Állatmesék (3 perces történetek) 1 csillagozás

Hilary Roper: Állatmesék

A háromperces állatmesék olyan történetek gyűjteménye, amelyek olvasása során betekintést nyerhetünk az állatok csodálatos világába. A történetek emberi élményeket és értékeket mesélnek el az állatok segítségével. A mesék változatosak, gyönyörködtetőek és fejlesztik az olvasási készséget. Erejük éppen abban rejlik, hogy beszélő állatok a főszereplők, akikkel mindaz megtörténik, ami az emberekkel is megtörténhet. Az itt leírt szórakoztató állatmesék remek kezdetet jelenthetnek az olvasóvá válás felé vezető úton.
Hilary Roper egyedi stílusú feldolgozásában ismert klasszikus mesékkel találkozhatsz. Ha neked is elnyerte a tetszésedet, keresd a sorozat további részeit is.

Álomgyár, Budapest, 2018

Katalasz
Hilary Roper: Állatmesék

Ilyen alacsony szinvonalú, borzalmasan gyenge irományt mesekönyvnek nevezni több mint felháborító. Nem tudom, hogy pontosan ki ez az „író”, de egyszerűen nem lehet „az állatok csodálatos világának” nevezni olyan „történetnek” nevezett három-négy bekezdéset, amiknek vagy cselekménye, vagy tanulsága nincs, de sokszor egyik sem.
Megtudhatjuk viszont a kötetből, hogy a zebrák a lerobbant teherautóból kifolyt olajtól lettek csíkosak, az oroszlán és a delfin jó barátok, a birka, a ló és a kecske sűrű sötét erdőben él, a krokodilok pedig a mangót szeretik a legjobban…
Ennek ellenére sajnos humor sehol nincs a könyvben.
Csodálatos állatvilág!

Mondatszerkesztési problémák is bőven vannak a lefordított „műben”. Pl. : „A nyúl futóverseny a teknőst.” (9. oldal)
Ezért az egész idétlenségért valaki tényleg pénzt kap!?!?

Csak annak ajánlom, aki esténként szándékosan rossz mesét akar gyermekének olvasni.

dr. Turi Bálint