99 ​gondolat a szeretetről 7 csillagozás

Mert a boldogság tanulható!
Hidasi Judit: 99 gondolat a szeretetről

Az önszeretet sokkal több, mint elmerülni egy kád illatos vízben, miközben csokit eszegetünk.
A szeretet néha bonyolult, kemény munka, és nem is mutatja meg magát mindennap.
Az elfogadást, az önazonosságot, a szeretetet és a boldogságot azonban meg lehet tanulni és lehet fejleszteni.
Hidasi Judit, a nagy sikerű Gondolatmappa című könyv szerzőjének vadonatúj, gondolatébresztő könyve egy 99 napos program, amely közelebb viszi az olvasót a teljesebb élethez.
Egy különleges kötet, melynek segítségével mindennap tanulhatunk valamit önmagunkról, a gondolatainkról, az érzéseinkről.
99 gondolat, 99 írás rólunk és a szeretetről.
Indulj el egy új úton ennek a könyvnek a segítségével, és mire az utazás végére érsz, sokkal jobban megismerheted önmagad!

Álomgyár, Budapest, 2019
Álomgyár, Budapest, 2019

Anarchia_Könyvblog>!

Hidasi Judit: 99 gondolat a szeretetről Mert a boldogság tanulható!

Hidasi Judittól előzőleg csak regényt olvastam, így ez egy újítás részemről tőle. Ennek ellenére kellemes érzésekkel kezdtem bele a 99 gondolat a szeretetről című könyvbe. Mert arra a tanításra, útmutatásra szükségem volt, s azóta is szinte minden egyes nap olvasok belőle egy-egy kisebb részletet.

Az írónő ezt a művet a saját gyógyulása érdekében kezdte el és adta ki. Ám mindez számunkra is gyógyírként szolgál.

Az írónő mindezt a gondolatébresztést úgy oldja meg, hogy egy-egy történeten, élethelyzeten keresztül próbál meg sarkallni arra, hogy megtaláljuk a megoldást. Példát mutatva próbálkozik meg kirángatni minket az adott helyzet sokkjából.

Gyógyítani akar.
Vigaszt nyújtani.
Bekötni a sebeinket.
Pozitív gondolatok felé terelni.

A 99 gondolat a szeretetről nem egy közhelyekkel teli, befolyásoló alkotás. A történeteken keresztül lehetőségünk van arra, hogy átértékeljük önmagunkat, átgondoljuk a döntéseinket és átformáljuk az életünket.
(Bea)

A teljes értékelés itt olvasható: https://anarchiakonyvblog.blog.hu/2020/03/13/hidasi_jud…

Judy22>!

Hidasi Judit: 99 gondolat a szeretetről Mert a boldogság tanulható!

Van az az időpont, mikor kell valami, ami segít, támasztékot nyújt, megerősít, átbillent a rossz napokon, a rossz közérzeten, a depresszión, az életuntságon, a feszültségen, a döntéseink súlya okozta nehézségeken, a fájdalmon.

A könyv útmutató talán csak. A legtöbb önismereti könyvnél azt érzem, hogy rám akarja mindenáron húzni a skatulyát, milyen típusú ember vagyok. Rám szeretné beszélni a saját véleményét, a megoldást, ami neki működött. Itt az írónő meg sem kísérli azt. Nem lök elvárások elé. Nem ad megoldhatatlannak tűnő feladatokat. Nem szeretné saját sémáit, megoldásait rám erőszakolni. Nem kötelez semmire sem. Nem kapunk olyan impulzusokat tőle, hogy ő jobb, másabb, mióta rájött a saját igazságaira. Nem traktál azzal, hogy feltalálta a spanyol viaszt és az egyetlen megoldást a problémánkra. Inkább egy , segítő, megértő, jóságos barátnő szerepét veszi fel, aki meghallgat, dicsér, segít, ha kell.

A továbbiak: https://read-blog.blog.hu/2020/02/12/a_boldogsag_tanulhato_886

Hidasi Judit: 99 gondolat a szeretetről Mert a boldogság tanulható!

Hidasi Judit ismét nagyot alkotott, mondhatni, hogy felülmúlta önmagát. A Gondolatmappát is nagyon szerettem, de ez még sokkal jobb lett.
„Hiszed, hogy mindennek szerepe van életünkben?" A kérdés, amit mindenkinek érdemes feltennie. Sokat kaptam ettől a könyvtől, örülök, hogy elolvastam.

Lana89>!

Hidasi Judit: 99 gondolat a szeretetről Mert a boldogság tanulható!

Jó volt ez most a lelkemnek. köszönöm…

koximaci>!

Hidasi Judit: 99 gondolat a szeretetről Mert a boldogság tanulható!

Először is le kell szögeznem, nem én vagyok ennek a könyvnek a célcsoportja, mivel nőknek írták (mondjuk ezt ki lehetett volna hangsúlyozni a borítón :D )!

Sajnos nekem nem tetszett, nekem túl klisés, egyszerű, kicsit olyan hogy tessék mondtam is valamit mert tényleg értelmes és szép gondolatok vannak benne de olyan semmi is mert se az hogy most ez hogyan kéne vagy valami gyakorlati tanács…Pl: Fontos hogy szeresd önmagad (ez egy rész tanulsága) és ennyi….

Úgy gondolom ez egy nagyszerű könyv egy olyan nőnek aki fiatal és épp most szakítottak vele vagy nagyon nem talál magának párt mert inkább erről szól a „könyv”, vigasztal és bátorít se több se kevesebb! Van helye és célcsoportja is de az nem egy idősebb, több kapcsolatot megért pszichológiában és ezotériás könyvekben jártas embernek, mert számára nem fog semmi újat mondani de még új nézőpontot sem!

Azért ennyi a csillag mert „elolvastam” de se kevesebb, se több nem lettem tőle.
Továbbadom egy nagyon kedves 17 éves barátnőmnek, ott biztos több haszna lesz :)

Melanibvb >!

Ennél magányosabb érzés talán nincs is a világon. Gyógyulni próbálsz egy olyan dologból, amiből nem tudod, hogyan kell.

Melanibvb >!

Lehet, hogy nem megy az alvás, mert álmatlanul hánykolódsz. Lehet, hogy a gondolatok megállás nélkül a fejedben gurguláznak, de tudd, ez azért van, mert törődsz.
    Mert törődsz másokkal. Mert csak annak fárad el a lelke, akinek van.
    Neked van.
    Légy büszke erre.

Melanibvb >!

Jó, ha tudod, hogy az erő nem azt jelenti, hogy visszatartod a könnyeidet, és magadba fojtod az érzéseidet. Az erő nem az, hogy úgy teszel, mintha minden rendben lenne, pedig nincs.
    Az erő ennek az ellentétje.
    Az erő azt jelenti, hogy megengeded magadnak, hogy érezd azt, amit érzel.

esztert91>!

Fontos, hogy tudjál békét kötni önmagaddal. Hogy képes legyél egyedül kávézni, reggelizni. Érezd jól magad a bőrödben annyira, hogy el tudj menni egyedül sétálni, sportolni, mozizni, ha ahhoz van kedved.

esztert91>!

Magadban hordozod a küzdés génjét, de te vagy az, aki soha, de soha nem adja fel.

Melanibvb >!

Köszönöm, hogy feladtál engem. Magunkat.
    Ezzel megtanítottál túlélni, egyedül. Arra kényszerültem, hogy megtaláljam magam, nélküled. Nem szerettem már magam ebben a kapcsolatban, és csak a hibáimat láttam melletted. Sajnos engedtem, hogy eluralkodjon rajtam ez az érzés. De amikor egyedül maradtam, ismét megtanultam szeretni magam. Minden porcikámat, minden gondolatomat, minden rossz napomat.

esztert91>!

Akinek helye van az életedben, azt nem kell kergetned, azután nem kell rohannod, őt nem kell üldöznöd.

Melanibvb >!

A boldogságod forrása az kell hogy legyen, hogy te magad milyen ember vagy, nem pedig az, hogy valaki mit éreztet veled.

Melanibvb >!

Néhányan csak egy darabig kísérnek minket az úton, de meghatározzák egész életünket.