Nagy ​csaták 16. 2 csillagozás

A magyar függetlenségi háború, 1849
Hermann Róbert: Nagy csaták 16.

A ​kötet az 1849. évi magyar függetlenségi háború nyolc fontos összecsapását és várostromát mutatja be.

Elsőként a délvidéki szerb ellenállás jelképének számító szenttamási sánctábor négy ostromának történetéről olvashatunk. Ezt követi a magyar hadtörténelem egyik legsikeresebb hadjárata, az 1849. április eleji gödöllői hadművelet, majd a tavaszi hadjárat lezárást jelentő budai ostrom bemutatása. Részletesen olvashatunk a szabadságharc egyik leghosszabb, végül magyar sikerrel záruló ostromműveletéről, Arad bevételéről. A nyári hadjárat sorsdöntő összecsapásai közül Görgei és az orosz fősereg 1849. július 15-17. közötti háromnapos váci csatáját, majd a Petőfi halála miatt híressé vált július 31-i segesvári ütközetet mutatja be a kötet.

A szabadságharc utolsó magyar sikere az augusztus 3-i komáromi kitörés volt; ennek bemutatása után a szabadságharcot katonai értelemben eldöntő augusztus 9-i temesvári csata történetével ismerkedhet meg az olvasó.

A kötetet… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nagy csaták Duna International

Popovicsp87 P>!
Hermann Róbert: Nagy csaták 16.

Hermann Róbert: Nagy csaták 16. A magyar függetlenségi háború, 1849

Ez a kiadvány már egy ideje off az éjjeliszekrényemen porosodik, mivel egyszer már elkezdtem, de hamar félbehagytam.
Az oka igen egyszerű: nagyon tömény, és unalmas volt. Ez persze relatív, mert aki szereti a neveket és a számokat, az itt dúskálhat bennük, számukra ez a kötet nagyon érdekfeszítő lehet.
Szerencsére sok kép is került bele, így tudunk a nevekhez arcokat kapcsolni, valamint korabeli grafikák, a hadseregekhez tartozó egyéb tárgyakat is megnézhetünk.
A csaták leírásának végén van egy-egy összesítés, statisztika off, valamint a hadműveleti seregmozgások is bemutatásra kerülnek.