Ördög ​nagykutya lett (Ördög 2.) 4 csillagozás

Egy pulikutya önéletrajza
Herke Rózsa: Ördög nagykutya lett

Az akkor volt, amikor az ABC-t kezdtem tanulni, hogy vitázzam a mamával: Én író kutya akarok lenni!
Sejtettem, hogy nem könnyű író kutyának lenni, de szorgalmas voltam. Sok éjszakán át krikszkrakszoltam. Így született meg az önéletrajzom első könyve, az ÖRDÖG.
A tolmács néni és több gyermek biztatására megírtam a második könyvet is, mert hát közben nagykutya lettem, és ennek a történetét is lekrikszkrakszoltam. Olvassátok el.
KIS BARÁTAIM
és írjátok meg a kiadónak vagy nekem, hogy a krikszkrakszolásom elég érthető lett-e, és a tolmács néni jól tolmácsolt-e? Én Kugyahűséggel írtam meg, amit megírtam, mert a hűség nálunk kutyáknál nagyon fontos. Az emberek talán nem is tudják, hogy mi az a hűség, ragaszkodás, és azért születnek meg a nagyördögök. Néha hőzöngök, rájuk gondolok. Nem értem őket! Mert én egyszerű pulikutya vagyok, de hűséggel krikszkrakszolok minden olvasó számára, mint nagykutya is maradok szeretettel ÖRDÖG, a szuperdog.

Magánkiadás, Budapest, 1988

Herke Rózsa: Ördög oda-vissza, oda meg vissza Egy pulikutya önéletrajza / Folytatás és végszó

Ördög sorozat · Összehasonlítás