A ​magyar fotóművészet története 3 csillagozás

Hevesy Iván: A magyar fotóművészet története Hevesy Iván: A magyar fotóművészet története

Hevesi, az ismert idős műtörténész szinte kezdetétől végigkísérte a magyar fotoművészet fejlődését. Könyve bevezetésében derűs színekkel ábrázolja a titokzatos masina megjelenését, majd a magyar fotokultúra kibontakozását. A két világháború közti időszakot tárgykörönként ismerteti. Nagy képzőművészeti kultúráról tanúskodó képelemzéseivel, a különböző fotoműfajok éles jellemzésével, esztétikai, technikai és társadalmi vonatkozásában is megmutatja a magyar fotoművészet fejlődését. Befejezésül a fotoművészet új útjait, köztük a színesfényképezés kérdéseit tárgyalja.

Bibliotheca, Budapest, 1958
244 oldal

Nixyke>!
Hevesy Iván: A magyar fotóművészet története

Kicsit sok volt így elsőre az új információk,adatok, nevek,dátumok..stb. Mindenképp előfogom venni újra,szerintem többször is. Külön tetszett,hogy találkoztam sok ismerős, és néhány ismeretlen képpel.

[…] egy művészet stílusát ugyanolyan erővel alakítják és fejlesztik a technikai korlátozottságok, mint a technikában rejlő lehetőségek.