Gyermekvédelmi ​kézikönyv 3 csillagozás

Herczog Mária: Gyermekvédelmi kézikönyv Herczog Mária: Gyermekvédelmi kézikönyv

A kiadvány az 1997. évi XXXI. törvényi szabályozás és a kapcsolódó végrehajtási rendeletek alapján strukturálódik, követve a jogszabályi tematikát, figyelembe véve a közeljövőben várható jogszabály-módosítást is.Az egyes fejezetek – a gyermekvédelmi jogszabályok értelmezésén túl – gyakorlati útmutatóul szolgálhatnak az egyes területeken dolgozó szakembereknek. Ennek érekében a szerző minden témát több szakmai nézőpontból, komplex módon tárgyal. Bemutatja, hogyan érvényesülnek a témával kapcsolatos jogszabályok, melyek a legtipikusabb problémák, anomáliák. Számos esetleírással megvilágítja a szakterület aktuális kérdéseit.A szerző hazai és nemzetközi szakirodalomban való rendkívüli jártasságát mutatja a gazdag irodalomjegyzék és a kötetben található számtalan hivatkozás.

KJK-Kerszöv, Budapest, 2005
288 oldal · ISBN: 963224835X
KJK-Kerszöv, Budapest, 2001

Alexandra_Nikoletta_Kovács>!
Herczog Mária: Gyermekvédelmi kézikönyv

Nagyon-nagyon jó könyv. Sokkoló esettanulmányokat hoz, rendszerek működéséről, hiányosságokról, lehetséges megoldásokról is szól. Különösen tetszik a multidiszciplináris csoport koncepciója több szakma képviselője egy-egy csoportban közig. egységenként, továbbképezve. Szól a hatósági mulasztásokról is, de engem az egyének erkölcsi mulasztása is őszintén megdöbbent. Nem a bajban lévőké hanem a „szem-és fültanúké”. Beleláttam a téma komplexitásába, rengeteg adat (de nem fulllasztó), összefüggések, megoldási javaslatok, lehetőségek, végeredményben tárgyilagos, több szempontból vizsgáló pozitív kicsengésű könyv, bennem tettvágyat gyújtott, de csak pörgök magam körül mert még nincs meg a végzettségem. :) Eljön az az idő is. Nagyon örülök hogy elolvashattam.