Panna ​közlekedni tanul 6 csillagozás

Panna ​közlekedni tanul mesekönyv:

– Nemcsak mese!
– Sok-sok mondókát tartalmaz, melyet a gyermek rögtön memorizál.
– A mesekönyv a gyermek nyelvén vezet végig a biztonságos közlekedés alapjain.
– A főhőse egy óvodás korú kislány, akivel gyermekünk első pillanatban barátra lel.
– A mesekönyvben található közlekedési táblákat ábrázoló kártyák segítségével játékosan taníthatjuk meg gyermekünket azok jelentésére.
– A vidám történetek és a játékos mondókák együtt, és külön-külön is izgalmasak, élvezetesek.
– A színes képek, a játékos megoldások, a gyermek képzelőerejét, problémamegoldási- és kifejezőkészségét fejlesztik.

Kedves Szülők, Kedves Gyerekek!

Az Országos Mentőszolgálat szóvivőjeként én szoktam beszámolni esténként a
televízióban a balesetekről, elmondom, hogy hányan és mennyire súlyosan sérültek meg, amikor az autók összeütköztek, vagy amikor az úttestre kiszaladó gyermekeket ütött el
egy kocsi.
(tovább)

k_annamaria P
Hermann Marika: Panna közlekedni tanul

Nagyon aranyos, könnyen megtanulható mondókákon, játékosan tanítja meg a gyerekeket a helyes közlekedésre.Gyerkőc megismerte a stop táblát. Éljenek a KRESZ pályás játszóterek. Bár Ő a „nem nem” táblának nevezi.
Fontos, hogy már a kicsik is tudjanak helyesen közlekedni, nem olyan vad motoros módjára.Ez a könyvecske remek segédanyag lehet.

gab001 P
Hermann Marika: Panna közlekedni tanul

Mivel már a második konyvem a szerzőnőtől, így már volt némi elvárásom a könnyvel szemben. Panna hazafelé az óvodából az anyukájától megtanulja a közlekedésre vonatkozó legfontosabb szabályokat. A magyarázatok egyszerűsége mellett nagyon tetszett, hogy egy-egy mondóka szolgálja a jobb megértést. Mindehhez pedig szép és kellő mennyiségű rajz is társul. Hasznos könyvecske.

Tíci SP
Hermann Marika: Panna közlekedni tanul

Ezt is unokatesók hozták a mamához, nekünk még nagyon sok benne a szöveg, de én azért elolvastam. Anyám, akkora gáz kínrímek vannak benne, hogy majdnem felkötöttem magam. Ráadásul ez a Panna sem tűnt egy okos gyereknek, nem igazán kedveltem meg. Ezer biztos, hogy ez nem lesz a polcunkon, ha fegyvert fognának a fejemhez, maximum akkor olvasnám el még egyszer.

dianna76 P
Hermann Marika: Panna közlekedni tanul

A kisgyermekek számára a városi közlekedésnek van egy fontos alapszabálya: Ne engedd el a téged kísérő felnőtt (esetleg nagyobb gyermek) kezét!! Nos, ezt a szabályt az óvodás korú Panna mindjárt a történet elején megszegi, melynek következtében az autók között találja magát az úttesten. Hogy ez ne legyen elég, a kötetben még két alkalommal elengedi édesanyja kezét és rohan… A gyerekek pillanatok alatt kitépik kezüket a felnőttéből, hát nem ezt a tilalmat kéne elsőként megtanítani nekik? Ezt hibának érzem a könyvben! Amúgy aranyosak voltak a közlekedési szabályokat tanító versikék. Az illusztrációk nem tudtak mély nyomot hagyni bennem.

petrozy
Hermann Marika: Panna közlekedni tanul

Tetszettek a prózai szövegbe ékelt versek a gyerekeknek. A gyalogos közlekedés legalapvetőbb szabályait tudatosítja. Jó kiegészítés és segítség ez nekünk, kisgyermekes szülőknek. Lehetett beszélgetni a mese után Panni viselkedéséről, mi volt helytelen és mi helyes.