Szextrém 30 csillagozás

Perverziók, szexfüggőség és ártalmatlan különcségeink
Hevesi Krisztina: Szextrém

Mi az, ami a szexben extrém? Mi alapján különböztethetjük meg a szerelmi légyottok izgalmát fokozó pajkos, de ártalmatlan játékokat a perverzióktól, amelyek már az egyén párkapcsolatát veszélyeztethetik, sőt, élete más területeire is romboló hatással lehetnek? A rengeteg kultúrtörténeti érdekességet felvonultató szexuálpszichológus szerző végtelenül szórakoztatóan kalauzolja az olvasót a bizarr gyönyörök útvesztőjében, egyszersmind bepillantást nyújt a különböző furcsaságok kialakulásának lélektani hátterébe és terápiás lehetőségeibe is. A szexuális erőszaktevők pszichológiai elemzéséből azt is megtudhatjuk, mire érdemes figyelnünk, vigyáznunk, hogy csökkentsük az áldozattá válás esélyét.
Lebilincselő olvasmány!

Hevesi Krisztina: Szextrém

Hevesi Krisztina: Szextrém Perverziók, szexfüggőség és ártalmatlan különcségeink

Ebben a könyvében mindenről szót ejt a szexuálpszichológus-írónő, a perverziók rengetegféle fajtájáról, meghatározásaikról, hol mikor mi és miért volt szokás, rendszer vagy épp mostanában hol mikor mi és miért dívik szexuális szempontból, csevegős, kissé flegma, celebes hangnemben el és felsorolva, egy-két esetleírást is hozva példaként. De összességében ez a könyv is beállhat a „szürke ötven” stílusú „felvilágosító” könyvek közé, mert szerintem minden volt benne, csak épp a lényeg maradt ki, de az nagyon, mint a szeretetteljes kapcsolatok fontosságának kihangsúlyozása és hogy a szerelem ereje által ezek a démonok eltűnnek vagy egyáltalán ki sem alakulhatnak. Ahogyan pedig szerepel is benne idézetként:
„Míg a buja kéjencek ideget csiklandozó szexuál-pszichopatológiák vígan burjánoznak, és a tizedik, huszadik kiadásban oktatják ki a világot minden lehetséges és lehetetlen perverzitásra, addig a lélektanok és a lélekkórtanok a normális szerelem élet- és kórtani hatásáról egy-egy sovány kis fejezetben szoktak megemlékezni. (…) Ilyen körülmények között a szerelem lélektanának még ma is egyetlen forrása a költészet és a regényirodalom.”
(Ferenczi Sándor)
…sajnos ez a könyv is az első kategóriába tartozik, ahelyett, hogy a normális szerelem lehetőségeit és lélektanát tárná fel… vagy legalábbis nem hiszem, hogy nem fért volna el a könyv végén valamiféle konklúzióként.

Dixy05 P>!
Hevesi Krisztina: Szextrém

Kollégáim születésnapi ajándéka volt ez a könyv, félig poénból, félig komolyan. Korábban egyáltalán nem hallottam róla, persze Kriszta nevét és munkásságát ismertem. Nagyon szeretem a pszichológiai témájú könyveket. Mindig kapok tőlük valami pluszt és nagyon tanulságosak is számomra. Ez a könyv hűen tükrözi, hogy írója a világ számos helyén megfordult már és sok kultúrát, szokást ismer, melyet az olvasóval is megosztott. Bizonyos részeket elborzadva olvastam, és örömmel konstatáltam, hogy én nem abban a közegben, kultúrában nevelkedtem. Nagyon tetszett, hogy Kriszta saját élményeit is megosztotta az olvasóközönséggel, függetlenül attól hogy az pozitív volt vagy negatív. Örültem, hogy számos páciensekről hozott példával is érzékletesebbé tette a leírtakat. Szívesen ajánlom ezt a könyvet, megéri elolvasni.

BakosJuci MP>!
Hevesi Krisztina: Szextrém

Jó kis könyv volt. Imádom Krisztina humorérzékét, nyitotságát, ahogy mindenről tud szégyenkezés nélkül nyilatkozni. Ahogy kell(ene), rugalmasan, a szexualitást az életünk részeként megélve.
Valamikor a 20-as évei közepe felé(től) mindenkinek ajánlom ezt is, meg a Szex című könyvét is olvasásra. Érdekesek, izgalmasak, tanulságosak.

cintiatekla P>!
Hevesi Krisztina: Szextrém

Hasznos ez a kötet, mert ismeretterjesztő könyvnek is beillik, avagy kik vesznek körül bennünket nap mint nap, másrészt a magyarázatokkal, esetleírásokkal, példákkal a dolgok mögé enged láttatni, tehát hogy az adott illető miért cselekszik úgy, ahogy.

Bővebben: http://teklakonyvei.blogspot.hu/2016/11/hevesi-krisztin…

Syssy922>!
Hevesi Krisztina: Szextrém

Ebben több olyan dolog volt, amiről a Tanárnő nem beszélt az órán, így több újdonság is volt benne. Nekem ez nem tetszett annyira, de szerintem inkább a tartalma miatt. Bár a stílus is sok volt úgy, hogy már ezt hallgattam egy szemeszteren keresztül. Azt ennél is el tudom mondani, hogy a fejezetek elején lévő rövid idézetek jók, passzolnak a témákhoz. Bár lehet vannak kivételek, de már nem emlékszem pontosan.

Hortobágyi_Mara P>!
Hevesi Krisztina: Szextrém

Másodszor „ugrottam” neki a könyvnek…hát nem semmi. Az tetszett benne, hogy minden fogalmat részletesen elmagyaráz, de egyesek szexuális extrémitásáról (pedig egyáltalán nem vagyok prűd) azt hiszem jobb lett volna nem tudnom semmit.

Nerarosa P>!
Hevesi Krisztina: Szextrém

Évekkel ezelőtt olvastam, így annyira emlékszem, hogy sok érdekes szexuális aberráció fel volt sorolva, de egyik sem volt kifejtve vagy kellőképpen kifejtve. Kíváncsi lettem volna a részletesebb pszichológiai hátterükre, ezt reméltem a könyvtől, de emlékszem, hogy úgy éreztem, a lényegből szinte semmit nem kaptam meg.

pazma>!
Hevesi Krisztina: Szextrém

Olvastam már egy-két hasonló témájú könyvet, de nekem ez messze viszi a pálmát. Nincs benne annyi szakszó, sajnos elég kevés példa, amivel az ember kicsit azonosulhatna, hogy más is hasonló problémákkal küzdhet pl. Szívesen elmennék az írónő előadásaira.

q_artist>!
Hevesi Krisztina: Szextrém

„ Ha nem hiszel az emberekben, ami biztos a szexben és az alkoholban, ételben, szerencsejátékban, vagy a kockázatban- hogy beváltja, amit ígért."

Ólomöntő>!
Hevesi Krisztina: Szextrém

„A néppel, a népért, a népről, a nép nyelvén.”

Kkatja P>!

Erotikus az, ha egy madártollal csinálunk valami finomat.
Ha az egész csirkével, az már perverzitás.
(John Collee)

Kkatja P>!

Milyen erős szégyenérzet búvik meg a lélek bugyraiban saját szexualitásunkkal kapcsolatban!

Judit_Krisztina>!

Valakit szeretni annyit jelent, mint egyedül gyönyörködni egy olyan csodában, amely mindenki más számára láthatatlan. (Francois Mauriac)

Terezia_Gondon >!

Egyes becslések szerint a robottechnológia tíz éven belül olyan fejletté válik, hogy robotszeretőt választhatunk magunknak. Az emberszerű (android) robot annyira valósághű lesz, úgy néz ki, mozog, beszél, olyan illatú és tapintású lesz, ugyanúgy viselkedik mint az ember, természetesen szeretkezni is tud majd-épp ahogy irányítója kívánja. Nincs több panaszkodás, hogy nem ért meg, nem lehet vele beszélgetni, hogy kiszámíthatatlan és mindig fáj a feje, vagy egyszerűen csak kibírhatatlan. Ráadásul bármilyen jellegű kapcsolatra beprogramozhatjuk majd robotszeretőnket.

Terezia_Gondon >!

Agresszió alatt leginkább aktív viselkedési mintákat értünk, ám a szex megtagadása egy párkapcsolatban szintén annak számíthat-jóllehet passzív, ugyanakkor rendkívül sértő, és igen nagy sérülést okozhat. Hiszen ezáltal a másik testét, nemiségét is visszautasítjuk, szexuális identitása, énképe ellen intézünk tudattalan támadást.

Terezia_Gondon >!

Pár évtizede a társadalomtudományok szakemberei központi problémaként fogalmazták meg az otthonokba költözött új családtag, a televízió térhódítása nyomán a családi kommunikáció elsivárosodását, a tévé bébicsősz funkcióját (ha leteszik elé, egész nap elvan a gyerek), s valóságérzékelésünk eltorzulását a sugárzott agressziódömping hatására. A televízió azonban más szempontból tyúkanyó módjára össze is terelte a családot, műsorai közös programot, beszédtémát kínáltak, így központi szerepet játszott az esték strukturálásában. Kiemelt helyét a családban, a ráirányuló figyelmet és a hozzá fűződő intim viszonyt jelezte szeretetteljes csinosítgatása. Szinte minden otthonban kapott egy szobrocskát, vázát, valami díszt a tetejére, gyakran csipketerítő került rá. A számítógép azonban még ennyi családkohéziós funkciót sem tud betölteni, s jóllehet az általa elérhető kapcsolatok száma szinte végtelen, azonban gyakran elszakít és elidegenít a hús-vér, valódi emberi viszonyoktól: beszippant, rabul ejt a virtuális világ. Észre sem vesszük, ahogy belopózik a mindennapjainkba, kiszorítva a velünk egy légtérben tartózkodókkal való kommunikációt, helyette pszeudokapcsolatokat kínál fel, és elsekélyesíti a családi/baráti/párkapcsolati viszonyokat. Könnyen függővé tesz, ráadásul e két erős addiktív potenciállal rendelkező (így halmozottan függőséghez vezető) fenomén-a szex és az internet-találkozása új évezredünk elejének talán legveszélyesebb párosítása a párkapcsolatokban megélt szexualitásra nézve.

Terezia_Gondon >!

…a 2006-os adatok szerint a fiatalok átlag tizenegy éves korukban-leggyakrabban a házi feladat készítése közben-találkoznak először az interneten pornográf tartalommal, a nyolc-tizenhat évesek 90 %-a látott már online pornófimeket. (…) Az online erotika azonban egyre inkább eltávolít a valódi, életszagú kapcsolatoktól, mivel irreális idomokkal, méretekkel és viszonyokkal operál.

Kapcsolódó szócikkek: 2006
Terezia_Gondon >!

Ez a vizuális túlingerlés az, ami aztán a hálószobák elcsendesedéséért is nagyrészt okolható: a színes, izgalmas, a pillanat igénye és ízlése szerint gyorsan váltakoztatható jelenetek tempójával a való világ nem tudja felvenni a versenyt. Olyan magasra tolják az ingerküszöböt, amihez képest a normál ingerek (beleértve a partnert is) kevésnek bizonyulnak.

Terezia_Gondon >!

Férfiak és nők-sok téren különbözőek vagyunk. Más okok, más vágyak s más tartalmak vonzanak be a virtuális erotika világába. Míg a középkorú férfiakat inkább a hitvesi ágyban elszenvedett kudarcok, a „mindig tettre kész férfi” illúziójának helyreállítása ülteti a számítógép elé, addig a nőket a dicsérő, szép szavak elmaradása, a „vágy tárgya” szerepének megélése, a ki nem mondható kívánságok beteljesülése láncolja oda. Ekképp válik legerotikusabb szervünknek nevezett részünk -az agyunk- a mesterséges intelligencia, a számítógép szeretőjévé. Falanszteri víziót idéz a jövő szerelmi háromszöge: a férfi, a nő és a számítógép…

Terezia_Gondon >!

Minden férfinak szüksége van egy feleségre, mert egy csomó olyan dolog van, amiért egész egyszerűen nem lehet a kormányt hibáztatni. (Ismeretlen)