A ​repülés 2 csillagozás

Képekben bemutatva
Hilary Stephens: A repülés

Fedezzük fel együtt a repülés titkait! Ez a képes szótár bemutatja a repülés megannyi érdekességét: a hajtóműveket, a törzset, a szárnyakat, a polgári és katonai repülést, a biztonsági és navigációs berendezéseket, merev- és forgószárnyas gépeket.

Lux Primo, 1993

Ratoncita P>!
Hilary Stephens: A repülés

Hilary Stephens: A repülés Képekben bemutatva

Ez a könyv egy szemléltető képes szótár, ami a repülés legkorábbi szerkezeteitől kezdve a modernebb repülőgépekig tartalmazza esek részletes fényképeit illetve röntgenrajzát. 1993-ban íródott, így értelemszerűen a legkorszerűbb gépeket nem tartalmazza, de így is megismerhetjük a szuperszónikus gépeket, a sugárhajtóművet, a helicopter-technikát, VTOL repülőgépeket. Vitorlázókról és sárkányokról is van egy fejezet.

A kapcsolódó témák közül a légi navigáció (pilóta szemszögből) és a biztonsági felszerelések kerülnek részletes bemutatásra.

Minden fejezet két oldalas és laikusok (mint én) számára is elég követhető 6-8 mondatos bevezetőt tartalmaz.
A záró, nagyon részletes tárgymutató a nálam jóval szakértőbbek számára készült. Megtalálható benne minden elem pl. belógáshatároló.

Számomra nagyon informatív és szemléletes könyvnek tűnik, leszámítva, hogy a legkorszerűbb technológiákat még nem tartalmazza.