A ​Fekete-sziget (Tintin kalandjai 7.) 15 csillagozás

Hergé: A Fekete-sziget

Tintin, a riporter fiú, izgalmas, különös és meghökkentő kalandokba keveredik bármerre is jár! Különleges szörny tanyázik a Fekete-szigeten lévő romok között. Eddig még senkifia vissza nem tért onnan – állítják a kis skót falu lakói. Ám Tintint sem megtéveszteni, sem megfélemlíteni nem lehet. Egy felségjelzés nélküli repülő nyomai ugyanis oda vezetnek. A világ minden pontján megfordul, és a lehető legkülönösebb rejtélyeket is sikerül megfejtenie! Te is tarts vele!

Eredeti megjelenés éve: 1937

Egmont-Hungary, Budapest, 2008
62 oldal · ISBN: 9789636288716 · Fordította: Luca Anna · Illusztrálta: Hergé

zamil>!
Hergé: A Fekete-sziget

Ismét egy Tintin és ismét egy jól sikerült darab. Talán a történet egy kicsit gyengébb, talán az a gorillás rész nem kellett volna, de ettől még szerethető kis képregény ez is.

Vladi>!
Hergé: A Fekete-sziget

Még szerencse, hogy a múltkori borzalmas Tintin nem vette el a kedvünket örökre ettől a sorozattól, mert ezen remekül szórakoztunk a gyerekkel, végig akciódús és vicces volt. Ugyanakkor én ezt inkább csak tíz évtől ajánlanám, mert sok verekedés és lövöldözés is van benne.

Emerson>!
Hergé: A Fekete-sziget

Nagyobb volt a füstje, mint a lángja. Tintint oldalanként ötször meg akarták ölni… nem tudom hányszor hagyta el a kórházat saját felelősségre, de vártam valami tragikus képkockát, ahol agyi ödémával vízszintesben fetreng és Milo nyüszít mellette. Na, ilyen nem volt. Nem mintha csalódott lennék, de azért ne csináljunk már valami Marvel hőst Tintinből. vagy lehet, hogy róla mintázták Wolverine-t?

amanda888 P>!
Hergé: A Fekete-sziget

Sajnos ez ugyanolyan katyvaszos volt nekem, mint A titokzatos csillag, minden oldalon újabb és újabb „kaland”. Tudom, hogy ez csak egy mese, de néha annyira logikátlan, teljesen képtelen dolgok történnek, hogy az embernek füstölni kezd az agya. Nagyon igaz, hogy a kevesebb néha több… Kevesebb véletlenszerű esemény, több eredeti ötlet… Jobb történet…

Zizu P>!
Hergé: A Fekete-sziget

Ebben egy kicsit több volt az erőszak mint az előzőben. Mindegy, legalább vér nem folyt. Tetszett, hogy angol környezetbe volt ültetve a történet. A rendőrök tipikusan angolok voltak. Mintha csak egy Agatha Christie-t olvasott volna az ember. Imádom ezekben a sztorikban a Dupont-fivéreket. Nagyon viccesek. Igaz ami igaz, részeg kutyát sem láttam még soha :D
Ebből is hiányoltam a kapitányt. Tintin viszont remekül helyt állt, mit mindig. Jöhet a következő kalandjuk.

Pixelhiba>!
Hergé: A Fekete-sziget

Nincs ezzel nagy baj, csak ez az, amire én azt mondom, hogy fiúknak való, mert túlságosan nyomozós-követős-kémkedős-settenkedős-verekedős, ahol komolyan nincs egy olyan oldal, ahol fejbe ne vernének valakit, szóval agresszív a maga módján nagyon. :D

Tintin kalandjai sorozat · Összehasonlítás