Szerzetesek ​a horogkereszt és a vörös csillag árnyékában II. 0 csillagozás

Üldözött, börtönviselt jezsuiták, kapucinusok, karmeliták, keresztény iskolatestvérek, lazaristák, marianisták, maristák, mechitaristák, minoriták, piaristák szenvedéstörténete
Hetényi Varga Károly: Szerzetesek a horogkereszt és a vörös csillag árnyékában II.

Hetényi ​Varga Károly
(Hosszúhetény, 1932. okt. 7. – Pécs, 2002. jan. 2.)

Ő tette nálunk a legtöbbet azért, hogy II. János Pál pápa szándéka szerint megismerjük XX. századi vértanúinkat és hitvallóinkat. A nemzetiszocializmus hazai áldozataival kezdte. De mire kötete, az Akiket üldöztek az igazságért 1985-ben megjelenhetett, ő már megkezdte az anyaggyűjtést a vörös diktatúra áldozatairól.
Jól tudta, hogy a kevés iratanyag sem értelmezhető helyesen a személyes visszaemlékezések nélkül. A még élő meghurcoltak vallomásait hatalmas munkával – felesége áldozatos segítségével – rögzítette.
(Rosdy Pál, Új Ember, 2002. jan. 20.)

Életét, tehetségét és fáradhatatlan szorgalmát áldozta arra, hogy a hitükért üldözött magyar papok, szerzetesek és világi hívők történetét megörökítse.
Ezzel a kőnél és fémnél maradandóbb ragyogó szellemi emlékművet állított mindazoknak, akik a horogkereszt és a vörös csillag ateista terror… (tovább)

Lámpás, Abaliget, 2002