A ​nyűgös baba 5 csillagozás

Készüljünk fel a baba mentális fejlődésének 10 viharos, de csodás szakaszára!
Hetty van de Rijt – Frans Plooij: A nyűgös baba

Minden szülő szenved, ha gyermeke síróssá válik, nem eszik, és nem alszik rendesen. Az egyik jó hír az, hogy ezek a tünetek azt mutatják, a csecsemő csodálatosan fejlődik. A másik pedig az, hogy minden nyűgös időszak szinte hétre pontosan előre megjósolható. A 20 hónapnál fiatalabb gyerekek agyában időnként gyökeres változások zajlanak, a babák mentális fejlődése ugrásszerűen meglódul. A nyűgös baba azzal a tíz varázslatos fejlődési ugrással foglalkozik, amelyet minden baba megtesz élete első húsz hónapjában. A könyv részletes útmutatást nyújt a változást megelőző nyűgös hetekről, és ötleteket ad az új fejlődési szakaszban használható játékokhoz, tevékenységekhez, valamint más édesanyák őszinte vallomásaival teszi könnyebbé az egész család számára a fejlődés nehéz, de csodálatos heteit.

Eredeti cím: The Wonder Weeks – How to stimulate your baby's mental development and help him turn his 10 predictable, great, fussy phases into magical leaps forward

Eredeti megjelenés éve: 1992

Partvonal, Budapest, 2014
388 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155283567 · Fordította: Nádor Zsófia

BabusM
Hetty van de Rijt – Frans Plooij: A nyűgös baba

Hetty van de Rijt – Frans Plooij: A nyűgös baba Készüljünk fel a baba mentális fejlődésének 10 viharos, de csodás szakaszára!

Jelképesen ütöttem le a „Befejeztem” gombot, mert hivatalosan ma van a napja, hogy a könyv érvényességi ideje lejárt. De biztosan sokszor előveszem még, hogy erőt merítsek belőle. Vagy hogy más időkre emlékezzek a segítségével. Gyermekem életének harmadik hónapját kezdte, amikor véletlenül rábukkantam erre a csodás könyvre a könyvesboltban. Akkoriban már az egész családom hülyének és túl … nagyon sok mindennek tartott, amikor a gyerek viselkedésének visszásságaira panaszkodtam. Már-már én is hittem nekik, de akkor jött ez a könyv, és megmentette az ép eszemet és a megfigyelési képességeimbe, valamint a gyermekismeretembe vetett hitemet.
Nem mondom azt, hogy ez egy „használati útmutató a gyerekneveléshez” könyv, inkább csak azáltal teszi könnyebbé a nyűgös korszakok átélését, hogy tudja az ember, hogy nem ő az oka a dolgoknak. Na és persze az sem akármi, hogy tudod, mikorra várhatóak ezek a korszakok, ezért lelkileg is rá tudsz készülni a nehezebb napokra. Borzasztóan érdekes megtudni, hogy milyen fejlődési okból tesz új, meg új dolgokat a kicsi. És megdöbbentő, amikor a gyerek tényleg sorban elkezdi csinálni azokat a dolgokat, amiket a könyv előre megjósol. Ezért nagyon jó babnapló válhat belőle azoknak, akiknek nincs ideje vagy türelme külön jegyzeteket készíteni. Aláhúzod, bejelölöd, kiegészíted, mit csinált a tiéd is ezekből, vagy mit egy kicsit máshogyan.
Aztán a 20. hónap végén elkezdesz imádkozni azért, hogy valaki írja meg a folytatást, legalább a kamaszkorig…

Partvonal, Budapest, 2014
388 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155283567 · Fordította: Nádor Zsófia
Rézangyal
Hetty van de Rijt – Frans Plooij: A nyűgös baba

Hát, ha van igazi nyűgös baba, akkor az én gyerekem a mintapéldány. Hogy segített e a könyv? Leginkább is-is. Vannak benne jó dolgok, de mivel a gyermekem sajnos nem olvasta, hogy neki ezekre a dolgokra hogyan kéne reagálnia, így a könyv sajnos nem vált be.

Rena213
Hetty van de Rijt – Frans Plooij: A nyűgös baba

Nagy lelkesedéssel és lendülettel vetettem bele magam a könyv olvasásába. Rengetegszer elcsodálkoztam mennyire igazak a leírtak és hogy milyen lenyűgőző egy pici baba esze és fejlődése. Mivel nem naplószerűen olvastam az adott részt megfelelő korban, ezért a sok-sok infó kicsit keveredett és a hisztis szakakasz magyarázata túl egyhangú volt. Szinte mindig ugyanaz volt: a baba nyűgös, hisztizik, sír és anyukához bújik, erre a megoldás türelem. A fél csillagot igazából pont ezért vontam le mert itt már untam mindig ugyanazt olvasni. Viszont a fejlődés leírása, az új képességek bemutatása nagyszerű volt. Sajnálom hogy nem a kezdetektől olvastam és nem sajátom a könyv hogy jegyzetekkel nyomon követhetném az én drága fiam fejlődèsét, de ha tesókán gondolkozunk biztosan sort kerítek ennek a beszerzésére, és persze addig is minden leendő anyukának ajánlom, szinte már a kismama füzetek mellé adatnám kötelező tananyagként

timcsigirl

Nem minden módszer lesz megfelelő a mi gyerekünknek, úgyhogy ha elsőre nem aratunk sikert, próbálkozzunk, amíg rá nem jövünk, mi működik nála. A legjobb módja annak, hogy megvigasztaljunk egy síró babát, ha azt csináljuk, amit jókedvében a legjobban szeret.