztrálta: Hirano Kohta

Alucard

TiaManta>!
Hirano Kohta: Hellsing 3.

A mai kötetben Seras tart egy kis bemutatót, milyen cool is ő… de valójában továbbra is igen béna szegénykém.
Felbukkan klasszikus VÁMPÍR koporsó, amibe valakit bele is kell gyömöszölni.
Alucard ruhát vált. Hmm teljesen más lesz így a szexepilje.
Test edzés, folyó folyadékok a lapokon, és kártyaparti.

Hirano Kohta: Hellsing 3.

A kötet nagyja egy kegyetlenül jó, rendkívül izgalmas zúzás! Alucard a brazil kommandósok ellen. Az eddigi legvéresebb jelenet és feszültség terén is a jobb akciófilmeket idézi! Még a humorból is többet kapunk az előző kötetekhez képest! A Seras lőteres produkciója nagyon vicces! ⊙▽⊙ A történet tovább bonyolódik, ez a II. Világháborús nácik dolog nekem nagyon bejön! A Cross Fire manga is lezárult, ami szintén jó volt. És azt vettem észre, mintha a rajzok terén fejlődött volna az alkotó! Mondjuk, ha azt vesszük, hogy milyen időközönként jelentek meg eredetileg ezek a kötetek (átlagban 1 év), talán ez nem is olyan meglepő! Szórakozás szempontjából simán hozta azt, amit vártam!

Allanon>!
Hirano Kohta: Hellsing 3.

Ebben a részben Alucard megmutatta milyen, mikor előbújik a vadállat. :) A lapok közül csak úgy csöpögött a vér. Na ezért nem szabad huzigálni a vámpír farkát. :)

Lilla_Miko>!
Hirano Kohta: Hellsing 3.

Kezdem azt hinni, hogy ez a sorozat nem nekem szól. Bírom a vámpírokat spoiler, de ez a sok öldöklés. Integra is meglepett. A rajzolás már nem zavar annyira, csak a történet nem volt az igazi, nem haladtunk igazán sehová.

LianneHide I>!
Hirano Kohta: Hellsing 3.

Még mindig odáig vagyok az ábrázolásért, kacérkodtam a gondolattal, hogy nézni kéne egy kis animét is, de azt hiszem, nem tetszene annyira, mint a manga. Itt pont a fekete-fehér kontraszt miatt olyan ütősek a rajzok, jelenleg úgy érzem, színesben ez túl „giccses” lenne.

És Alucard annyira vámpír és olyan jól néz ki, hogy ahhjjj. <3
A sztori meg alakulgat szép lassan, bár számomra azért nem az az erőssége…

Dorka50 P>!
Hirano Kohta: Hellsing 3.

Ez a rész talán egy picit gyengébb volt, mint az előzőek, de azért jó volt. Egyre bonyolódik a szitu, egyre több az ellenség. Remélem a rendőrlány kap majd egy picit több szerepet, mert kezd nagyon eltűnni. Alucard menő, mint mindig csak nem túl kedves amikor kiengedi a szörnyeteget… :D

BBarb>!
Hirano Kohta: Hellsing 3.

Ez jó véresre sikerült. A sajátos humor is kijött a történetben és pár klaszikus vámpír utalást is kaptunk.

ChaiLatte>!
Hirano Kohta: Hellsing 3.

Ez a rész kicsit „lightosabb”, de nem veszített a varázsából.

KiraTheUltimate P>!
Hirano Kohta: Hellsing 3.

A történet helyszíne átkerül Dél-Amerikába, ott is Brazilíába, ahol Alucard elsőként csap össze a Millenniummal. Feltűnik a színen a kártyahasználó „Dandy”, aki végre valós sebeket képes ejteni vámpírunkon, így az első komolyabb összecsapás van kialakulóban.
Aki azt hiszi, hogy enyhülni fog a manga elborult stílusa az még most szálljon ki, mert nem fog. Sokszor szöveg sincs, csak oldalakon keresztül tartó darálás. :D

SayanKimblee>!
Hirano Kohta: Hellsing 3.

Végre eljutottam odáig, hogy megvegyen ezt a mangát! Az első két kötet már évek óta megvan, szóval igencsak ideje volt már, hogy beszerezzem ezt is. Angolul nemrég olvastam az egész sorozatot, de hiányzott, szóval gondoltam akkor most jöhet magyarul is :)
Imádom a legelső oldalon lévő rajzot Alucardról! Ennél már csak az jobb, ami a borítón van (mármint a fekete-fehéren) :D Imádom Seras és Bernadotte közös jeleneteit, iszonyú viccesek. És az is vicces, hogy Alhambra úgy néz ki, mint Michael Jackson (bocsi, ettől képtelen vagyok elvonatkoztatni). A Harkonnen lelkén is könnyesre röhögtem magam. Kész kabaré ez a manga, legyen akármilyen vacak napom, mindig meg tud nevettetni :)

ChaiLatte>!

A csüggedés az, ami végez az emberekkel. Aki nem csügged, jogot szerez arra, hogy a valódi emberek útjára léphessen.

Th3DarkKn1ght>!

Nagyszerű! Csodálatos! Az ágyékomat elönti a forróság!

Kapcsolódó szócikkek: Alucard
SayanKimblee>!

„Hermész madara a nevem, szárnyaimat megettem, szelíd így lettem”

– M-maga meg… kicsoda?
– Én vagyok a fegyvered. A Harkonnen lelke.

Kapcsolódó szócikkek: Vladimir Harkonnen báró

Hellsing sorozat · Összehasonlítás