Horimiya ​1. (Horimiya 1.) 26 csillagozás

HERO: Horimiya 1.

A sweet „aww”-inspiring tale of school life begins!!

At school, Kyouko Hori is known for being smart, attractive, and popular. On the other hand, her classmate, the boring, gloomy Izumi Miyamura tends to get painted as a „loser fanboy.” But when a liberally pierced and tattooed (not to mention downright gorgeous) Miyamura appears unexpectedly on the doorstep of secretly plain-Jane homebody Hori, these two similarly dissimilar teenagers discover that there are multiple sides to every story…and person!

Eredeti megjelenés éve: 2011

192 oldal · puhatáblás · ISBN: 9780316342032 · Illusztrálta: Daisuke Hagiwara
ISBN: 9780316356572 · Illusztrálta: Daisuke Hagiwara
180 oldal · ASIN: B0169ATMSA · Illusztrálta: Daisuke Hagiwara

diamondfox>!
HERO: Horimiya 1.

Én ezt már olvastam, de elfelejtettem, hogy ennnnnnyire vicces :D
A rajzolás 5 csillagos, kellemes mértékben váltakozik a chibi figura a normális ábrázolással. Sok vicces jelenet van, azért hülyének néznek szerintem, hogy magamban nagyon vigyorgok a monitorra – de muszáj egy kis változatosság a munka monotonjában :)
Aranyos, hogy mennyire hétköznapi gondokkal kell ennek a bolond párosnak megküzdeni, még Miyamura indokait megértem, de Kyoko-ét már kevésbé – miért is gond, hogyha megtudják, hogy kisegít otthon? :/

Ruby P>!
HERO: Horimiya 1.

Nagyon tetszett a felütés, és maga a történet is jó volt.
Szimpatikusak a karakterek, és ami nagyon sokat hozzáad, az Hori és Miyamura dinamikája. Kisegítik egymást, ott vannak a másiknak, és emellett nagyon viccesek is tudnak lenni.
Ezen a mangán többször is kuncogtam olvasás közben, tehát nekem működött a humora is.
A mellékszereplőkből nem kaptunk olyan sokat, de egyelőre úgy érzem, ők is a helyükön lesznek.
Egyelőre nem látom, merre tart a történet, ezért talán kicsit könnyebb is volt letenni a kötet végén.
Érdekel a folytatás, de nem érzem azt, hogy megőrülök, ha nem szerzem meg azonnal. :D

Lilla_Miko>!
HERO: Horimiya 1.

Első találkozásom a mangával, és eddig nagyon tetszik. A rajzolása szemet gyönyörködtető, és van benne bőven vicces jelenet. Imádom a chibiket is. Egyelőre nem tudom, hova fog kifutni a történet, de szívesen olvasok róluk. És úgy érzem, ha végzek pár kötettel, meg kell néznem az animéjét is, hátha az is ilyen jó. ^_^

TiaManta>!
HERO: Horimiya 1.

Nem értem ezt a csajt. Mit szégyell ezen? Ez valami újabb tini fóbia?
No mindegy lépjünk tovább… hosszú szempilla a pasin, khmm milyen férfias és fontos jellemező stb,… hű hát ez sem túl új, de eddig nem tépem a hajam tőle. Még itt. Azután kimondanak életszerűtlen dolgokat, és lereagálja HP módra, de úgy amit minden második shoujoban látok. *sóhaj* Mint ahogy két külön világ a tiétek kötelező dobálása az új random palitól / csajtól aki eddig meg sem szólalt.. Húúú rivális….
Pedig amúgy egy jó kis hangulatos manga lenne, ha … ha nem lenne az átlagba be illeszkedni akaró tömeg termék. Vannak azért jó pontjai. Hiába várom a Love Com utódot, sosem jön el.

fruppy>!
HERO: Horimiya 1.

Az egész @diamondfox hibája! :D Lassan befejezem a KHNM-t, de akárhányszor feljöttem molyra csak azt láttam, hogy @diamondfox új értékelést írt Horimiya-ról és mivel még nem olvastam, de az értékesek nagyon cukik voltak, így egyszercsak azt vettem észre, hogy meg van nyitva online a manga és már bőven az első kötet közepénél járok… xD
Nagyon cuki történet, imádom! Olyan kis egyszerű, de annyira aranyos és vicces!!
Nem értem amúgy Hori miért titkolja, hogy ő otthon a „kis anyuka”… Szerintem semmi ciki, égő, szégyellni való nincs abban, hogy megbízható, kötelesség tudó és gondos tinédzser, akire nyugodtan rá lehet hagyni egy kistesót meg egy egész házat! uwu Sőt, szerintem ha többen tudnának erről a titokról, akkor biztos többen be is segítenének, mint Miyamura :3
Miyamura titka viszont annál nagyobb xd Nem is értem, hogy lehetséges, hogy ennyire szét van pc-zve meg tetkózva ilyen fiatalon xDDDD De nagyon rendes gyerek, rögtön szimpatikus lett és jól összeillenek Horival! ;w;
Ishikawa pont olyan, mint KHNM-ben Igarashi (még a nevük is olyan hasonló!); nem tudom, hogy kedvelem, vagy inkább ellenszenves .    .

Egy biztos: tuti folytatni fogom ezt a sorozatot – csak érjek a végére a másik kettőnek, amit már elkezdtem! xD

Sylveris>!
HERO: Horimiya 1.

Szerettem ezt az animét :D Igazi slice of life. Nonsense hogy Hori mit szégyell annyira.

Lehvira>!
HERO: Horimiya 1.

Igazából aranyos, de egyszerű történet, a rajzolása pedig nagyon szép, jó ránézni.
Az viszont tény, hogy nem értem Hori mit van úgy oda, semmi szégyellnivaló nincs abban, hogy vigyáz az öccsére és konkrétan ő viszi a háztartást. Szerintem nagyon becsülendő, hogy ilyen fiatalon képes erre :) Arról nem is beszélve, hogy ilyen jó nővére Sotának, akin látszik mennyire szereti őt.
Miyamura pedig egy imádnivaló babszem, bár tény, hogy nincs sok férfias tulajdonsága :D Ennek ellenére nagyon remélem, hogy nem vágatja le a haját, mert nagyon jól áll neki, amikor hátrafogja.

SharkY P>!
HERO: Horimiya 1.

Messzemenőkig az eddigi egyik legaranyosabb manga amit valaha olvastam off

Két, eddig elrejtett arc találkozását mutatja be a lehető leghumorosabb és legszerethetőbb formátumban – a két főszereplő bár különbözik, mégis elképesztően jól működnek együtt, köszönhetően a lényüknek, melyeket a világtól elzárva tartanak.

Nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz a többi rész, de már kedvenc szinten van :D !

K_A_Hikari I>!
HERO: Horimiya 1.

Az animét láttam, azt nagyon szerettem, gondoltam beleolvasok a mangába is. Hát, azt hiszem, most az anime jobb.
Ez sem volt rossz, a rajzolása nagyon szép, és a történet is megmosolyogtató, de nem kötött le annyira, mint az anime.
És továbbra se értem, hogy miért kell „a másik énüket” titkolni a suliban. Nincs benne semmi szégyellnivaló szerintem.

Anomalygirl17>!
HERO: Horimiya 1.

A romkom trükkös műfaj. Nehéz megmondani, hogy pontosan mit is kapunk, ha csak a tartalomjegyzéket nézzük. Legtöbbször egy általános romkomot kapsz elviselhetetlen karakterekkel, máskor pedig olyasmit, mint a Horimiya.
Igaz, vannak benne klisés jelenetek, átlagos, talán még unalmas karakterek is és az elejétől kezdve úgy indul a történet, hogy egy „nyálas romcom” legyen, de ezt a célt bőven túlszárnyalja szerintem. :)

Horimiya sorozat · Összehasonlítás