Pettyes ​katicám 34 csillagozás

Gyermekversek minden évszakra
Hétvári Andrea: Pettyes katicám

Tavasz, nyár, ősz, tél – négy évszak gyermekverseit tartja kezében a kedves Olvasó. A Pettyes katicám című kötetet elsősorban óvodás és kisiskolás korú gyermekek könyvespolcára ajánljuk. A kötet ritmusos versei alkalmazkodva a korosztály életkori sajátosságaihoz rendkívül könnyen tanulhatók, a nagyobb betűméret pedig megkönnyíti és örömtelivé varázsolja a hat és hét éves gyerekek számára az olvasást. A facebookos szerzői oldalán Rímtündérként ismert költőnő verseit óvónők és tanítónők százai tanítják, olvasók ezrei követik határainkon innen és túl. A Pettyes katicám kötet versei egyszerre játékosak és líraian szépek, Virágtündér, Meseváros, Tökhintó, Télbefőtt és Hapci király mind-mind a mesék birodalmába varázsolják kis olvasóikat.

80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632639499 · Illusztrálta: Baracsi Gabi

Hétvári Andrea: Pettyes katicám Gyermekversek minden évszakra

Nagyon szeretem a gyermekverseket és mondókákat, hiszen valahogy rímekbe faragva ad egy bizonyos dallamot az adott költeménynek.
Sokszor keresem az új alkotókat bízva abban, hogy felfedezek egy új kedvencet és az unokaöcséimnek megvehetem alkotásaikat.
A mostani kötetet már egy ideje nézegettem, mire megláttam az egyik kedvenc könyves webshopomban és akkor már tudtam meg kell, hogy vegyem.

A könyv külső illusztrációja és úgy az egész kötetre jellemző egy bizonyos kedvesség.
Baracsi Gabi rajzai csodálatosak, hiszen ha külön is megnézegeti az olvasó szinte önálló történetet kap általa, arról nem beszélve, hogy a szívem megtelt szeretettel, ahogy végig követtem olvasásom folyamán.
A bel tartalom, bár kedves sajnos többször éreztem, hogy az alkotó szinte ráerőlteti egymásra a rímpárokat. Voltak nagyon jó alkotások benne, de többnyire sajnos nem ezt éreztem.
Számomra ez a legeredetibb:

„Kis katica vagyok én,
hátamon a hét petty,
a pirosra rápottyantak,
kabátom így még szebb.

Ide-oda repdesek,
mozgatom a szárnyam,
virágokon megpihenni,
nincs is nagyobb vágyam.”

Összességében úgy érzem ez most nem tetszett annyira, bár azt el kell ismernem, hogy mindenképpen érdeklődést mutatok az alkotó további könyvei iránt.
Egy olvasásnak megfelelt.

Bea_Könyvutca P>!

Hétvári Andrea: Pettyes katicám Gyermekversek minden évszakra

A Pettyes katicám évszakok szerint csoportosítva tartalmaz nagyon édes verseket, melyek olvasásával egy különös világba repülhetünk el, egy igazi tündérvilágba, ahol Andrea a tündéranya és mindenkit ellát szépséges szavakkal és rímekkel, melyektől a világába belépők könnyed szárnyakra kelnek és boldogan lubickolnak a sorai között, szállnak virágról virágra, szivárványról felhőre, gyűjtenek esőcseppeket, köszönnek a madaraknak, barangolnak az erdőben, hallgatnak csengő-bongó madárdallamokat.
Szeretetre és gondoskodásra tanít, mutat példát minden egyes vers. Arra, hogy a gyerekek vegyék észre a körülöttük lévő szépségeket, az apró dolgokba is bátran feledkezzenek bele, gyönyörködjenek egy bogárban, egy virágsziromban, örüljenek egy szellőnek.
A könyvet csodás illusztrációk kísérik, finomak, légiesek, csodaszépek, a virágok gyönyörűek, a kisállatkák ölelni valóak. Melegséget, vidámságot, szeretetet sugároznak. Baracsi Gabi munkái.
Bővebben: http://konyvutca.blogspot.com/2020/09/hetvari-andrea-pe…

polimatilda I>!

Hétvári Andrea: Pettyes katicám Gyermekversek minden évszakra

Egy igazán aranyos és szép gyermek verses kötet. Az illusztrációk annyira elvarázsoltak, hogy több időt töltöttem el a nézegetésükkel, mint ameddig egy-egy verset tartott elolvasni. Egyébként nem vagyok egy nagy vers olvasó én magam, és nem is a célzott közönsége vagyok a kötetnek, de a kinézete kilóra megvett, még ha a versek nem is voltak annyira ütősek.

PTJulia P>!

Hétvári Andrea: Pettyes katicám Gyermekversek minden évszakra

Rímtündér verseskötetét olvasva úgy érezhetjük, hogy a költőnő egyenesen Weöres Sándor vagy Gazdag Erzsi köpönyegéből bújt ki elénk a 21. században. A sok csengő-bongó, énekelhető rím némelyike hajaz a nagy elődök verseire, de a kötet sok versében előbukkan a költőnő egyedi hangja is. Az egyik kedvenc versem, a Télbefőtt például igazán eredeti elképzelésről mesél. A könyvben a versek évszakok szerint vannak csoportosítva, azaz egy-egy évszakokhoz kötődnek.

El sem akarom hinni, hogy ez a könyv Baracsi Gabi első illusztrálása, annyira egységes, annyira gyönyörű. Számomra a 2020-as megjelenések egyik legszebben illusztrált kötete.

krlany I>!

Hétvári Andrea: Pettyes katicám Gyermekversek minden évszakra

Kedves aranyos versek. Jók a rigmusok, és a ritmus. Lehet rá dobogni, topogni, tapsolni, ami óvodás gyerekeknél nem hátrány. Tetszett az is, hogy időnként reflektál nagy elődökre. Ami viszont mindent vitt, az a gyönyörű, festménynek is beillő illusztráció. Időnként olyan hátteret, környezetet adtak a verseknek, hogy szinte megszólalt.

Hétvári Andrea: Pettyes katicám Gyermekversek minden évszakra

Versek, rajzok szépet szerető kicsiknek és nagyobbaknak. Óvodás korban szerintem minden lány szereti a katicás dolgokat – és itt nem csak a borító katicás, de kaptunk hozzá katicás hajcsatot és bélyegzőt is. Ajándéknak szántam, de sajnos a pandémiás helyzet miatt még mindig nálam dekkol és gyönyörködöm benne folyamatosan. Igen, többször eszembe jutott, hogy néhány könyv esetében a szöveggel együtt a képet is „idézni” kellene, mert annyira hozzá illik – ez épp ilyen. De hát a képek esetében még jobban gátololnak minket a közzétételben a szerzői jogok… legalábbis engem biztosan. Szóval lassan ott tartok, hogy azt veszem számítgatásba, hogy kinek kellene még megmutatnom. A versek egyszerűek, kedvesek, könnyen megtanulhatóak és mondogathatóak kicsiknek is. És egy gyerekkönyvnél ez a legfontosabb. Tartalom és forma: tökéletes!

Hétvári Andrea: Pettyes katicám Gyermekversek minden évszakra

Végre egy igazán jó óvodásoknak szóló verseskönyv. A kötet évszakokra bontva tartalmazza a verseket, amelyek mindegyike a körülöttünk lévő természet szépségeire hívja fel a figyelmet. Dallamos, ritmusos versek, könnyen megtanzlhatóak a kisebbek számára is.
A verseket kísérő illusztrációk pedig igazán bájosan, kedvesek, nagyon jól illeszkednek a versekhez.

julicsenge IP>!

Hétvári Andrea: Pettyes katicám Gyermekversek minden évszakra

A Pettyes katicám elsősorban óvodásoknak szóló kötet, amely évszakokra bontva tartalmaz mesebeli hangulatvilágú, ritmusos költeményeket. Pillanatok alatt elvarázsolja az olvasót, és egy olyan világba repíti, ahol mágikussá válnak a növények, állatok és természeti jelenségek.

Ancsúr>!

Hétvári Andrea: Pettyes katicám Gyermekversek minden évszakra

A könyv borítója annyira nem győzött meg, de a belsejéért, a tartalmáért megérte elolvasni. Élénk, hívogató rajzok, nagy betűs, hangulatos versek. Párat ki is írtam, mert annyira tetszett.
Hétvári Andrea közösségi oldalát is felkerestem, mert abban bízok, hogy ott további aranyos verseket fogok majd találni.

Póli_Róbert>!

Hétvári Andrea: Pettyes katicám Gyermekversek minden évszakra

Nagyon kedves versek vannak a Pettyes katicámban, így a címadó vers is az.
A versek a négy évszaknak megfelelően vannak „tematizálva” a kötetben.
Kisgyermekeknek kiváló felolvasási lehetőség; ritmikusak, harmonikusak (bár, megjegyzem, van egy vers, ami nagyon hajaz Weöres Sándor egy versére, igaz, inkább a dallam oldaláról ugrott be először).
Elég strapabíró kivitelnek tűnik a kötet.
Az illusztrációk szépek, közös olvasás közben biztosan megmozgatják a gyermekek fantáziáját.

PTJulia P>!

Hétfőn nyílik minden virág.
Kedden rózsás lesz a világ.
Szerdán szivárvány az égen.
Csütörtökön cinke libben.
Pénteken a tubarózsák
illatukat vígan szórják.
Szombaton a napfény ragyog.
Vasárnap már boldog vagyok.

Tavaszi napsoroló (6.oldal)

Hétvári Andrea: Pettyes katicám Gyermekversek minden évszakra

Kapcsolódó szócikkek: csütörtök · hétfő · kedd · péntek · szerda · szombat · vasárnap

TAVASZI ÁLOM

Fakopáncs kelteget viruló kerteket,
nefelejcs, őszike, gyönyörű, nőj ide!

Cinegék hangjai, ide is hallani,
piruló tátika, szeder és árnika.

Patakok hangjai, ide sem hallani,
hegyeken, völgyeken feketén csönd terem.

Guruló csillagok, figyelek, hallgatok,
tulipán, méz szaga, telihold, éjszaka.

PITYPANG

bóbitája
angyaloknak
trombitája.

Nikolett0907 P>!

Hétfőn nyílik minden virág.

TÉLI TÁNC

Vasárnap és szombaton
tél a kedvenc évszakom.
Nem kell iskolába járni,
indulhatok korcsolyázni.

A friss jégre mintát írok,
korcsolyámmal kanyarítok.
Szívem mélyén fény lapul,
az arcom is kivirul.

Amíg ülve dideregtek,
járok jeges táncot nektek.
Úgy suhancok, mint a szél,
kedvenc évszakom a tél.

befényli a világot.

Akácfa, bár kérhetnék
tőled egy kis mézecskét!
Édes,kedves cseresznye,
gyümölcsöd hadd szedjem le!

Fűtfa, lombod árnyat ad,

decembernek éjszakáján,
a világnak minden táján
veled ünnepel a Föld.

Kek P>!

Mire jó egy foltnyi csönd,
amit a hold égbe önt?

28. oldal, Csigaház (részlet)

Kakukkfű kell és kamilla,
a köhögést az gyógyítja.

45. oldal, Hapci király (részlet)

Verébnyom

Minden télen kiballagok