Kossuth ​hadserege, Kossuth fővezérei 3 csillagozás

Hermann Róbert: Kossuth hadserege, Kossuth fővezérei

A kötet Kossuth 1848–49-es tevékenységé három, egymással szorosan összefüggő kérdéskör alapján vizsgálja. Az első kérdés: milyen szerepet játszott Kossuth az önálló magyar hadsereg létrehozásában – azaz megalkotója volt e haderőnek, vagy csak továbbfejlesztője a Batthány Lajos miniszterelnök elkezdett munkának? A második kérdéskör: Milyen szerepet játszott Kossuth a honvédsereg tábornoki karának megteremtésében? Választásait mennyiben befolyásolták egyéni rokon- és ellenszenvek, politikai szempontok? Végül: Mennyire voltak szerencsések az egyes hadseregek, illetve az egész honvédsereg fővezéri posztjának betöltésével kapcsolatos választásai? Valóban a Görgeihez való viszonya volt a meghatározó, vagy inkább Bemet favorizálta? Hogyan lett a tökéletesen alkalmatlan Dembinskiből kétszer is a fősereg vezére, s miért nem lett az 1849 nyarán alkalmas Vetter Antalból? Törekedett Kossuth arra, hogy Ő maga vegye át a fővezérséget, s ha igen, miért nem valósult meg e szándéka?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A Hadtörténeti Intézet és Múzeum Könyvtára HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum

Argumentum, Budapest, 2007

Tiger205>!
Hermann Róbert: Kossuth hadserege, Kossuth fővezérei

A szerző (szerencsés vagyok, van módom személyesen ismerni) hozza az általa elvárható igen magas színvonalat!!!
Megismerhetjük 1848-49 kulisszatitkait, ellentmondásait, a romantikus lelkesedéstől a becsvágyon át – a borúlátásig.
Mindenkinek ajánlom, mert olvasmányos!