A ​Naptemplom (Tintin kalandjai 14.) 11 csillagozás

Hergé: A Naptemplom

Tintin, a riporterfiú izgalmas, különös és meghökkentő kalandokba keveredik, bármerre is jár! A szórakozott tudóst elrabolják, és Dél-Amerikába viszik. Tintin az emberrablók nyomába ered, s egy ősi inka karkötő nyomát követve bejárja a perui hegyláncokat, hogy barátja nyomára bukkanjon. Tintin a világ minden pontján megfordul, és a lehető legkülönösebb rejtélyeket is sikerül megfejtenie! Te is tarts vele!

Eredeti megjelenés éve: 1946

Egmont-Hungary, Budapest, 2009
62 oldal · ISBN: 9789636291884 · Fordította: Luca Anna · Illusztrálta: Hergé

zamil>!
Hergé: A Naptemplom

Emlékszem pár éve a gyerekekkel megnéztük az összes Tintin rajzfilmet, így erre a részre is emlékeztem. Jól visszaadta azt az élményt, amit a rajzfilm nyújtott, vagy fordítva.
A történet nagy tanulsága, még mindig a szemem előtt lebeg, ne szórakozzunk a Lámákkal.

amanda888 P>!
Hergé: A Naptemplom

Hú, hát megint csak azt érzem, hogy már túl késő. Túl későn olvasom ahhoz, hogy ez izgalmas, szórakoztató élmény legyen. Peruban folytatódik a csetlés-botlás, minden, ami elképzelhető, az hátráltatja a „nyomozókat”, fogság, pisztolylövés, vonatkocsi leszerelés, anakonda, aligátorok, természeti akadályok, lavina, stb… De végül nagy nagy kínok árán célba érnek. Ezt a kínt már a végén én is éreztem, szó szerint… :-( De Haddock kapitány kedvenc lesz! :-)

Tintin kalandjai sorozat · Összehasonlítás