Hátamon ​fekve szaladgálok 6 csillagozás

Hernádi Gyula: Hátamon fekve szaladgálok

Szkafander. ​Volt egyszer egy tudós, aki a föld középpontját kutatta. Készített egy szerkezetet, amely le tudott jutni egészen a föld magjáig. Csináltak neki egy olyan hőálló szkafandert is, amelynek nem ártott a sok ezer fokos, folyékony tűz. Leereszkedett a füstölgő kőzetek között a mélybe. Legnagyobb csodálkozására ember formájú élőlényeket talált a tüzes tengerben. Tűz volt a testük, csodálatosan szépek voltak. Meglátott ott, a tenger mélyén egy gyönyörű, lángoló lányt. Beleszeretett. A lány is állandóan ott úszkált körülötte, ő is beleszeretett a tudósba. Imádták egymást, de nem nyúlhattak egymáshoz, hisz a tudós azonnal hamuvá égett volna, ha kilép a szkafanderéből. Eljött az idő, amikor a tudósnak vissza kellett jönnie a föld felszínére. Jelbeszédük segítségével elmondta a lánynak a szomorú hírt.
A lány nem nyugodott bele a válásba, ő is készíttetett magának nagyon gyorsan egy szkafandert. Ez másféle volt, mint szerelmese védőburka, ez a fagy ellen védett.
Amikor… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1987

Magvető, Budapest, 1987

tgorsy>!
Hernádi Gyula: Hátamon fekve szaladgálok

Többször felmerült bennem: minek is olvasok én? Nem ezt a könyvet vagy Hernádit, hanem úgy egyáltalán!
Sokan el vannak ájulva a posztmoderntől, Hernádit meg nem olvasnak.