Vampire ​Knight 2. (Vampire Knight 2.) 91 csillagozás

Hino Matsuri: Vampire Knight 2.

Yuuki és gyerekkori barátja, Zero diákprefektusként dolgozik a jónevű Coss Magánakadémián, ahol két diákcsoport tanul felváltva: a nappali és az éjjeli tagozat. A nappali diákok azonban nem is sejtik, hogy éjjelente vámpírok ülnek a padokban, Yuuki és Zero dolga pedig az, hogy ez így is maradjon. A lány hisz az emberek és a vámpírok békés egymás mellett élésében, annak ellenére, hogy gyerekkorában kis híján maga is egy vámpír fogai között végezte…

Eredeti mű: 樋野まつり: ヴァンパイア騎士 (Vampire Knight) 2.

Eredeti megjelenés éve: 2005

Mangafan, Budapest, 2011
192 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639794689 · Fordította: Koch Zita · Illusztrálta: Hino Matsuri

Kiryuu Zero · Kuran Kaname · Cross Yuuki · Ichijou Takuma

Nikolett0907 P
Hino Matsuri: Vampire Knight 2.

"– Most az egyszer engedd el magad és lazíts!
– Mit lazítsak? Nincs rajtam semmi szoros."

Tudom ,hogy újra olvasás, de egyszerűen nem tudok szabadulni tőle.
Ez a rész is annyira gyönyörű rajzokkal van tele és itt kezd el igazán érdekelni a történet.
Mondjuk Yuuki kicsit itt még az agyamra ment, de nem vészes.

Imádom

diamondfox P
Hino Matsuri: Vampire Knight 2.

Túl sok magyarázat! Mi a fenének pofázott ennyit a mangaka oldalt? Ahelyett, hogy normálisan kitöltötte volna a helyet. Pfff! Ezért vontam le a félcsillagot, a végén már el sem olvastam, hogy mit írt, mert az első kötetben szinte ugyanezt írta le… inkább beszéljünk fontosabb dolgokról: tényleg ennyire gyorsan halad ez a történet? 19 kötetes, nekem mégis valahogy lassabbnak rémlett az anime alapján. Itt meg már meg volt a városi kiruccanás, a mester megjelenése is :O A rajzok még mindig gyönyörűek és megjelent Shiki *-*

Ria23
Hino Matsuri: Vampire Knight 2.

Nagyon szeretem ezt a részt is. Zero az abszolút kedvencem. Szépek a rajzok és kezd beindulni a történet is, bár nem annyira akciódús, de nekem mégis tetszik. Szinte az összes karaktert kedvelem valamiért, és olvasás közben mindig hallom a szinkronhangokat.
Vannak benne elgondolkodtató, érdekes részek, és kiérződik belőle az a sajátságos japán humor, amit én nagyon kedvelek.
Ja, és az extra fejezeteket is nagyon szerettem.

ap358 P
Hino Matsuri: Vampire Knight 2.

Kezd beindulni a történet, és végre nem mondanak el mindent ezerszer.
Ebben a részben kevesebbet kaptam az éjjeli tagozatosokból, de ezt nem is bántam. Zero vitte a hátán az egész sztorit, eddig ő a kedvencem.

schesztiஐ P
Hino Matsuri: Vampire Knight 2.

Ebben a részben szerepel Fehér Liliom!! :D Mikor a light novelt olvastam év elején, már nem is emlékeztem rá, hogy lovagolnak is a mangában. :) Mondjuk, azt hiszem, kb. csak ennyit..
És Ichijou-t is szeretem!! :) „Mennyire más vagy, mint én, aki éjjel-nappal csak mangákat olvas, látástól vakulásig… ” (ezt Kaname-nak mondja :D)
Szegény Zero! Azért elég vacak, hogy azzá válsz, akiket gyűlölsz. :( Illetve még rosszabb, hiszen ő szép lassan átalakul majd egy E-szintű őrjöngő vámpírrá… :(

AliceL
Hino Matsuri: Vampire Knight 2.

Egyre jobban kifejlődik a történet, és emellett még egy másik kedvenc szereplőm is megjelent. Egyre több minden derül ki, és a vámpírokról is megtudhattunk pár dolgot. Tetszik, hogy ennyire összetett világ van kidolgozva benne. A „mellékszereplőkről” is több minden derült ki, és volt aki többet is szerepelt. Emellett egyre izgalmasabb a történet.

barbikaunatkozik
Hino Matsuri: Vampire Knight 2.

Határozottan kijelenthetem, hogy van némi javulás az első kötethez képest, de továbbra is vannak gondok. A folyamatos önismétlés és a fejezetek elején levő bemutatók itt már bőven feleslegesek, legalábbis szerintem. Elkezdené már a mangaka kidolgozni a háttértörténeteket, de még mindig nem megy bele a részletekbe, csak morzsákat ad az olvasóinak.
Ebben a kötetben jöttem rá, hogy Zero sose lesz a kedvencem, hogy Yuukit meg se említsem. A „mártír és áldozata”. Kissé fárasztóak ezek ketten. És akkor enyhén fogalmaztam. Viszont itt érte el Kaname, hogy ő legyen a kedvencem. Ahogy sztoikusan ül a helyén és csak hallgatja a körülötte lévő szereplők sületlenségeit, fenomenális. Már az első fejezeteknél is feltűnt, hogy már-már nevet a vadászokon, de most még inkább szembetűnő volt ez a vámpíroknak etika órát tartó vámpírvadász estével. Egyébként mindig is ez volt az egyik kedvenc részem.
De amiket még nagyon szerettem, azok az extra jelentek voltak. Az az ismerkedési ceremónia…aki olvasta a mangát, az tudni fogja ;)

BallaNóci
Hino Matsuri: Vampire Knight 2.

Végre kezd érdekes lenni, kezd kialakulni egy történet. Itt már nem csak a szép rajzokat élvezhettem, hanem egy kezdődő sztorit is.
Zerot kezdem egyre inkább megkedvelni. Azt hiszem, ő lesz a kedvencem.
Yuukit nem bírom annyira, de lehet, hogy a többi rész alatt ez is változni fog.
Kanamet nem tudom még hova tenni.
Érdekesnek ígérkezik a folytatás. :)

Karinaa7 P
Hino Matsuri: Vampire Knight 2.

Én nagyon azt reméltem, hogy hamar elolvasom, de mindenki ellenem volt.
Még mindig nagyon imádom! Jóval több dolog van benne, mint a sorozatban és még hozzá az extra fejezet is :D
Nagyon kíváncsi vagyok az egész történetre, mert sajnos a sorozatból sok mindent kihagytak és a felénél abba is marad.
De ami a legfontosabb, remélem a többi részben sem fogok csalódni! :)

victoria_m997

– Most az egyszer engedd el magad és lazíts!
– Mit lazítsak? Nincs rajtam semmi szoros.

Kapcsolódó szócikkek: Cross Yuuki · Kiryuu Zero
schesztiஐ P