Szextrém 24 csillagozás

Perverziók, szexfüggőség és ártalmatlan különcségeink
Hevesi Krisztina: Szextrém

Mi az, ami a szexben extrém? Mi alapján különböztethetjük meg a szerelmi légyottok izgalmát fokozó pajkos, de ártalmatlan játékokat a perverzióktól, amelyek már az egyén párkapcsolatát veszélyeztethetik, sőt, élete más területeire is romboló hatással lehetnek? A rengeteg kultúrtörténeti érdekességet felvonultató szexuálpszichológus szerző végtelenül szórakoztatóan kalauzolja az olvasót a bizarr gyönyörök útvesztőjében, egyszersmind bepillantást nyújt a különböző furcsaságok kialakulásának lélektani hátterébe és terápiás lehetőségeibe is. A szexuális erőszaktevők pszichológiai elemzéséből azt is megtudhatjuk, mire érdemes figyelnünk, vigyáznunk, hogy csökkentsük az áldozattá válás esélyét.
Lebilincselő olvasmány!

Kulcslyuk, Budapest, 2014

Hevesi Krisztina: Szextrém

Hevesi Krisztina: Szextrém Perverziók, szexfüggőség és ártalmatlan különcségeink

Ebben a könyvében mindenről szót ejt a szexuálpszichológus-írónő, a perverziók rengetegféle fajtájáról, meghatározásaikról, hol mikor mi és miért volt szokás, rendszer vagy épp mostanában hol mikor mi és miért dívik szexuális szempontból, csevegős, kissé flegma, celebes hangnemben el és felsorolva, egy-két esetleírást is hozva példaként. De összességében ez a könyv is beállhat a „szürke ötven” stílusú „felvilágosító” könyvek közé, mert szerintem minden volt benne, csak épp a lényeg maradt ki, de az nagyon, mint a szeretetteljes kapcsolatok fontosságának kihangsúlyozása és hogy a szerelem ereje által ezek a démonok eltűnnek vagy egyáltalán ki sem alakulhatnak. Ahogyan pedig szerepel is benne idézetként:
„Míg a buja kéjencek ideget csiklandozó szexuál-pszichopatológiák vígan burjánoznak, és a tizedik, huszadik kiadásban oktatják ki a világot minden lehetséges és lehetetlen perverzitásra, addig a lélektanok és a lélekkórtanok a normális szerelem élet- és kórtani hatásáról egy-egy sovány kis fejezetben szoktak megemlékezni. (…) Ilyen körülmények között a szerelem lélektanának még ma is egyetlen forrása a költészet és a regényirodalom.”
(Ferenczi Sándor)
…sajnos ez a könyv is az első kategóriába tartozik, ahelyett, hogy a normális szerelem lehetőségeit és lélektanát tárná fel… vagy legalábbis nem hiszem, hogy nem fért volna el a könyv végén valamiféle konklúzióként.

cintiatekla P
Hevesi Krisztina: Szextrém

Hasznos ez a kötet, mert ismeretterjesztő könyvnek is beillik, avagy kik vesznek körül bennünket nap mint nap, másrészt a magyarázatokkal, esetleírásokkal, példákkal a dolgok mögé enged láttatni, tehát hogy az adott illető miért cselekszik úgy, ahogy.

Bővebben: http://teklakonyvei.blogspot.hu/2016/11/hevesi-krisztin…

vicreed
Hevesi Krisztina: Szextrém

Ez is nagyon érdekes a maga témájában, ám ez már kicsit „keményebb”.
Különböző parafíliák, szexfüggőségek, a pornó viszontagságaiba kalauzol el minket, olvasónkat.

(Barátnőmmel mind a ketten elvégeztük a szexuálpszichot, és felmerült a 6754 másik név mellett, hogy hívjuk a leendő cicánkat koprofíliának. Mindenki megnyugodhat, nem ez lett a neve. :D)

Syssy922
Hevesi Krisztina: Szextrém

Ebben több olyan dolog volt, amiről a Tanárnő nem beszélt az órán, így több újdonság is volt benne. Nekem ez nem tetszett annyira, de szerintem inkább a tartalma miatt. Bár a stílus is sok volt úgy, hogy már ezt hallgattam egy szemeszteren keresztül. Azt ennél is el tudom mondani, hogy a fejezetek elején lévő rövid idézetek jók, passzolnak a témákhoz. Bár lehet vannak kivételek, de már nem emlékszem pontosan.

Hortobágyi_Mara
Hevesi Krisztina: Szextrém

Másodszor „ugrottam” neki a könyvnek…hát nem semmi. Az tetszett benne, hogy minden fogalmat részletesen elmagyaráz, de egyesek szexuális extrémitásáról (pedig egyáltalán nem vagyok prűd) azt hiszem jobb lett volna nem tudnom semmit.

Cowardly
Hevesi Krisztina: Szextrém

Sokkal jobban tetszett, mint az első rész, bár jóval rövidebb. Tartalmában közelebb áll hozzám, valamint szimpatikus volt, ahogy a szerzőnő, Tanárnő több személyes példával illusztrálta, tette átélhetőbbé (bizalmat szavazva az olvasóknak) a leírtakat. Kíváncsi lennék, vajon van-e valaki, bárki, aki ne ismerne keserédes mosollyal saját magára legalább az egyik oldalon.

Nerarosa
Hevesi Krisztina: Szextrém

Évekkel ezelőtt olvastam, így annyira emlékszem, hogy sok érdekes szexuális aberráció fel volt sorolva, de egyik sem volt kifejtve vagy kellőképpen kifejtve. Kíváncsi lettem volna a részletesebb pszichológiai hátterükre, ezt reméltem a könyvtől, de emlékszem, hogy úgy éreztem, a lényegből szinte semmit nem kaptam meg.

pazma
Hevesi Krisztina: Szextrém

Olvastam már egy-két hasonló témájú könyvet, de nekem ez messze viszi a pálmát. Nincs benne annyi szakszó, sajnos elég kevés példa, amivel az ember kicsit azonosulhatna, hogy más is hasonló problémákkal küzdhet pl. Szívesen elmennék az írónő előadásaira.

q_artist
Hevesi Krisztina: Szextrém

„ Ha nem hiszel az emberekben, ami biztos a szexben és az alkoholban, ételben, szerencsejátékban, vagy a kockázatban- hogy beváltja, amit ígért."

Kkatja P

Erotikus az, ha egy madártollal csinálunk valami finomat.
Ha az egész csirkével, az már perverzitás.
(John Collee)

Kkatja P

Milyen erős szégyenérzet búvik meg a lélek bugyraiban saját szexualitásunkkal kapcsolatban!

Judit_Krisztina

Valakit szeretni annyit jelent, mint egyedül gyönyörködni egy olyan csodában, amely mindenki más számára láthatatlan. (Francois Mauriac)

Terezia_Gondon

Egyes becslések szerint a robottechnológia tíz éven belül olyan fejletté válik, hogy robotszeretőt választhatunk magunknak. Az emberszerű (android) robot annyira valósághű lesz, úgy néz ki, mozog, beszél, olyan illatú és tapintású lesz, ugyanúgy viselkedik mint az ember, természetesen szeretkezni is tud majd-épp ahogy irányítója kívánja. Nincs több panaszkodás, hogy nem ért meg, nem lehet vele beszélgetni, hogy kiszámíthatatlan és mindig fáj a feje, vagy egyszerűen csak kibírhatatlan. Ráadásul bármilyen jellegű kapcsolatra beprogramozhatjuk majd robotszeretőnket.

Judit_Krisztina

A nemi izgalom állapotában a férfiak kockázatosabb döntéseket hoznak minden téren.

Judit_Krisztina

(…) a szexualitás ignorálása kevésbé a szilárd erkölcsi tisztaság, sokkal inkább a boldogtalanság kulcsa.

Judit_Krisztina

Tömegközlekedési eszközeink és a megállók forgalmát figyelve szinte minden utazó a telefonjával áll intim kapcsolatban.

Terezia_Gondon

Pár évtizede a társadalomtudományok szakemberei központi problémaként fogalmazták meg az otthonokba költözött új családtag, a televízió térhódítása nyomán a családi kommunikáció elsivárosodását, a tévé bébicsősz funkcióját (ha leteszik elé, egész nap elvan a gyerek), s valóságérzékelésünk eltorzulását a sugárzott agressziódömping hatására. A televízió azonban más szempontból tyúkanyó módjára össze is terelte a családot, műsorai közös programot, beszédtémát kínáltak, így központi szerepet játszott az esték strukturálásában. Kiemelt helyét a családban, a ráirányuló figyelmet és a hozzá fűződő intim viszonyt jelezte szeretetteljes csinosítgatása. Szinte minden otthonban kapott egy szobrocskát, vázát, valami díszt a tetejére, gyakran csipketerítő került rá. A számítógép azonban még ennyi családkohéziós funkciót sem tud betölteni, s jóllehet az általa elérhető kapcsolatok száma szinte végtelen, azonban gyakran elszakít és elidegenít a hús-vér, valódi emberi viszonyoktól: beszippant, rabul ejt a virtuális világ. Észre sem vesszük, ahogy belopózik a mindennapjainkba, kiszorítva a velünk egy légtérben tartózkodókkal való kommunikációt, helyette pszeudokapcsolatokat kínál fel, és elsekélyesíti a családi/baráti/párkapcsolati viszonyokat. Könnyen függővé tesz, ráadásul e két erős addiktív potenciállal rendelkező (így halmozottan függőséghez vezető) fenomén-a szex és az internet-találkozása új évezredünk elejének talán legveszélyesebb párosítása a párkapcsolatokban megélt szexualitásra nézve.

Terezia_Gondon

…a 2006-os adatok szerint a fiatalok átlag tizenegy éves korukban-leggyakrabban a házi feladat készítése közben-találkoznak először az interneten pornográf tartalommal, a nyolc-tizenhat évesek 90 %-a látott már online pornófimeket. (…) Az online erotika azonban egyre inkább eltávolít a valódi, életszagú kapcsolatoktól, mivel irreális idomokkal, méretekkel és viszonyokkal operál.

szeptember99

Az ókori Kínában ugyanolyan hangsúlyt fektettek a nõ kielégülésére, mint a férfiéra. Részletes, párbeszéd formájában írt, 'gyakorlatorientált' szexuális tanácsadó könyvekkel látták el a párokat. Ezek nyelvezete szemléletes metaforákban gazdag, s költõi elnevezéseket használtak a szeretkezés pozitúráinak leírására: 'a darvak összefonják nyakukat', vagy 'a nyúl nyalogatja a szõrét'. Nem bízták a véletlenre a pontos értelmezést, ezért aprólékos, minden részletében kidolgozott képekkel is illusztrálták e könyveket. Gyakran kapott az ifjú pár ilyen praktikus esküvõi ajándékot, például pompás ábrákkal díszített dobozt, amelynek kihajtható lapjain a különféle szexuális pozíciókhoz kínáltak változatos ötleteket. A kielégítõ, örömszerzõ szexuális aktusnak gyógyító erõt tulajdonítottak, s a helyesen ûzött nemi élet még akár a halhatatlanság útját is jelenthette