Hermann Veronika (szerk.) · Gács Anna (szerk.) · Hamp Gábor (szerk.) · Bárány Tibor (szerk.)

Tudástermelők, ​kapuőrök és véleményvezérek 1 csillagozás

Hermann Veronika – Gács Anna – Hamp Gábor – Bárány Tibor (szerk.): Tudástermelők, kapuőrök és véleményvezérek

Mit ​jelent a hozzáértés és a szakértői tudás egy olyan világban, amelyben – a digitális fordulat önképe szerint – elvileg bárki könnyedén hozzáférhet a speciális információkhoz? Milyen szerepe van a professzionális szakértői ismereteknek a társadalmi térben és a hétköznapi életben? Melyek azok a tudások, amelyek hamarosan feleslegessé vagy csereszabatossá válnak? Milyen változásokat eredményeznek ezek a folyamatok a művészetek, a tudományok, a fogyasztói kultúra és a politikai tér viszonyában? Milyen identitásmodellek tudják felvenni a versenyt a digitalizáció okozta változásokkal? Milyen kommunikációs gyakorlatok képesek meggyőzően közvetíteni a szakértői tudást a laikusok számára? Kötetünk tanulmányai – általában konkrét példák elemzésén keresztül – ezekre a kérdésekre keresik a választ. A szerzők higgadtan számba veszik, mi mindennel jár és milyen további változásokat hozhat a saját tudásterületükön a szakértelem devalválódása, és mennyiben írható mindez a technológiai… (tovább)

Typotex, Budapest, 2022
140 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634931904