Kamaszkorom ​legszebb nyara 36 csillagozás

Herman Raucher: Kamaszkorom legszebb nyara

Hermie ​és a haverjai Nantucketban töltik a nyarat. Tizenöt évesen belobbannak a hormonjaik és minden vágyuk egy női test. De fogalmuk sincs, mit kezdjenek a lányokkal. Aztán Hermie találkozik a gyönyörű Dorothyval, a huszonéves katonafeleséggel és fülig belezúg… – Kona (Emerald City)

Időnként valaki vagy valami magasan a hétköznapi létsík fölé emeli az embert, és addig soha nem tapasztalt szépséget vagy örömet érez, és ettől valahogy örökre megváltozik. Így hatott rám a Kamaszkorom legszebb nyara. – Francis Keegan

Miért van, hogy egy felnőtt férfi és egy kislány szerelmét bűnnek tartják, míg a kiskorú fiú és a felnőtt nő szerelmét megható beavatásnak? – JHY (Alabama)

Csodálatos kalandozás az időben, mikor háború és halál szakította széjjel az emberek életét, de a szerelem tovább virágzott. – S.L. Mehegan (NY)

Robert Mulligan legendás filmje nálunk is nagy sikert aratott. Három kamaszfiú nyaral a háború kitörése után New England szigetén.… (tovább)

Eredeti cím: Summer of 42

Eredeti megjelenés éve: 1971

Kiadói ajánlás: 16 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Aranytoll Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2011
232 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632453408 · Fordította: Rindó Klára, Szabados Tamás
Könyvmolyképző, Szeged, 2011
232 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632455228 · Fordította: Rindó Klára, Szabados Tamás

Herman Raucher: Kamaszkorom legszebb nyara

Ez az a könyv, amiről aztán végképp nem tudok elfogulatlan véleményt mondani.
Ott kezdődik ,hogy a film (és annak varázslatos zenéje) régóta kedvencem volt. Sosem felejtem el, amikor először láttam. Kamasz voltam, már mindenki aludt otthon, kapcsolgattam a tévét és akkor bukkantam rá valamelyik csatornán. És persze, hogy nem mentem aludni!
Nagyon tetszett a film, kamaszkori énem tökéletesen beleélte magát a történetbe.
Azóta többször is láttam már. Nemrég tudtam meg, hogy könyv is készült belőle. Ami – mint kiderült – ugyanolyan szuper, mint a film. Némely dologban több, másban kevesebb. Több például abban, hogy Hermie humoros monológjai közül több nem volt benne a filmben. Olvasás közben viszont nem gyönyörködhettem a Dorothy-t alakító Jennifer O'Neill-ben…bár ez nem teljesen pontos, hiszen Dororthy-t másképp már nem is tudtam volna elképzelni.
Attól nagyon jó a könyv, hogy tökéletesen vissza tudott hozni kamaszkori érzéseket, gondolatokat. Őszintén, kamaszkorában melyik férfitársam nem álmodozott arról, hogy
egy Dorothy-hoz hasonló, nála érettebb szépség avatja férfivá? De ami ennél is több, ki nem álmodozott az igaz szerelemről?
Ami Hermie és Dorothy között történt, az több volt, mint egyszerű szex – romantikus lelkem legalábbis így látja. Sokkal több volt, hiszen Hermie beleszeretett Dorohy-ba. Úgy gondolom ,hogy már a táncjelent közben félig férfivá változott,azzal, hogy támaszt, átmeneti vígaszt tudott nyújtani egy gyászoló nőnek.

Hermie egyébként nem más,mint az író, Herman Raucher, aki a saját élményeit írta meg.
A film és a könyv megjelenése után számos levelet kapott olyan nőktől, akik Dorothy-nak állították be magukat. A sok levél között volt egy, ami tényleg az igazi Dorothy írt, és amelyben azt tudakolta, hogy lelki sérülést okozott-e az írónak… valamint tudatta, hogy újraházasodott és nagymama lett. Hermie többé soha nem hallott Dorothy-ról. Nem tudta megtalálni, nem volt cím megadva…

Zene: https://www.youtube.com/watch…

RandomSky>!

Mást vártam.
Ez mondjuk simán lehetne az első szerelmek vagy egyebek jelmondata is, de konkrétan erre a könyvre értem. Mást ígért, mást sugallt. Az is benne van, de a kb. 230 oldalból úgy max. 15-ön. Persze nincs azzal semmi gond, hogy a főszereplő-mesélő és társai kő idétlen kamaszok, gondolom, én sem voltam sokkal jobb. Azzal sincs gond, hogy valójában nincs benne, miért volt meghatározó az a bizonyos első élmény Hermie-nek – nem kell, hogy leírjon minden erotikus vagy romantikus részletet, hogy értse az ember (pláne a' én koromba'), hogy az egész életére hatással volt. De a jobbára sorok közé rejtett szépséget, romantikát, áldást és bánatot kinyírja, hogy a stílus a regény zömében közelebb van a Forró rágógumi filmek fiatalabb nézőkre optimalizált verziójához, mint amit a kor és környezet alapján vártam. Pedig végül is miért lettek volna kevésbé idétlenek ’42-ben, a világháború idején a kamaszok, mint akár most? Nyilván az én elvárásaimmal volt itt gond. De még azokat is elengedtem volna, ha az író a végén, amikor úgy minden ott lehetett volna, képes volt szó szerint elszarni a hangulatot.
A filmet nem láttam, lehet, az jobb. És biztosan van egy rakat másik könyv meg film, ami úgy mesél legszebb nyarakról, ahogy az az én fejemben is van. Most hirtelen csak Celia Rees-től a Vágyak évadja jut eszembe, meg a Lopott szépség c. film. De még ezekkel együtt sem volt ez rossz olvasmány, csak mást vártam.

Erázs>!
Herman Raucher: Kamaszkorom legszebb nyara

Hangulatos könyv de nem tudta ugyanazt az élményt adni, mint a film. Szerintem a férfi olvasóknak ez többet ad – őszintén szólva a kamasz szemszög nekem nem jött be, mivel minden csak a szexre volt kihegyezve. Kicsit mást vártam ettől a könyvtől.

jaspi>!
Herman Raucher: Kamaszkorom legszebb nyara

A kiadó 16 éves kortól ajánlja, de szerintem több idő kell hozzá, hogy az ember igazán értékelni tudja ezt a könyvet. Nekem nagyon jól esett, hogy sok év távlatából tudtam a regény segítségével visszagondolni a kamasz kor nehézségeire. Talán ez a távolság is hozzájárult ahhoz, hogy nagyon tetszett ez a regény! Jó volt meglátni a történet humorát, időnként hangosan nevetni a leírtakon. Jól esett nosztalgiázni, vissza lassulni azokba az időkbe amikor még számítógép és google segítsége nélkül kellett választ találni a kérdésekre. Érdekes volt látni, hogy a szexuális forradalom után, 1971-ben megjelent regény miként gondol vissza a második világháború alatti időben élő kamaszokra.

readingsogood P>!
Herman Raucher: Kamaszkorom legszebb nyara

Nem nekem való ez a könyv, azt hiszem ebből a korszakból már kinőttem. Egyedül a végkifejlet miatt kap ennyi csillagot ez a könyv, amúgy még ennyit sem kapott volna. Untam olvasni, és egy szenvedés volt. Nem szoktam félbehagyni könyvet, de ezt majdnem letettem. Szerencse, hogy mást is olvastam ezzel egyszerre, így sikerült erőt vennem magamon, hogy befejezzem ezt is.

anesz P>!
Herman Raucher: Kamaszkorom legszebb nyara

Összességében nem volt annyira szörnyű, bár kétségkívül nem én vagyok a célközönség. Sokszor untam ezt a nyavalygást. Néha azért fel-felnevettem. Valójában azonban inkább szomorú ez a mű. A felnőtté válás nehéz dolog, és itt erről van szó. Barátság, lányok, szerelem, udvarlás, felnőtté válás.
Csak egy kihívás miatt olvastam el, végül is nem bántam meg, de soha többé nem fogom újra a kezembe venni. Ez fiús könyv. A borító azért nagyon kreatív.

Herman Raucher: Kamaszkorom legszebb nyara

Amíg olvastam 15 éves kamaszfiú voltam, és ez nem kis írói teljesítmény lévén, hogy 31 éves nő vagyok. Magával ragadó könyv.

Azt pedig már utólag a wikipédiának hála tudtam meg, hogy Hermie az maga Herman Raucher, és ez olyannyira valós történet, hogy a könyvből készült film bemutatása után az író kapott egy levelet Dorothy-tól.

Selerdohr>!
Herman Raucher: Kamaszkorom legszebb nyara

Imádtam az esetlenségét, a humorát és a nosztalgikus fájdalmát is.

cherryd>!
Herman Raucher: Kamaszkorom legszebb nyara

Nagyon-nagyon jó könyv! Kellemes kikapcsolódás volt, és visszarepített a nem-olyan-távoli kamaszkoromba :)

belata>!
Herman Raucher: Kamaszkorom legszebb nyara

Természetesen láttam a filmet már régen akkor nagyon tetszett,a három kamasz.

Most olvasva más volt ,az esetlen kamaszok akiknenek csak az jár az eszükbe hogy lépjék át a felnőt kor küszöbét.
Hermie szerelme a gyönyörű Dorotyba megható,amig a háború gonoszsága közbe nem szól.
Most tudtam meg hogy Hermie az iró,önéltrajzi ihletésű.

EgyKönyvmoly>!

Elszédült és le kellett ülnie. A feje zavaros, örült, szédült volt. Vagy szerelem, vagy kolera, remélhetőleg az utóbbi, mert az gyógyítható.

Lancaster>!

A moziban uralkodó félhomályban először csak annyit látott, hogy Hermie keze döglötten hever Aggie vállán, akár egy nagy omlett.

Wiggin77 P>!

A nő olyan szép, mosolygós, zöld szemű, hosszú lábú, hogy a fiúknak hasra kellett fordulniuk, különben az antennájuk befogta volna a rendőrségi adást.

dittta>!

A történet idején Hermie éppen szétvetett lábbal ült a serdülőkort a férfikortól elválasztó szögesdrót kerítésen.

Lancaster>!

Hermie gyorsan megfordult, hogy még egyszer újra láthassa az asszonyt, lefényképezhesse emlékei albumába, kirakja szíve falára. DE addigra már elment, és csak fehér tornacipőjét látta befordulni az egyik sarkon. Egy kopott farmeros nő volt, semmi más. A harmonika megint kegyetlenül hamis lett, mert Oscy nem tudott játszani.

Lancaster>!

Vajon tudja, hogy érte folyt a harc? Volt fogalma róla, hogy halálos küzedelemre hívta ki érte Basil Rathbone-t és Lugosi Bélát?

Ólomöntő>!

A víztornyon három fiú ült mellkasáig fölhúzott lábbal, vállvetve a hasas víztartályon körbefutó, keskeny járdán. Önmaguk társaságára hagyatkozva kegyetlenül unatkoztak.

Wiggin77 P>!

Hol az a Miriam? Kicsavarom belőle a szuszt. Ha kialszanak a fények, elkapom azokat a didkókat, és úgy lengek rajtuk, mint Tarzan!

dittta>!

A hölgy egyik csomagja megbillent és csúszni kezdett, de valahogyan sikerült leeresztenie a földre, mielőtt még elszakadt volna a papírzacskó. Mikor lehajolt, hogy újra fölvegye, egy másik csomag kezdett el imbolyogni. Eleve vesztes küzdelem volt, és végül az összes zacskó a földre pottyant, és tényleg elveszetten állt fölöttük. Szomorúság rakott szoknyában. Reménytelenség szürke kardigánban.