Vampire ​Knight 1. (Vampire Knight 1.) 132 csillagozás

Hino Matsuri: Vampire Knight 1. Hino Matsuri: Vampire Knight 1.

Yuuki és gyerekkori barátja, Zero diákprefektusként dolgozik a Cross Magánakadémián, ahol két diákcsoport tanul felváltva: a nappali és az éjjeli tagozat. A nappali diákok azonban nem is sejtik, hogy éjjelente vámpírok ülnek a padokban, Yuuki és Zero dolga pedig az, hogy ez így is maradjon. A lány hisz az emberek és vámpírok békés egymás mellett élésében, annak ellenére, hogy gyerekkorában kis híján egy vámpír fogai között végezte…

Eredeti megjelenés éve: 2005

Mangafan, Budapest, 2010
208 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639794672 · Fordította: Nikolényi Gergely · Illusztrálta: Hino Matsuri

Nikolett0907 P
Hino Matsuri: Vampire Knight 1.

„Hideg… hófehér… hó… Mi az, hogy hófehér? Mi az, hogy hó? Olyasmi, ami nem vörös… Mi az… ami vörös?”

Nosztalgikus hangulatban vagyok mostanában.
Olyan szinten, hogy bár nem fejeztem be a sorozatot, de egyben újra is kezdtem.

Bámulatos, hogy hiába vettem újra kézbe, teljesen olyan érzésem volt, mintha először forgatnám a lapokat.

Rácsodálkoztam a rajzok hihetetlen részlet gazdag szépségére.
A vonalak és kontúrok álomszerű átszövésére.

És maga a történet kiemelkedő, néhol vicces, máshol elgondolkodtató…tele rejtéllyel és a falak mögött megbújó mély érzelmekkel….és néhol fájdalommal.

Jó volt újra találkozni a trióval….és újra kezdeni a kalandokat, harcokat….ahol minden elkezdődött….

Nagyon szeretem, hatalmas kedvenc és csak ajánlani tudom!

Deziréé
Hino Matsuri: Vampire Knight 1.

Eddig még nem sok mangát olvastam, vámpíros mangát pedig még egyet sem olvastam, szóval nincs sok összehasonlítási alapom, de nem volt olyan rossz.
Pont a legizgalmasabb résznél lett vége, így most kénytelen vagyok folytatni. Haha. Amúgy folytatnám szerintem, mert kíváncsi vagyok a folytatásra.

Gothic01
Hino Matsuri: Vampire Knight 1.

Gyönyörűek a rajzok meg nagyon tetszett az alap ötlet. *-* Az animét már láttam előtte, de így is jó volt. Bár még mindig nem fér a fejembe, hogy miért rajong annyira Kaname-ért Yuki, amikor ott van Zero… De átlagban nem értek egyet a főhősnővel, ha két srác van a képben…
Fél óra alatt végigmentem rajta többször is. Az elején még a mangás olvasási sorrend miatt voltak nehézségeim… például nagyokat néztem, hogy miért is kell ezt hátulról kezdeni… de megszoktam :D

Ria23
Hino Matsuri: Vampire Knight 1.

Imádom! Az animét is imádtam, ezt is nagyon szeretem.
Gyönyörű a rajzolása, jól eltaláltak a karakterek. Részletgazdag, kifejező és egyáltalán nem sablonos. Mindig örömmel veszem kézbe, hiszen nosztalgikus érzések kerítenek tőle hatalmukba.

Henrietta_Dalma_
Hino Matsuri: Vampire Knight 1.

A Vampire Knight anime nagy kedvencem, és a manga változata sem okozott számomra csalódást! :)
Imádom a vámpíros történetet, legyen az akár anime, film, könyv..egyszóval bármi is legyen, amelyben vérszívók vannak az nagy valószínűséggel tetszeni fog.
A szereplőket is nagyon megszerettem, viszont a két férfi főszereplő közül nem igen tudok dönteni.
Szeretem Kanamet, mert intelligens, elegáns és ami a legfontosabb, szívből szereti Yuukit.
Szeretem Zerot, mert makacs, hirtelen haragú de Yuukiért bármit megtenne.
A mellékszereplőket is nagyon megszerettem, főleg Aido úrfit. :)
Egy kicsit rövid volt, emiatt 4.5 csillagot adok neki.

schesztiஐ P
Hino Matsuri: Vampire Knight 1.

Az első részről csak egy-két sor külön, mert aztán azt hiszem, csak összességében fogok tudni írni a sorozatról, annyira gyorsan bedaráltam az egészet. :D

Nem gondoltam, hogy ez a műfaj ennyire megtetszik nekem… Persze, mint vámpíros történettel mindenképpen úgy voltam vele, hogy egy próbát megér. :))
Emma lányom olvasta előttem, és az első kérdésem rögtön az volt hozzá, hogy „Te melyik fiúnak szurkolsz?” :)))

Imádom a rajzokat és tulajdonképpen az egész alaptörténetet, persze meg kellett szoknom, hogy fordítva lapozzak, és hogy nem mindig bírom követni, épp ki beszél. :)
De nagyon örülök, hogy megismerkedtem ezzel a műfajjal is – és most már célirányosan fogom túrni a kitűzőket a következő Mondocon-on. ;)))

Klaudia_Kispál P
Hino Matsuri: Vampire Knight 1.

Ez nem ér!!!! Miért kell a mangákat olyan hamar befejeznem?! Miért kell ilyen rövidnek lenniük? :D #TeamZero :DDD

LucaWolf
Hino Matsuri: Vampire Knight 1.

Jó lett volna még száz oldal…
Nagyon szépek a rajzok, és a világ is tetszik, ahol az emberek és a vámpírok egy iskolában tanulnak felváltva. Yuukit és Zerót nagyon megszerettem, de ami Kaname-t illeti, nem vagyok benne biztos, hogy idegesítő-e számomra a karót nyelt vámpír vagy inkább aranyos. Külön öröm, hogy noha egyértelmű, merre fog tartani a szerelmi szál, még egyáltalán nem hangsúlyos. Igaz, semmi nem különösebben hangsúlyos, ez végső soron egy prológus a többi kötet előtt- amiket természetesen elolvasok majd. :)

bookworm1227
Hino Matsuri: Vampire Knight 1.

Pár oldal után eszembe jutott, hogy réges-régen láttam én már az ebből készült animét. Mikor kicsi voltam, nagy kedvencem volt az Animax, mindenfélét néztem rajta olyan 5-10 évesen, és ez is köztük volt, bár csak pár részletre emlékszem. Annyit tudok, hogy akkoriban nem igazán tetszett.:D
Az alap maga nem nyűgözött le, de nem is rossz, rajzok pedig szépek voltak, de itt-ott kevés hátteret kaptak a karakterek. A párbeszédek nem a legjobbak, az ezerszer újraismételt dolgok pedig a végére már kicsit zavartak. Csak egy kezdő rész, nem túl izgalmas vagy érdekes még a történet, érződik rajta, hogy csak egy bevezető. A karaktereket egyelőre nem kedveltem meg, hiányzik belőlük még egy kis kidolgozás.
Lehet, hogy folytatni fogom, de csak egy kihívás miatt kezdtem el.

barbikaunatkozik
Hino Matsuri: Vampire Knight 1.

Így újra olvasva, már kevésbé tetszett, mint elsőre. A köteten érződik, hogy ez valóban csak egy felvezetés. A rajzolási stílus a túl kerek formavilággal elsőre elég zavaró volt, valamint észrevehetően kevés háttér van a paneleken. Ennek ellenére szépek a rajzok. Viszont túl sok volt a chibi benne.
Sajnos a párbeszédek és a dialógusok nagyrészt rosszak, néhol összefüggésükben hibásak. Az egész mangát belengi az ötlethiány. Mintha még a mangakában sem forrt volna ki igazán, hogy mi is legyen ebből az egészből. Továbbá, nem segít a helyzeten, hogy minden egyes fejezet elején magyarázza, hogy ki-kicsoda és miért vannak ott. Tudom, hogy a megjelenések közötti idő miatt lett ez így csinálva, de azért a harmadik fejezet után már hanyagolhatóbb lett volna, tekintve, hogy a sztoriban még eleget fogják hangsúlyozni később is.
Karakterekről nem igazán tudok mit mondani, mert sajnos itt még nem tudott megfogni senki. Valahogy jellegtelenek, túlzottan kidolgozatlanok voltak.

Shine

– Az egész azért van, mert a vámpírjaink mind csinosak és okosak… Istenem milyen ígéretesek is tudnak lenni, amíg a barátaink.
– „Ne magasztalja az egekig azokat a >dögöket< előttem!” Ezt akarja mondani.
– Oké…

ünige

Kiryuu,te mindig elveszel a részletekben. A franc essen beléd!

Parsley

Ő persze számomra olyan, mint valami bálvány…

Parsley

Vampire Knight sorozat · Összehasonlítás