Egy ​este a parton 20 csillagozás

Hidasi Judit: Egy este a parton

Esküvőre készülődnek a Villa del Gradó-ban. Virágok, krémes sütemények, bazsalikomos szószok illata lengi be a környéket, időnként egy-egy veszekedés vagy békülés hangjai. Az élet hangjai.

Valami változik, valami alakul.

A szerelmesek sok mindenben egyetértenek, de biztos, hogy a házasság kérdésében is? Mi történik a Villa lakóival ezen a forró nyári délutánon, amikor ki kell mondani az igent?

A történet folytatódik …

Hidasi Judit: Egy este a parton

Ez a kiegészítő novella egyszerűen fantasztikus lezárás volt. Egy utolsó este, amit a könyv szereplőivel, a csodálatos Villa del Gradó-ban tölthetünk, egy évvel később. Ahol épp esküvőre készülnek, a hangulat ünnepi és nagy a sürgés forgás. Még ebben a röpke 50 oldalban is annyi izgalom van.Hisz semmi sem biztos, csak az örök változás. Vajon mi lesz szeptembertől?

Cukormalac P>!
Hidasi Judit: Egy este a parton

Az megvan, amikor az esküvőjére készülő pszichológus az utolsó pillanatban bepánikol és a sebész segítségét kéri? Nos, ez nem egy borzalmasan kellemetlen csattanóval operáló vicc alapszituációja, hanem egy szelet Hidasi Judit novellájából. Amivel kapcsolatban most már bánom, hogy nem olvastam el az előzményregényt, ugyanis ez a villámgyorsan elolvasható, rövid, de annál tartalmasabb darab elég meggyőző volt. Tetszik, hogy az írónő élvezetes stílusban, lebilincselő módon, egy könnyed és kedves csomagolásban elővezetve ötleteit, gondolatait tud az élet nagy dolgairól beszélni és hagyja, hogy az olvasottak mély nyomot hagyva dolgozzanak tovább az emberben. Ezen a pár oldalon is tökéletesen átjött az olasz életérzés, miközben felszínre kerültek fontos, nagy kérdések. Mindenképpen szeretném megtudni, mi minden vezetett idáig, mert ez a filmszerűen pergő elbeszélés több volt, mint biztató.

sarahangel>!
Hidasi Judit: Egy este a parton

Nehéz értékelni a novellát, mert ez egy folytatás, és nem olvastam még az előzményeket. Így nem teljesen állt össze a kép, hogy ki kicsoda, főleg a mellékszereplők esetén.

Amit leszűrtem, hogy Edit korábban sebészként dolgozott, de úgy alakult, hogy Olaszországban kötött ki, ahol régi szerelmével, Attilával újra összehozta a sors. Edit most egy panzióban(?) dolgozik, nem messze a tengerparttól, romantikus környezetben. Elég éles volt tehát a váltás, de hiányzik neki a régi munkája.

A novellában épp Edit barátnőjének esküvőjére készülnek. Edit kap egy telefonhívást, hogy Budapesten féléves sebészeti képzés fog indulni, el kell döntenie rögtön, hogy jelentkezik-e. Ez a képzés az álma, de kérdés, hogy mi lesz így az Attilával való párkapcsolatával?

Nem volt rossz, de nekem az írónő Újrakezdők sorozata jobban felkeltette eddig a figyelmemet a sorozathoz tartozó novella elolvasása után.

Szédültnapraforgó>!
Hidasi Judit: Egy este a parton

4. olvasásom az írőnőtől, aki egyik kedvencem. Sajnos elkövettem egy nagy bakit, hogy nem olvastam ennek a novellának az előzményregényét. Így aztán, egy kicsit érthetetlen volt számomra, hogy is jutott idáig a történet.
Ahol Edit spoiler Attilával együtt él és éppen Anna és Tamás esküvőjére készülnek. De hogy pontosan ki kicsoda, az sajnos így nem derült ki számomra.
A lényeg, hogy Edit kap egy telefonhívást, hogy fél éves sebész továbbképzésre mehet Budapestre, akkor viszont el kell, hogy szakadjon átmenetileg Attilától…amit nagyon nem akarnak, viszont ez fontos, mert imádja a szakmáját.
Egyenlőre ennyit tudtam leszűrni a történetből.

Zsanett>!
Hidasi Judit: Egy este a parton

Ez a rövid írás is tetszett ugyanúgy mint a könyv. Igazából még itt is érezhető volt, hogy Edit csak részben találta meg önmagát. A könyv elolvasása után nem maradt hiányérzetem, de viszont ennek a novellának az olvasása után maradt. A végét egy kicsit nyitottnak éreztem.

Adriána>!
Hidasi Judit: Egy este a parton

Aki elolvasta a könyvet annak szerintem ezt kötelező elolvasni, nagyon tökéletesen kapcsolódott a sztorihoz és megmelengette a szívemet. Most legszívesebben újraolvasnám a könyvet, bár egy folytatást is szívesen lapozgatnék, mert a novellában felvázolt történet végkimenetele nagyon érdekes lehetne szerintem.

Airlany>!
Hidasi Judit: Egy este a parton

Az egy nap a parton című történet nagyon szép lezárása volt a novella. Fordulatos volt, érzelmes ugyanúgy mint az Egy nap a parton. Tetszett hogy még egy kis betekintést nyerhettünk a szereplők életébe. Tetszett Attila hozzáállása az Edittel való kapcsolatának jövőjéhez. Az is tetszett hogy pl. az esküvő előtti pánik is megjelent benne- jó volt olyan dolgokkal ismerkedni amiket eddig én nem tapasztaltam, vagy velem nem történtek meg.

Virág_Galyas>!
Hidasi Judit: Egy este a parton

Aranyos kis kiegészítő novella.
Edit még keresi a helyét, de Attilával szerelmük erős. Jó volt kicsit újraolvasni a szereplőkről.

dontforgettosmileandread P>!

– Te is tudod… A lényeg, nincsenek szabályok, nem kell úgy élnünk, ahogy a szüleink tették. Változtathatunk a „normális” dolgokon. Lehet új, „normális” dolog az, ahogy mi élünk.

Nikike_k>!

A Villa del Grado teraszán az ember pont úgy érzi magát, mintha egy színház páholyában ülne.

– Carlo hol van?
– Hát a grillnél. Fekete borsba öli a bánatát.

dontforgettosmileandread P>!

Ahogy ráérősen hátradőlök a kényelmes székben, elégedetten nyugtázom, hogy az élet, bár nem problémáktól mentes, alapvetően mégis szép.

dontforgettosmileandread P>!

Néha pedig apró részekre kell szednie mindent.
Akárcsak a sebészet, az élet is ilyen.

dontforgettosmileandread P>!

– Pszichológus vagy, az isten szerelmére! – ocsúdok fel a pillanatnyi zavarból. – Pontosan tudod, hogy a boldogság bennünk van, és a választásainkban!

dontforgettosmileandread P>!

Az olaszokra hajlamosak vagyunk kicsit bohém és rendetlen népként tekinteni, akik legyintenek a határidőkre és a kötelezettségekre. Mondván, holnap is jó lesz az, amolyan mediterrán, ráérős stílusban.
Nekem ezzel ellentétesek a tapasztalataim. Akad ugyan néhány vállalkozó, aki nem feltétlenül híres a határidők betartásáról, viszont azt is tudják, hogy az allandó megbízásokhoz pontosan kell teljesíteni. Egy kisvárosra hatványozottan igaz ez. Ha pontatlan vagy, ha rossz munkát végzel, akkor az elterjed. Jönnek mások, akik olcsóbban, jobban dolgoznak!

dontforgettosmileandread P>!

Bizonyos kutatások szerint azok az emberek, akik vízparton élnek, sokkal boldogabbak. A sós levegőtől, a hullámok állandó monoton, de nyugtató zajától vagy csak egyszerűen a monumentális erőtől, ami a tengerből árad?

dontforgettosmileandread P>!

– Ne aggódjon! Jól vagyok. Megkapta a levelemet?
Kutatok a fejemben az emlékeim között. A levelét? Biztos, hogy eszembe jutna. Nem, nem kaptam levelet.
– E-mailt küldött? – kérdezem.
– Igen, Edit, bár elég vén vagyok, de nem használok galambot – nevet.

hajdumara>!

A lényeg, nincsenek szabályok, nem kell úgy élnünk, ahogy a szüleink tették. Változtathatunk a „normális” dolgokon. Lehet új „normális” dolog az, ahogy mi élünk.