Vampire ​Knight 18. (Vampire Knight 18.) 19 csillagozás

Hino Matsuri: Vampire Knight 18.

Yuuki és gyerekkori barátja, Zero diákprefektusként dolgozik a jónevű Cross Magánakadémián, ahol két diákcsoport tanul felváltva: a nappali és az éjjeli tagozat.
A nappali diákoknak azonban nem is sejli, hogy éjjelente vámpírok ülnek a padokban, Yuuki és Zero dolga pedig az, hogy ez így is maradjon.
A lány hisz az emberek és vámpírok békés egymás mellett élésében, annak ellenére, hogy gyermekkorában kis híján maga is egy vámpír fogai között végezte…

Zero és Yuuki megpróbálják megállítani Kaname ámokfutását, de váratlanul Sara is színre lép… Vajon sikerül személyes fegyvereként használnia Zerót? Eközben a vadászok fegyvereinek alapanyagául szolgáló ősfém is furcsán kezd viselkedni.
A 18., utolsó előtti kötetben mindenki kénytelen meghozni a maga fájdalmas döntéseit…

Eredeti mű: 樋野まつり: ヴァンパイア騎士 (Vampire Knight) 18.

Eredeti megjelenés éve: 2013

Mangafan, Szigetszentmiklós, 2016
192 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155356483 · Fordította: Koch Zita · Illusztrálta: Hino Matsuri

Nikolett0907 P
Hino Matsuri: Vampire Knight 18.

" Ha elveszem az emlékeidet rólam…
Ha eltüntetem magam a szívedből…
Végre szabad leszel, Zero! "

Még most is zakatol a szívem, ahogy becsuktam a könyvet.
Egy könnycsepp indult útnak a szememből, lefolyik az arcomon, és szomorú vagyok.
Ilyen hatással volt rám ez a rész..
Hino Matsuri eme sorozatával érte el, hogy megszeressem a manga műfajt, előtte nem olvastam ilyesmit, most pedig ha tehetem falom őket.
Ez a sorozat minden darabja, egyenként elérte, hogy megtanuljak képekben látni, a történettel létezni, és a szereplőkkel érezni.
Eljött az utolsó előtti rész, és most, hogy tudom merre tart ez a cselekményszál vérzik a szívem.
Oly sok szereplőt megkedveltem, szerettem és most úgy érzem bármelyikkel is történik bármi rossz, megtépázódik a lelkem.
Nem tudom elengedni a kezüket.
Ez a rész tele van izgalommal, nem várt fordulattal, érzelmekkel, melyeket még most is emésztek.
Hogy teheti ezt az író az olvasójával?
Nem vagyok mérges, hisz ezért szerettem meg anno és szeretem most is,
De a kínpadra küldeni nem szép dolog.
És bár kedvenc, tudom, mikor újra kezdem a sorozatot, már más szemmel fogok rá tekinteni, tapasztalattal és talán elfogadással, de addig is lázongok, és egy kis pihenő után elkezdem az utolsó részt is. ♥

Pennmenelien P
Hino Matsuri: Vampire Knight 18.

Eleinte mindig azt gondoltam, hogy sose jutok el a végéig, erre tessék. Az utolsó előtti kötet és nem akarom, hogy vége legyen! Már az előző kötetekre is azt mondtam, hogy pörögtek az események, de erre a részre meg aztán duplán igaz. Nagyon szép és izgalmas kötet volt, és majdnem a földhöz csaptam az utolsó oldalaknál, amikor Yuuki valami hihetetken butaságot kezdett el. Az álarcosbál pedig abszolút kedvenc lett a rajzok miatt!

Vampire Knight sorozat · Összehasonlítás