Láthatatlanok 27 csillagozás

Hinda Vichi: Láthatatlanok

Az ​álmos kisváros, Deedtown életét különös látogatók forgatják fel. Az idegenek érkezése már önmagában elég lenne, hogy páratlan izgalmat okozzon a helyi pletykás hölgyeknek, ám egyre inkább úgy tűnik, korántsem hétköznapi turistákról van szó.
Minden egy viharos éjszakán kezdődik, amikor egy ismeretlen, furcsa külsejű kislány bukkan fel – és amilyen hamar megjelenik, olyan hamar kámforrá is válik. A helyi seriff, Jeff ered a látszólag magányosan kószáló gyerek nyomába, nem pusztán a lakosok bejelentései folytán: Tania, a seriff szívének kedves, jólelkű pincérlány, aki szüleik halála óta maga neveli két öccsét, ugyancsak összefut a furcsa kis idegennel, és aggódik a sorsa miatt. Ráadásul ezt a kislányt mások is keresik; egyre több, korábban sosem látott, érdekes külsejű és viselkedésű figura kószál Deedtownban: egy „indián”, aki mintha a semmiből jönne, majd hirtelen köddé válna; egy habókos pár nem mindennapi öltözékben; egy szürke ruhás, nyájas úriember; egy professzor és… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2021

Sybill Trelawney

Cs_N_Kinga P>!
Hinda Vichi: Láthatatlanok

Ez nekem egy jó olvasás volt, de pici hiba volt benne nekem. A történet igazán érdekes volt. Egy párhuzamos világ/dimenzió Palominó, az aranyos aprósárkány, a negral, a kapuőrök, a bolondos professzor és persze Ishtar, Tania, Jeff és a többiek. A karakterek legtöbbje szerethető és érthető. Tania előtt le a kalappal, hisz saját életét/jövőjét „feláldozva” szüleik halála után otthagyva az egyetemet két kisöccsének szenteli életét és pincérlánynak áll. Szerelem szövődik közte és a seriff közt. Van egy rosszindulatú pletykafészek és csoportja is ahogy egy kisvárosban megszokott és itt jön a képbe Ishtar, aki hirtelen megjelenik és minden borul. A végén minden helyére is áll. Az az egy csillag, azaz ami nem tetszett, hogy nem rohant Tania keresni a másik öcsikét, ez …..
Egy olvasásnak jó volt, és biztos fogok még olvasni az írónőtől, mert alapjában ez egy jó történet volt, akár a folytatását is el tudnám képzelni.

Hinda Vichi: Láthatatlanok

Elbűvölő a borító. Az alapfelvetés igazán nem lenne rossz. A kidolgozás azonban hagy némi kívánnivalót maga után. Meg a cím is. Alapvetően egy csodálatosabb, varázslatosabb, alaposabban kidolgozott történetet vártam.

gyuszi64 >!

2023/125, könyvtár, 9/23 eddigi értékelés

Értem a koncepciót és látom a rejtett lehetőségeket, de nekem mindenből egy kicsi hiány/többletérzetem maradt (karakterépítés, cselekmény – illetve didaktikusság, meseelemek). Ez utóbbi sokat nyom a latban, sem a fülszöveg, sem a címkék nem készítettek fel rá, és így a konfortzónámon kívülre kerültem.
Ez lehet a legnagyobb baj, a komfortzóna elhagyása.

Bódis_Éva I>!
Hinda Vichi: Láthatatlanok

Elbűvölő és varázslatos történet a Láthatatlanoké. Imádni való karakterekkel, izgalmas helyzetekkel, és a világ legviccesebb seriffjével :D (Jeff beszólásait imádtam! XDDD)
Van itt minden, ami egy jóféle meséhez kell: bájos aprósárkányok, teljesen lökött másvilági szökevények, az emberi gonoszságból táplálkozó „rosszfiúk”, ártatlan, de talpraesett gyerekek.
Korosztálytól függetlenül mindenkinek ajánlom ezt a könyvet. A leírások gyönyörűek, a párbeszédek csattanósak, a történet mozgalmas és pörgős. Gyerekeknek mese, felnőtteknek fantasy – a sokféle szereplő közül egészen biztos, hogy mindenki megtalálja a saját kedvencét.

SáraKata P>!
Hinda Vichi: Láthatatlanok

A kislányomnak vettem ezt a könyvet, hogy ha már olyan idős lesz, el tudja majd olvasni. Örültem, hogy van hozzá kihívás, így én is elolvashattam. Kis szép fantasy mese, aranyos karakterekkel. Bár én nem rajongok a fantasyért. Könnyen olvasható, a cselekmény viszi az embert végig. Az elején nem tudja még az olvasó, hogy ki kivel van, de a végére összeáll a kép.

Zafira>!
Hinda Vichi: Láthatatlanok

Az „Olvasni jó! 2021" versenypályázat miatt kaptam meg a kötetet. Először csak úgy voltam vele,hogy elolvasom, kitöltöm a feladatlapot és beadom. Emlékszem amikor megjöttek a könyvek,még töri órán elkezdtem olvasni. Már a második fejezetnél éreztem,hogy több lesz ez, mint egy versenyfeladat. Hiába nem tudom azóta sem,hogy értem-e el helyezést,vagy hogy mi lett a második félévi előre fizetett nevezéssel. Számomra tökéletesen megérte csak a könyv,már csak azért is,mert az elmúlt két évben a legnagyobb meghatározója,támasza volt az életemnek. Hihetetlennek találom,hogy mekkora hatással volt rám amikor a először a kezemben fogtam. Megszeretném köszönni innen is az írónőnek ezt a remekművet.

Mona29 P>!
Hinda Vichi: Láthatatlanok

Az a helyzet, hogy sokszor a borító fog meg egy könyvnél és csak utána jöhet a többi. Sajnos most egy kicsit melléfogtam. A gyönyörű szép borító alapján egy jó kis tündéres fantasy körvonalazódott meg a fejemben. Ez teljesült is, de nem teljesen. A történt kissé összecsapott, több szál nem igazán eldolgozott. Nem bántam meg az olvasást, de egy kicsit jobbra számítottam.

dettidarai>!
Hinda Vichi: Láthatatlanok

Ez egy igazán érdekes történet volt. Kicsit többet vártam volna tőle, sajnos a végéig megmaradt a kis hiányérzet.
Főleg a borító miatt keltette fel az érdeklődésemet és utána olvasás nélkül képzeltem hozzá egy történetet.
A történet kissé összecsapott lett, több minden nem lett kibontva és a végén is maradtak kérdéseim, de igazán nem volt rossz olvasmány.

Chöpp >!

A csoki a biztos pont a világban.

Kapcsolódó szócikkek: csokoládé
Chöpp >!

Néha a gyerekek bölcsebbek, mint mi, sok tapasztalat által megvakított, okos felnőttek.

Chöpp >!

Ha ég és föld összeszakad is, a kávé, forró csoki mindent megold.

Kapcsolódó szócikkek: forró csokoládé · kávé
Chöpp >!

Ha jól élsz, sok barátod van, és sok ellenséged. Ha csak ellenséged van, nincs benned szeretni való, nézz magadba! Ha csak barátod, akkor félnek tőled, nem merik neked megmondani az igazat. Mindenki nem szerethet. Ha jó úton haladsz, sokan szeretnek majd, és sokan irigyelnek. És lesznek, akik megmondják neked az igazat. Te csak azokra hallgass, fiam!

Chöpp >!

Bár tudnám, hogyan kell a szívünkkel látni! Sajnos kinőttem A kis hercegből.

Chöpp >!

Egy kicsit mindnyájan őrültek vagyunk, fiatalember. Ezt hívják egyéniségnek. De hogy hol végződik az egészséges őrület, és honnan számít betegnek valaki? Ezt bizony nehéz megállapítani.

Kapcsolódó szócikkek: egyéniség
Chöpp >!

[…] az életben gyakran aszerint ítélkezünk az embertársainkról, hogy mellettünk állnak-e vélt vagy valós igazságunkban, avagy ellenünk harcolnak. Miért gondoljuk, hogy mindenki, aki másképp vélekedik, mint mi, gonosz?

Chöpp >!

A háború pénzt hoz, gazdagságot, hatalmat. De ha mindent elpusztítottak már, mondja, min fognak uralkodni…

Chöpp >!

– A dimenziók világai? Úgy érti, mint a Slidersben?

Kapcsolódó szócikkek: Sliders
Chöpp >!

Az idős férfi mellett toporgó hölgy leginkább úgy festett, mint Trelawney professzor a Harry Potterből.