A ​fekete arany országában (Tintin kalandjai 15.) 8 csillagozás

Hergé: A fekete arany országában

Tintin, a riporterfiú, izgalmas, különös és meghökkentő kalandokba keveredik bármerre is jár!
Világszerte tömeges baleseteket okoz, hogy felrobbannak a benzinnel működő motorok. a kormányok egymást gyanúsítják a szabotázzsal, és küszöbön áll a háború. Tintin, a híre riporter hajóra száll a nagy olajkitermelő emírség, Khemkhah felé, hogy megtalálja a megoldás kulcsát..

Eredeti mű: Hergé: Tintin au pays de l'or noir

Eredeti megjelenés éve: 1950

Egmont-Hungary, Budapest, 2010
62 oldal · ISBN: 9789636294519 · Fordította: Luca Anna · Illusztrálta: Hergé

Molymacska P
Hergé: A fekete arany országában

Az előző képregényes kihívásba annyian hoztak Tintin képregényt, hogy meghozták hozzá a kedvemet. Sajnos a könyvtárban csak ezt az egyet találtam, és az is hmm… érdekes állapotban, de ezen is látszik, hogy hány lelkes lurkó is olvashatta ezt a történetet. Szerintem rengetegen :D
Fogalmam sincs honnan, de Tintin karaktere számomra ismerős spoiler bár valamiért azt hittem, ő a kutya, de kiderült nem (pedig a kutya legfontosabb szereplő. A két rendőr meg a legmókásabb :D ). A történet, amibe belevezet is klassz és kalandos volt. Bár inkább kalandos, mint tényleg nyomozós, de azért imádtam olvasni.
Külön jó volt, hogy nem európai környezetben játszódott, hanem a sivatag mellett, arabok között, így adott neki egy picit különlegességet is. (ahogyan maga a korkép is, amikor játszódott. A cuki régi autók, meg az épületek. De ez ugye nem csak erre, de a sorozatra is igaz :D )
Imádom, és ha lesz lehetőségem rá, biztosan fogom további Tintin kalandokat is olvasni :)