A ​7 kristálygömb (Tintin kalandjai 13.) 7 csillagozás

Hergé: A 7 kristálygömb

Tintin, a riporterfiú izgalmas, különös és meghökkentő kalandokba keveredik, bármerre is jár! Az inka uralkodó, Rascar Capac múmiáját felfedező kutatók sorra kómába esnek, a múmia pedig titokzatos körülmények közt eltűnik, s vele a halott uralkodó ékszerei is. Tintin a rejtély nyomába ered…Tintin a világ minden pontján megfordul, és a lehető legkülönösebb rejtélyeket is sikerül megfejtenie! Te is tarts vele!

Eredeti mű: Hergé: Les 7 boules de cristal

Eredeti megjelenés éve: 1948

Egmont-Hungary, Budapest, 2009
62 oldal · ISBN: 9789636291891 · Fordította: Luca Anna · Illusztrálta: Hergé

Ibanez MP
Hergé: A 7 kristálygömb

Hát, hmmm…hát :-D Gyerekkoromban sem olvastam sok képregényt, és tudom, hogy Tintin milyen híres (mint ahogy Asterixék is)… hát… Asterixéket se kedvelem, de eme olvasás alapján Tintint se… a kapitány állandóan leesik-borul-bénázik, igazából nem is humoros, csak elviszi folyton a cselekmény szálait… az elején ide-oda röpködtünk a jelenetek között, amiből valamennyinek lett egy kis értelme… Tintin meg semmit se csinál, csak szaladgál ide-oda, a kutyája meg tök neveletlen :-D Nyomozási készség nulla, főleg mikor a „bézs kocsit” keresik, hát tökéletes, mondhatom, ki tudja hány bézs színű autó volt… bizonyára a képregényszerető gyerekeknek bejön ez az össze-vissza szaladgáló, de közben semmi eredményt fel nem mutató „kaland”, meg „humor”, nekem nem jött át (de még vár rám másik Tintin is, lévén képregényeket kell olvasnom) :-D

(csak azért adtam három csillagot, mert nem nekem szánták, egyet adtam volna rá – a rajzok miatt – de a gyerekeknek biztos tetszik)

amanda888 P
Hergé: A 7 kristálygömb

Gyerekkoromban egyetlen Tintin képregényem volt: Hergé: Az egyszarvú titka. A hátoldalon szerepelt még egy csomó része még és nagyon el akartam olvasni mindet. Aztán elkészült 2011-ben a film, ami nagyon tetszett, és új lendülettel beszereztem az összes képregényt. De az olvasás végül elmaradtam. Most elkezdtem, de remélem, hogy csak rossz részt választottam, mert ez igazából semmi nem volt. Elkezdődött egy történet, ami nem is ért véget, és azonkívül, hogy ide-oda rohangáltak, meg mindenki kómába esett, semmi nem történt. Nyomozás meg végképp nem. Lehet, gyerekként még izgis lett volna…

Tintin kalandjai sorozat · Összehasonlítás