Heston ​Blumenthal otthon 2 csillagozás

Izgalmas és praktikus receptek a kísérleti gasztronómia mesterétől
Heston Blumenthal: Heston Blumenthal otthon

Heston Blumenthal neve szétválaszthatatlanul összeforrt a molekuláris gasztronómiával. A lenyűgöző és bizarr receptjeiről, különleges eszközöket használó főzési technikájáról ismert séf legújabb könyvében a konyhaművészetet egy új oldalról közelíti meg: az izgalmas ételek leírása mellett megosztja azokat a háttér-információkat, amelyek segítségével mi magunk is kreatív, kísérletező kedvű szakácsművészekké válhatunk.

A kötetbe összegyűjtött klasszikus, különleges vagy éppen meglepő ételek elkészítéséhez nincs szükség bonyolult eljárásra, de néhány receptnél Heston Blumenthal a modern technika vívmányait is beveti. Bemutatja, mi miért és hogyan történik a főzés közben. Hasznos tippekkel és furfangos trükkökkel ismertet meg, miközben olyan érdekességekről mesél, amelyek örökre megváltoztatják a főzésről alkotott elképzeléseinket.

Alexandra, Budapest, 2014

meseanyu P>!
Heston Blumenthal: Heston Blumenthal otthon

Heston Blumenthal: Heston Blumenthal otthon Izgalmas és praktikus receptek a kísérleti gasztronómia mesterétől

Kicsit őrült ez a fickó, ugyanakkor nagyon szimpatikus is. Mániákusan, maximális háttértudással, hipermodern technikával űzi a főzés tudományát, ugyanakkor végtelenül kreatív, kísérletező kedvű, és erre biztat minket is. Szerintem ennyire részletes, mindenre kiterjedő munkát még nem olvastam a főzésről, rengeteg érdekességet megtudtam. Az ételek többsége, amikről ír, nekem túl macerás otthon elkészíteni, de étteremben nagyon szívesen megkóstolnám őket.