Szextrém 43 csillagozás

Perverziók, szexfüggőség és ártalmatlan különcségeink
Hevesi Krisztina: Szextrém

Mi az, ami a szexben extrém? Mi alapján különböztethetjük meg a szerelmi légyottok izgalmát fokozó pajkos, de ártalmatlan játékokat a perverzióktól, amelyek már az egyén párkapcsolatát veszélyeztethetik, sőt, élete más területeire is romboló hatással lehetnek?

A rengeteg kultúrtörténeti érdekességet felvonultató szexuálpszichológus szerző végtelenül szórakoztatóan kalauzolja az olvasót a bizarr gyönyörök útvesztőjében, egyszersmind bepillantást nyújt a különböző furcsaságok kialakulásának lélektani hátterébe és terápiás lehetőségeibe is.

A szexuális erőszaktevők pszichológiai elemzéséből azt is megtudhatjuk, mire érdemes figyelnünk, vigyáznunk, hogy csökkentsük az áldozattá válás esélyét.

Lebilincselő olvasmány!

Hevesi Krisztina: Szextrém

Hevesi Krisztina: Szextrém Perverziók, szexfüggőség és ártalmatlan különcségeink

Több dolog létezik, Horatio,/a mennyben és a földön, mint amit/álmodni bír a tudomány. (William Shakespeare: Hamlet)

Fú, de beteg dolgok vannak. (én, miután becsuktam a könyvet)

Alig befejeztem Hevesi Krisztina előző kötetét, @verone már nekem szegezte a kérdést, hogy a másikat is elolvasom? Esélyes, igen, miért is ne? Aztán az értékelésem csillagozását és az alatta lévő diskurzust látva eldőlt a dolog, muszáj a másik könyvet is közelebbről megvizsgálni.
Ahogy a bevezetőben is említi, ez svédasztal/saláta, nincs úgymond egy gondolat, amin végigvezeti a könyvet, az egyes nagyobb részek nem függenek szigorúan össze, néha kicsit csapongó hatást kelt. Na de azokban a fejezetekben aztán van minden, szexualitás a különböző kultúrákban spoiler; kismillió filía a viccestől a „menjél már, ez nagyon beteg”-ig; BDSM; a felvilágosítás fontossága és miként is baltázzák ezt el a mai napig; egy igen terjedelmes rész a pornónézésről és függésről; zárásképp pedig némi tantrikus kultúra.
A stílus a másik könyvnél megszokott humoros, olykor az olvasóhoz kiszóló és saját példákat, sztorikat hozó. Ha az tetszett, akkor ezt is érdemes elolvasni, bár ez tényleg inkább az „érdekességek” gyűjteménye, mondhatni kiegészítő kötet a másik mellé.

Morpheus>!
Hevesi Krisztina: Szextrém

Nem tudom, mire számítottam, de nem egy szexuális felvilágosító és eligazító könyvre, nagyjából a kamaszoknak. Volt benne néhány érdekes eset leírása, de találtam benne elfogultságot is – állítása szerint a sportban nem lehetnek szexbotrányok, aki ilyenről ír az biztos nem mond igazat, és elriasztja a gyerekeket a sporttól -… Aha, persze, bár érthető az elfogultsága.

Dixy05 P>!
Hevesi Krisztina: Szextrém

Kollégáim születésnapi ajándéka volt ez a könyv, félig poénból, félig komolyan. Korábban egyáltalán nem hallottam róla, persze Kriszta nevét és munkásságát ismertem. Nagyon szeretem a pszichológiai témájú könyveket. Mindig kapok tőlük valami pluszt és nagyon tanulságosak is számomra. Ez a könyv hűen tükrözi, hogy írója a világ számos helyén megfordult már és sok kultúrát, szokást ismer, melyet az olvasóval is megosztott. Bizonyos részeket elborzadva olvastam, és örömmel konstatáltam, hogy én nem abban a közegben, kultúrában nevelkedtem. Nagyon tetszett, hogy Kriszta saját élményeit is megosztotta az olvasóközönséggel, függetlenül attól hogy az pozitív volt vagy negatív. Örültem, hogy számos páciensekről hozott példával is érzékletesebbé tette a leírtakat. Szívesen ajánlom ezt a könyvet, megéri elolvasni.

márkerforever >!
Hevesi Krisztina: Szextrém

Egy kissé csalódott vagyok.
A könyv szinte teljessége a felvilágosítás fontosságáról, és a pornóról szólt.
Az érdekesebb témákat lerendezte az író három oldallal, mást meg csak ismételgetett újra és újra.
Egynek rendben volt. Van egy-két információ, ami újnak hatott, de nem adott nagyon pluszt.

BakosJuci>!
Hevesi Krisztina: Szextrém

Jó kis könyv volt. Imádom Krisztina humorérzékét, nyitotságát, ahogy mindenről tud szégyenkezés nélkül nyilatkozni. Ahogy kell(ene), rugalmasan, a szexualitást az életünk részeként megélve.
Valamikor a 20-as évei közepe felé(től) mindenkinek ajánlom ezt is, meg a Szex című könyvét is olvasásra. Érdekesek, izgalmasak, tanulságosak.

Rocketdog>!
Hevesi Krisztina: Szextrém

Ez a darab amolyan csalamádé a szexuális ismeretterjesztő kategóriájú könyvek között. Szó szerint mindent érint (pl. szexuális szokások különböző kultúrákban, történelmi korokban, azt szabályozó törvények, parafília típusai, gyerekkorból eredeztethető kiváltójuk, BDSM, prostitúció, szexuális jellegű bűncselekmények, szex az állatvilágban, internetes pornófogyasztási szokások és annak hatásai az egyénre, szexfüggőség, felvilágosítás (és annak hiánya), segédeszközök, afrodiziákumok, szexrobotok, korábbi eseteinek beszámolói, szexualitás megjelenése mesékben, népdalokban, közmondásokban…). Nyilván bő 200 oldalon mindebből csak néhány fun factet lehet átadni, egy specifikus téma iránt érdeklődők nem ezzel a könyvvel fognak mély ismeretekre szert tenni.
Néhány bekezdés szerepel a másik könyvében is, illetve egyes történeteit már előadásain is hallottam. Nem szeretem az ilyen újrahasznosításokat, de az élvezetes stílusa miatt elnézem.

cintiatekla P>!
Hevesi Krisztina: Szextrém

Hasznos ez a kötet, mert ismeretterjesztő könyvnek is beillik, avagy kik vesznek körül bennünket nap mint nap, másrészt a magyarázatokkal, esetleírásokkal, példákkal a dolgok mögé enged láttatni, tehát hogy az adott illető miért cselekszik úgy, ahogy.

Bővebben: http://teklakonyvei.blogspot.hu/2016/11/hevesi-krisztin…

Syssy922>!
Hevesi Krisztina: Szextrém

Ebben több olyan dolog volt, amiről a Tanárnő nem beszélt az órán, így több újdonság is volt benne. Nekem ez nem tetszett annyira, de szerintem inkább a tartalma miatt. Bár a stílus is sok volt úgy, hogy már ezt hallgattam egy szemeszteren keresztül. Azt ennél is el tudom mondani, hogy a fejezetek elején lévő rövid idézetek jók, passzolnak a témákhoz. Bár lehet vannak kivételek, de már nem emlékszem pontosan.

J_Ivi P>!
Hevesi Krisztina: Szextrém

Nem tudtam mire számítsak, mikor elkezdtem olvasni. Igazából ajánlanám mindenkinek, hogy legalább egyszer olvassa el, mert elég sok információt , érdekességet tartalmaz. Összeségében nem bántam meg, hogy neki fogtam.

Ólomöntő>!
Hevesi Krisztina: Szextrém

„A néppel, a népért, a népről, a nép nyelvén.”

Kkatja P>!

Erotikus az, ha egy madártollal csinálunk valami finomat.
Ha az egész csirkével, az már perverzitás.
(John Collee)

Razor P>!

Na, aki tuti, hogy nem ébred fel, az a nekrofil partnere – illetve, ha mégis, az csodaszámba megy!

89. oldal, Tévelygéseink útján

Razor P>!

Evolúciónk koronája, az ember, történelme folytán szexuális aktusba vont be szinte mindent, ami nem futott elég gyorsan, sőt, az sem számított kizáró kritériumnak, hogy a céltárgy mozogjon…

7. oldal, Előszó vagy apertif

Razor P>!

Mózes elcsigázottan baktat le a hegyről az Úrral történt újabb egyeztetés után, hóna alatt a nehéz kőtáblákkal. „Gyerekek! Van egy jó meg egy rossz hírem. A jó, hogy sikerült lealkudnom tízre! A rossz pedig, hogy a paráznaság bent maradt…”

224. oldal, A jó lányok a Mennybe mennek - a rosszak mindenfelé

Kapcsolódó szócikkek: Mózes · tízparancsolat
Razor P>!

A Balaton partján hallottam azt a „romantikus” nyári történetet, amelyben a „szerelem” tárgya egy ponty volt (pontosabban nem is egy, hanem több, hiszen az úriember eléggé csapodár módon sűrűn cserélgette partnereit). Diszkrét döbbenetem után készséggel nyújtott pluszinformációt is az illető: egészen konkrétan a hét-nyolc kilós ponty az ideális (a harcsa kilőve – a bajusz nem, a fogak azonban zavaróak…). A hal nemét homály fedi, ellenben az mindenképpen érdekes kérdés, vajon mit eszik a férfi a halon (a csókos száját, teltkarcsú alkatát, érdeklődő szemeit…), továbbá, hogy akkor már egy halászlé puszta látványa is szexuálisan izgalomba hozza-e. A kezelési lehetőségekről szólva pedig csupán annyit, hogy személy szerint én biztos nem párterápiát ajánlanék.

72-73. oldal, Szextrém őrületek

Kapcsolódó szócikkek: Balaton · ponty
Razor P>!

A kozmetikai ipar mellett azonban egy másik iparág is épít a vörös tűzbe hozó hatására: a szadista-mazochista kosztümök és kellékek jellegzetes színkombinációja is a piros a feketével – ám ma divatossá vált vámpírjaink ruhatárában szemezgetve is gazdagon visszaköszön. Igaz, e legendás vérszopók egyes vélemények szerint napjainkban már nem is léteznek – régen a szűz lányok véréből táplálkoztak, de mára tisztázatlan okok miatt kihaltak…

40-41. oldal, Piros. Tilos?

Kapcsolódó szócikkek: vámpír
Razor P>!

De ismert a pelenkafetisizmus vagy az infantilis fetisizmus is, amikor az egyén az olyan, gyerekkort szimbolizáló tárgyak felé fordul, mint például a magas szék vagy a partedli. Persze mindez leggyakrabban a gyerekszerep (infantofília) szükséges kelléke, ami nagyméretű bébiruhák viselésében, ringatásban és cumisüvegből táplálásban teljesedik ki. Fantáziaszinten azért elmerenghetünk azon, hogy vajon miképp reagálnánk, ha a frissiben megismert lovagunk szerelmes pillantással, óriáscsecsemőnek öltözve nyitna nekünk ajtót. A jelenség hátterében a normális gyermekkor hiánya áll: az egyén így felnőttként megkaphatja mindazt, ami csecsemő- vagy kisgyerekkorában megtagadtak tőle. Hát, igen, sosincs késő arra, hogy boldog gyerekkorunk legyen!

85. oldal, Tévelygéseink útján

Kkatja P>!

Milyen erős szégyenérzet búvik meg a lélek bugyraiban saját szexualitásunkkal kapcsolatban!

Judit_Krisztina>!

Valakit szeretni annyit jelent, mint egyedül gyönyörködni egy olyan csodában, amely mindenki más számára láthatatlan. (Francois Mauriac)

Rocketdog>!

A serdülőkori terhességek aránya kimutatottan azokban az országokban a legalacsonyabb az Európai Unión belül, ahol a legnyíltabb a kommunikáció, a szexuális információk átadása. Ezt a hatást felismerve a legújabb fejlemény: Angliában azt tervezik, hogy már ötéves (!) kortól elkezdik a gyerekek szexuális nevelését. Magyarországon az OEP (Országos Egészségügyi Pénztár) adatai szerint 2010-ben a második leggyakrabban végrehajtott műtét az abortusz volt. Czeizel professzor 1998-as szavait idézve: „Ha minden középiskolában bevezetnék a családi életre felkészítő tananyagot, az abortuszok száma 90%-kal csökkenthető lenne.”
Hát, ez – mint látjuk – sajnálatos módon azóta sem történt meg. Egy, a tinédzserkori terhesség okait kutató összegző tanulmány konklúziója, hogy a fiatalok ellentétes üzeneteket kapnak a szexuális élettel kapcsolatban: a kultúra egyrészt a szexualitás kiemelt fontosságát sugallja, másrészről azonban elzárkózik a róla való beszédtől.