A ​törött fül (Tintin kalandjai 6.) 17 csillagozás

Hergé: A törött fül

Tintin, a riporterfiú, izgalmas, különös és meghökkentő kalandokba keveredik bármerre is jár!

Ebben a könyvben Tintin megfejti egy különös csonka szobor titkát, megtudhatjuk, kik is azok az arumbayák… De hogy kerül a képbe egy papagáj?

Tintin a világ minden pontján megfordul, és a lehető legkülönösebb rejtélyeket is sikerül megfejtenie! Te is tarts vele!

Eredeti megjelenés éve: 1937

Tagok ajánlása: 10 éves kortól

Egmont-Hungary, Budapest, 2008
62 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636288709 · Fordította: Luca Anna · Illusztrálta: Hergé

Emerson>!
Hergé: A törött fül

Most már egészen biztos vagyok benne, hogy Fidel Castro régen Tintint olvasott. Hergé hiába talált ki mindenféle kacifántos nevű dél-amerikai államot, azért nagyjából mindenkinek beugorhatott, hogy Kubáról van szó… Halomra lőtték egymást az emberek, mindenki az éppen aktuális hatalomnak dolgozott, majd secperc alatt lázadóvá vált, volt itt terrorista, korrupt politikus, mindent megkaparintani akaró olaj vállalat, fegyverkereskedelem, öhm, mit hagytam ki? Állatkínzás! Az is volt. Szegény Milo…
Hát ez durva volt! Hm… hol a következő kötet? :-)

Zizu P>!
Hergé: A törött fül

Nem volt rossz. Jellegzetes rajzok, amik szerencsére az egész sorozatban változatlanok, és izgalmas történetek. Számomra helyenként egy kicsit túl agresszívak volt a jelenetek, főleg, hogy elvileg gyerekeknek készültek. Nem értem, hogy miért kell Tintint állandóan bántani még akkor is, ha ő a főszereplő és ez viszi előre a történetet. Akkor is.
Imádom Milut, de a kapitányt hiányoltam a sztoriból.

iamqki>!
Hergé: A törött fül

Első Tintin képregényem, a rajzfilmsorozatot viszont már láttam. Jól szórakoztam rajta, lekötött arra a fél órára, amíg olvastam. Egy csillag mínusz azért, mert a vége kicsit kusza, összecsapott volt. Kedvenc mellékszereplőm Diaz, igaz, nincs sok szerepe, de én minden megmozdulásán nagyokat vigyorogtam. :D

Róka P>!
Hergé: A törött fül

Egész jó volt. Néha csak kapkodtam a fejem, hogy mi történik, mert sokszor hihetetlenül gyorsan történtek az események; fordulatokban gazdag történet volt ez, az egyszer biztos.

Róka P>!

Ha agyonlövik az embert, azon is csak túl kell esni valahogy, nem?… Fölösleges tragikusan felfogni.

Tintin kalandjai sorozat · Összehasonlítás